• . Bohaterom tamtych dni pokłon dziś składamy!!! .

100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości - to historyczne i wyjątkowe święto przedszkolaki z Bezled uczciły poprzez różnorodne działania tj. zajęcia edukacyjne, gazetki, dekoracje pomieszczeń, śpiewanie pieśni patriotycznych i żołnierskich, prace plastyczne, biało - czerwone kotyliony. Podczas uroczystej akademii 9 listopada dzieci pod kierunkiem nauczycielek zaprezentowały inscenizacje, wiersze i piosenki nawiązujące do historii naszej Ojczyzny, symboli narodowych i polskich obyczajów. "Mazurek Dąbrowskiego" w wykonaniu przedszkolaków, rodziców, dyrektora placówki p. Marzeny Wasyluk i pracowników przedszkola wybrzmiał wyjątkowo uroczyście, a znajomość słów, melodii, prawidłowa postawa podczas śpiewania były godne naśladowania. Wspólna recytacja wiersza "Katechizm polskiego dziecka" i radosna piosenka "Jesteśmy Polką i Polakiem" uświadomiły wychowankom kim są i gdzie jest ich miejsce. Na zakończenie uroczystości wszyscy zaśpiewaliśmy pieśni , które towarzyszyły żołnierzom podczas wojennych szlaków i walk o naszą wolność. Obchody 11 Listopada roku 2018 upamiętniła fotografia, która może przetrwa następne 100 lat.