•  

  ZESPÓŁ SZKOLNO - PRZEDSZKOLNY W BEZLEDACH

   adres e- mail: zsp-bezledy@gmina-bartoszyce.pl         Telefon: 89 761 60 06

   

  Zapraszamy do odwiedzenia  poprzedniej strony internetowej szkoły podstawowej

  adres: http://sp-bezledy.gmina-bartoszyce.pl         

  administrator: Helena Gut

   

   

 • 20.05.2018

  Gminny Turniej Piłki Nożnej.

  Dnia 17.05.2018 r. braliśmy udział w Gminnym Turnieju Piłki Nożnej Chłopców o Puchar dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wojciechach, który odbył się na stadionie w Bartoszycach.

  W turnieju wzięło udział 6 drużyn ze szkół podstawowych naszej gminy. Turniej rozegrany został systemem „każdy z każdym”.

  Naszym chłopakom udało się wygrać wszystkie mecze i nie stracić żadnej bramki, co dało im zdecydowane i pewne zwycięstwo w turnieju. Ponadto Konrad Klepczyński zdobył tytuł "Najlepszego bramkarza".

  Drużynę naszej szkoły reprezentowali uczniowie: 

  Pawelczyk Olaf, Groszyk Wojciech, Ładosz Maksymilian, Kaplewski Dawid,  Brudzeński Patryk, Klepczyński Konrad, Rzeźnik Jacek, Błażej Wąsik, Koziar Błażej.

  Gratulujemy im serdecznie i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                                                              Helena Gut

   

 • 18.05.2018

   Pomysł na aktywny wypoczynek.

  15 maja 2018 r. uczniowie klasy V Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bezledach uczestniczyli w wycieczce, która miała na celu: upowszechnianie  form aktywnego wypoczynku, podnoszenie kondycji zdrowotnej oraz sprawności fizycznej, poznawanie zasad bezpiecznego zachowania w różnych sytuacjach. Głównym jednak założeniem wyjazdu była integracja klasy.

  Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Parku Trampolin 7 Jump Street w Olsztynie, która dostarczyła dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, uczestnicy korzystali z szeregu atrakcji: ścieżek akrobatycznych, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami. Okazało się, że skoki na trampolinie to nie tylko wspaniała zabawa, ale również doskonałe ćwiczenie  mięśni nóg.

  Z Olsztyna udaliśmy się do Parku Rozrywki Aktywnej w Butrynach, gdzie na uczniów czekały nowe atrakcje: zwiedzanie wystawy sprzętu militarnego, próba sił na bungee run, przejażdżki na segway’ach, budowanie tratwy z przygotowanych elementów, „walki pomiędzy piłkami”, park linowy. Przejście „niebieskiej” trasy w parku linowym było prawdziwym wyzwaniem na wysokościach, a dla wielu walką z własnymi słabościami.

  Wyjazd dostarczył niezapomnianych wrażeń, które pozostawią miłe wspomnienia.

   

  Halina Turowska

 • 20.05.2018

   Indywidualne Gminne Biegi Przełajowe .

  Dnia 08. 05.2018 r. w lasku miejskim w Bartoszycach odbyły się kolejne Indywidualne Gminne Biegi Przełajowe w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych. W zawodach udział wzięły wszystkie szkoły podstawowe i gimnazja z Gminy Bartoszyce.

  Najlepsi  zawodnicy otrzymali medale.

   

  Z naszej szkoły najlepsze wyniki uzyskali uczniowie:

  Klasy IV

  I miejsce  – Zuzanna Boras,   II miejsce – Jakub Marks

  Klasy V

  II miejsce – Michał Woliński

  Klasy VI

  I miejsce  – Olaf Pawelczyk,    II miejsce  – Maksymilian Ładosz, 

  II miejsce  – Paulina Zacharenko

  Klasy VII

  V miejsce – Jacek Rzeźnik

  Gimnazjum:

   

                                    Gratulujemy serdecznie !!!       

 • 18.05.2018

  Jak być EKO?.

  Działania proekologiczne w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Bezledach

   

  Tegoroczną działalność ekologiczną zainaugurowano zbieraniem zużytych baterii i plastikowych nakrętek. Uczniowie czynnie wzięli udział w „Zakręconej akcji”, dzięki której pomagają chorym potrzebującym dzieciom. Wiedząc, że zużyte baterie są szkodliwe dla środowiska zorganizowano całoroczną akcję zbierania tych niebezpiecznych odpadów.

  Szkoła aktywnie włączyła się w obchody Światowego Dnia Ziemi, który w roku 2018 odbywały się pod hasłem „Walka z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami” (A World without Plastic Pollution).

  Zorganizowano dwa konkursy: na wiersz i plakat o tematyce ekologicznej. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców a wszystkie prace zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym.

  Ponadto przeprowadzono, wśród uczniów klas IV – VI, ankietę „Czy Twój dom jest ekologiczny?” a wyniki omówiono na lekcjach przyrody i wywieszono na tablicy informacyjnej.

  Oprócz tego zorganizowano akcję informacyjną dotyczącą segregacji odpadów wykorzystując materiały promocyjne otrzymane z Urzędu Gminy Bartoszyce: „Mini poradnik segregacji”  i ulotkę zawierającą zasady segregacji odpadów.

  Na zajęciach lekcyjnych, uczniowie klasy VI, obejrzeli prezentacje multimedialne dotyczące segregacji odpadów i sposobów dbania o środowisko naturalne, co podniosło ich świadomość na temat ochrony środowiska naturalnego.

  Podsumowaniem był apel, w trakcie którego ogłoszono zwycięzców konkursów i wręczono nagrody i pamiątkowe dyplomy.

  W konkursie na plakat: I miejsce zajęła Julia Pawlikowska, II miejsce Zuzanna Boras i Wiktoria Złonkiewicz, III miejsce Julia Tełeńko i Magdalena Kozłowska.

  Natomiast najładniejszy wiersz napisała Zuzanna Zwierko, II miejsce zajęły uczennice klasy IV – Oliwia Bachar i Julia Pawlikowska.

  Celem wszystkich działań było uświadomienie uczniom odpowiedzialności za środowisko, kształtowanie postaw proekologicznych i uwrażliwienie na ochronę i segregację odpadów oraz wyrobienie postaw i zachowań, które powinny stać się stylem życia.

   

   

                                               E – eliminuj ilość opakowań

                                               K – korzystaj z toreb wielokrotnego użytku

                                               O – odzyskuj surowce wtórne

                                                                        

                                                                                                                                                                                   Zenona Baranowska

                                                                                                                                                                                    nauczyciel przyrody

 • 13.05.2018

   Bajka o czerwonym kapturku inaczej.

   Uczniowie klasy VI przygotowali nową wersję znanej i lubianej bajki. Czerwony Kapturek niósł babci prowiant, wilk pojawiał się w domu babci i ją zjadał, leśniczy ratował wszystkich z trudnej sytuacji, ale baśń opowiedziana była z perspektywy reżysera, który po zaskakującym zakończeniu opowieści musiał zastąpić główną bohaterkę.

  Inscenizację obejrzeli uczniowie klas młodszych, nagradzając aktorów gromkimi brawami. Na uwagę zasługuje fakt, że uczniowie pracowali metodą projektu. Sami przydzielili sobie  zadania do realizacji począwszy od scenografii, a skończywszy na ruchu scenicznym i kostiumach.

 • 10.05.2018

   Majowe Święta Państwowe .

  W poniedziałek  30 kwietnia 2018 r. przedszkolaki  wraz z wychowawczyniami w przeddzień obchodów świąt majowych:  1 maja- Święta Pracy, 2 maja – Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, 3 maja – Święta  Konstytucji  przemaszerowali   przez  Bezledy w biało-czerwonym korowodzie .Dużo wcześniej  przygotowali się do obchodów tych szczególnych dni  dekorując swoje sale przybliżały dzieciom  historię Polski, legendy ważnych  miast, m.in. o stolicy Polski – Warszawie, uczyły wierszyków patriotycznych. Na tę okoliczność przedszkolaki wykonały  własnoręcznie biało-czerwone chorągiewki, które zabrały ze sobą na przemarsz przez Bezledy. w kolory narodowe, poznając  wiersze, pieśni i piosenki patriotyczne .Utrwalały również  umiejętność śpiewania  hymnu narodowego. 

  Te szczególne  obchody   pozwoliły  uświadomić przedszkolakom powagę świąt majowych, a jednocześnie  były  powodem radości  i  dumy  dla najmłodszych .

 • 04.05.2018

   Obchody Dnia Flagi.

  W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bezledach przystąpiono do realizacji kolejnego zadania w ramach przygotowań do 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. W piątek 30 kwietnia  2018roku najmłodsi uczniowie naszej szkoły uroczyście świętowali  Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Atmosferę Święta czuliśmy od samego rana, a to za sprawą udekorowanych biało-czerwonymi flagami  klas, galowymi strojami dzieci. Uczniowie klas II i III zaprosili młodszych kolegów na okolicznościową, uroczystą lekcję , na której przedstawili legendę o historii państwa polskiego, przypomnieli wiadomości na temat symboli narodowych: flagi, godła i hymnu. Recytowali  okolicznościowe wiersze i wspólnie śpiewali piosenki. Następnie  uczniowie przemaszerowali ulicami Bezled niosąc dumnie wykonane przez siebie biało- czerwone flagi. Wręczali je napotkanym mieszkańcom, zachęcając do umieszczenia flagi  w widocznym miejscu  w swoich domach. Dzień ten był wspaniałą okazją do wyrażenia  dumy z tego, że jesteśmy Polakami, a Polska to nasza Ojczyzna.

   

                                                               Renata Rynkowska- Mężyńska

 • 20.04.2018

   Konkurs Recytatorski w klasach I-III .

  16.04.2018 r . w naszej szkole w klasach I-III odbył się Konkurs Recytatorski, którego celem było kształtowanie kultury żywego słowa oraz rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci .

  Organizatorem konkursu była p. Wioletta Kowalik . W konkursie wzięło udział 12 uczniów. Wszyscy uczestnicy barwnie zaprezentowali znane i lubiane wiersze dla dzieci .

  Ocenie podlegały :

  – dobór repertuaru do możliwości wykonawczych uczestnika

  – interpretacja utworu

  – dykcja, modulacja, tempo mówienia

  – ogólny wyraz artystyczny

  Przyznano I miejsce uczniowi klasy III-Krystianowi Rybakowi, który będzie reprezentował naszą szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim w Rodnowie.

 • 19.04.2018

  Teatrzyk w przedszkolu „Moja Ojczyzna”.

  Dnia 13.04.2018r. przedszkolaków  z  Punktu  Przedszkolnego i  oddziału przedszkolnego    w Bezledach  odwiedzili artyści z Białegostoku  z interaktywnym spektaklem  pt. „Moja Ojczyzna”. Dzieci pomagając  Mieszkowi,  głównemu  bohaterowi  bajki  odrabiać pracę domową, utrwalały sobie  polskie  symbole narodowe .W trakcie patriotycznego  spektaklu  poznały niektóre  wydarzenia  legendarne  i historyczne  naszej ojczyzny. Wspólna recytacja  „Katechizmu polskiego dziecka ” W. Bełzy  zakończyła  spotkanie z artystami, które promowało wśród małych  dzieci idee patriotyzmu, kształtowało poczucie świadomości narodowej, uczyło szacunku wobec własnego państwa.

 • 17.04.2018

  "Śpiewamy dla Niepodległej".

  W tym roku czcimy jedno z ważniejszych wydarzeń w historii Polski - stulecie odzyskania niepodległości. Radosna to data, bo przecież przyniosła naszemu narodowi zwycięstwo i upragnioną wolność.

  Mając na uwadze powyższe wydarzenie 12 kwietnia 2018 r. w Domu Kultury W Bezledach odbył się VIII Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej pod hasłem „Śpiewamy dla Niepodległej”, zorganizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bezledach. Celem przedsięwzięcia było kultywowanie pamięci o wydarzeniach, które zmieniły losy naszej Ojczyzny i ludziach, którzy walczyli o Jej suwerenność. Poprzez wspólny śpiew oddaliśmy hołd tym, którzy w wielkim trudzie i poświęceniu wywalczyli nam przed laty wymarzoną niepodległość.

  W konkursie wzięły udział dzieci z placówek oświatowych działających na terenie Gminy Bartoszyce w czterech kategoriach wiekowych, poczynając od przedszkolaków, a kończąc na uczniach gimnazjum. W przerwie konkursu wystąpiła Gabriela Wołoszynowska, wokalistka zespołu Rosenthal działającego przy Klubie Wojskowym w Bartoszycach.

  Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: Małgorzata Adamowicz - dyrektor Delegatury w Elblągu Warmińsko - Mazurskiego Kuratorium Oświaty w Olsztynie, Bożena Kruszewska - wizytator sprawujący nadzór pedagogiczny nad naszą szkołą, organ prowadzący reprezentowała Iwona Birecka - kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu Gminy Bartoszyce, ppłk Mariusz Haraf - komendant placówki Straży Granicznej w Bezledach, Dorota Kuźmicka - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Tolko.

  Jury w składzie: Marcelina Kaniewska - członek zespołu Rosenthal i animator kultury Stowarzyszenia BartQltura, Krzysztof Kowalski - starszy instruktor KO w Klubie Garnizonowym w Bartoszycach i Jerzy Makowski - muzyk i kierownik Domu Kultury w Bezledach wyłoniło zwycięzców:

  Przedszkole: dzieci 3-4 letnie:

  I miejsce: Hubert Dackiewicz - Przedszkole Gminne nr 1 w Bartoszycach.        

  II miejsce: Igor Gwiazda - Przedszkole Gminne nr 1 w Bartoszycach.

  III miejsce: Maciej Leżański - Punkt Przedszkolny w Bezledach.

  Dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I - III:

  I miejsce: Julia Piecewicz – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bezledach – Szkoła Podstawowa
  im. 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej w Bezledach.

  II miejsce: Julia Subotowicz – Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Krawczykach.

  III miejsce: Kalina Rurka - Szkoła Podstawowa im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Żydowie.

  Uczniowie klas IV - VII:

  I miejsce: Gabriel Kołowrocki – Szkoła Podstawowa im. Leśników Polskich w Galinach.

  II miejsce: Maria Gędziorowska - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Sokolicy.

  III miejsce: Karolina Dedo – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bezledach - Szkoła Podstawowa
  im. 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej w Bezledach oraz Laura Szkoła - Szkoła Podstawowa
  im. Janusza Korczaka w Krawczykach.

  Uczniowie gimnazjum:

  I miejsce: - Weronika Mieszkowska - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Sokolicy.

  II miejsce: Aleksandra Żylińska - Zespół Szkolno Przedszkolny w Bezledach.

  III miejsce: Patrycja Kuzia - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Sokolicy.

  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe znaczki, laureaci - statuetki, a wyróżnieni - nagrody rzeczowe.

  „Święto muzyki” organizowane po raz VIII przez naszą szkołę służy rozwojowi talentów muzycznych dzieci i młodzieży, pokazuje jeden ze sposobów kultywowania patriotyzmu przez młodych Polaków we współczesnym świecie oraz pozwala uczestnikom zaprezentować wachlarz  umiejętności wokalnych.

   

  Organizatorzy: Maria Borkowska i Halina Turowska

 • 15.04.2018

   Rozwijamy talenty recytatorskie.

  Taki cel przyświecał Szkolnemu Konkursowi Recytatorskiemu dla uczniów klas IV- VI, który odbył się 13 kwietnia 2018 roku. W konkursie wzięło udział 12 uczniów. Jury w składzie: pani Danuta Senkbeil i pani Renata  Rynkowska- Mężyńska oceniały występy  uczestników stosując następujące kryteria: dopasowanie tekstu do wieku, oryginalność wyboru tekstu, intonacja, frazy, dykcja,  bezbłędne opanowanie pamięciowe i ogólny wyraz artystyczny. Laureatami zostali:

     I miejsce- Zuzanna Zwierko

   II miejsce- Marta Jankowska

   III miejsce- Paulina Zacharenko

  Zwyciężczyni  będzie reprezentowała szkołę podczas Gminnego Konkursu Recytatorskiego w Rodnowie.

 • 11.04.2018

   WIERSZ DLA NIEPODLEGŁEJ.

  W związku ze zbliżającą się 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości Minister Anna Zalewska ogłosiła obecny rok szkolny 2017/2018 ,,Rokiem dla Niepodległej”. Wychodząc naprzeciw tej idei w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bezledach realizuje się szereg działań. Jednym z nich jest zorganizowany w piątek 6 kwietnia 2018 roku Przegląd Poezji Patriotycznej ,, Wiersz dla Niepodległej”. W projekt zaangażowali się najmłodsi uczniowie naszej szkoły. W tym dniu, stosownie do okoliczności odświętnie ubrani, z należytą powagą w głosie  zaprezentowali wiersze o bohaterach walczących o niepodległość , strofy  o pięknie naszej Ojczyzny.  Do recytacji przystąpiło 17 uczniów. Wszyscy wzorowo  opanowali  teksty   i popisali się piękną recytacją. Przerywnikami, a zarazem atrakcją było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Wszyscy  uczestnicy przeglądu   otrzymali okolicznościowe  dyplomy. Z pewnością  to spotkanie  to  spora cegiełka w budowaniu   u dzieci postaw patriotycznych, świadomości narodowej, aby w przyszłości rozumiały słowo Polak- patriota- Polska- moja Ojczyzna i z dumą mówiły o sobie ,,Jestem Polką. Jestem Polakiem”.

                                                     Renata Rynkowska- Mężyńska

 • 10.04.2018

   Konkurs plastyczno-językowy .

  J. Rojek i A. Murawska nauczycielki języków obcych w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bezledach zorganizowały szkolny konkurs plastyczno-językowy  pt  „Zdrowa żywność w każdym języku”. Konkurs polegał na przygotowaniu nazw zdrowych produktów żywnościowych w nauczanym języku obcym w naszej szkole, tj, j. angielskim, j. niemieckim a także w  j. rosyjskim. Uczniowie swoje prace przygotowali w formie plakatu.

  Wpłynęło bardzo dużo prac, ale  komisja konkursowa, wyłoniła trzy miejsca a także wyróżniła dwie prace.

  Nagrodzeni uczniowie otrzymali-zgodnie z założeniami konkursu-fiszki do nauki języka obcego a także zdrowe akcenty.

  Ogromne zainteresowanie wśród uczniów daje satysfakcje nauczycielom, a także motywację do kolejnych przedsięwzięć!

                                                                                                                                   J. Rojek

 • 08.04.2018

  Sukces uczniów naszej szkoły.

  5 kwietnia 2018 r. w Domu Kultury w Bezledach odbyły się eliminacje gminne V edycji konkursu wokalnego „ Kocham Śpiewać Polskie Piosenki”. Organizatorami byli: Lokalna Grupa Działania  Warmiński Zakątek, Gminny Ośrodek Kultury w Tolko. Patronat honorowy objął Wójt Gminy Bartoszyce.

  Nasza szkołę w kategoriach klas IV- VI  reprezentowały trzy uczennice. Zaprezentowały one repertuar przygotowany pod kierunkiem pani Anny Dziwińskiej. 

  Mimo zaciętej rywalizacji możemy się pochwalić sukcesem:

   Karolina Dedo z  klasy IV zajęła  II miejsce

   Julia Ikier z  klasy VI zajęła  III miejsce

  Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów smiley

 • 06.04.2018

   „ Kręci nas bezpieczeństwo” .

  Sukces „ profilaktyczny” uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bezledach

  I miejsce drużynowo a także indywidualnie zdobyli uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bezledach w Gminnym Spotkaniu profilaktycznym Szkół Podstawowych

   „ Kręci nas bezpieczeństwo”

  Uczennice klasy VI, Wiktoria Ż i Aleksandra G. i uczeń klasy  VII Jakub J. , zmagali się z testem wiedzy , rozwiązywali krzyżówkę a także odgrywali scenki sytuacyjne związane z bezpieczeństwem.

  Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach.

                                                                        Nauczyciel przygotowujący

                                                                                          Justyna Rojek 

 • 29.03.2018

  Finał Mistrzostw Województwa WMZLZS w Halowej PN Szkół Gminnych 2018.

                                         - Obrazek 1

   

  Dnia 27.03.2018 r. w Białej Piskiej nasi uczniowie w Finale Mistrzostw Województwa WMZLZS w Halowej PN Szkół Gminnych 2018 ostatecznie zajęli V miejsce. My wszyscy i tak jesteśmy z nich bardzo dumni, ponieważ jest to bardzo wielki sukces. Cieszymy się razem z nimi i zyczymy dalszych sukcesów.smiley      

                                                                    Helena Gut

   

 • 25.03.2018

   Zapraszamy Cię Wiosno!.

  Zapraszamy Cię Wiosno- pod takimi hasłem uczniowie klas I-III z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bezledach  21 marca 2018 roku  pożegnali zimę i powitali wiosnę. Mimo tak dużych starań ….wiosny wciąż nie widać. Wierzymy jednak, że wkrótce do nas przyjdzie.

  Do obchodów kalendarzowej wiosny dzieci przygotowywały się od kilku dni wykonując z nauczycielkami różnorodne dekoracje, gazetki, kolorowe wstążki. Całości dopełniły ciekawe i kolorowe kwiaty, przygotowane przez ich rodziców, kukła Marzanna - symbol złej zimy. Na zajęciach uczyły się wierszy i piosenek, słuchały  ciekawych opowiadań o wiośnie.

  Dzieci  uczestniczyły w quizie na temat zwiastunów wiosny i w  konkursie plastycznym polegającym na ilustrowaniu przysłów o wiośnie. Wykonały również kolorowe  zaproszenia do Wiosny, które zawiesiły na drzewku przy szkole. Ze śpiewem i okrzykami przeszły barwnym korowodem, przypominając mieszkańcom o tym, że odeszła już od nas zima a zawitała wiosna radosna.

                                                                                             Maria Borkowska

 • 22.03.2018

   Półfinał Mistrzostw Województwa WMZLZS w Halowej PN Szkół Gminnych 2018.

  Dzisiaj  tj. 20.03.2018 r. w Białej Piskiej nasi chłopcy grali w półfinale do Mistrzostw Województwa w Halowej PN Szkół Gminnych 2018. Chłopaki odnieśli wielki sukces, znowu zagrali wyśmienicie  - wywalczyli  II miejsce i awansowali do finału, który rozegrany zostanie dnia 27.03.2018 r. w Białej Piskiej.

   Brawo chłopcy, trzymamy za Was kciuki !!!

   

                                                                              Helena Gut

   - Obrazek 1

 • 18.03.2018

  Rekolekcje wielkopostne.

  16.03.2018r. w naszej szkole odbyły się rekolekcje wielkopostne. Uczestniczyliśmy w nich w Kościele - spowiedź rekolekcyjna, Msza św., a w szkole zostało przedstawione Misterium „Dlaczego ten Krzyż?”. Było ono refleksją nad Krzyżem Chrystusa i człowieka, nad sensem życia.

  Uczniowie z wielkim zaangażowaniem odgrywali role postaci biblijnych, które uświadomiły wszystkim, jaką rolę w życiu człowieka odgrywa Krzyż.

  Misterium to pozwoliło uczniom i dorosłym dobrze przygotować się do zbliżających się Świąt Zmartwychwstania Pańskiego oraz przeżyć wspólne chwile rekolekcji wielkopostnych.

  Uczniowie oglądali również filmy religijne, które przybliżyły im życie i dzieło zbawcze Jezusa Chrystusa.

                                                                             

                                                                                                                                   Jolanta Siej

strona:

Galeria zdjęć

Kontakt

 • Zespół Szkolno - Przedszkolny
  Bezledy 13 a
  11-200 Bartoszyce
 • + 48 89 761 60 06

  zsp-bezledy@gmina-bartoszyce.pl

Aktualności