Link do strony gimnazjum

adres e- mail: zsp-bezledy@gmina-bartoszyce.pl         Telefon: 89 761 60 06

• 27.12.2017

Bożonarodzeniowe Świętowanie.

22.12.2017r. w naszej szkole miało miejsce Bożonarodzeniowe Świętowanie. Uczniowie przygotowali Jasełka, które miały na celu wprowadzić widzów w nastrój Świąt Bożego Narodzenia, ukazać wartości, których nie zdoła zniszczyć zło, ludzki egoizm i pycha. Dzięki temu spotkaniu nauczyciele, pracownicy szkoły oraz uczniowie i ich rodzice mogli przeżyć tajemnicę narodzin Jezusa Chrystusa. Bożonarodzeniowe Świętowanie ubogaciły Wigilie klasowe oraz Szkolny Konkurs Kolęd. Spotkanie przebiegało w atmosferze radości i wzajemnej życzliwości.

• 10.01.2018

Migawki z pracy świetlicy szkolnej.

Migawki z pracy świetlicy szkolnej: zajęcia ruchowe, artystyczne, wykonywanie gazetek tematycznych, gry i zabawy edukacyjne, odrabianie lekcji.

• 10.01.2018

Ziarenka nie tylko dla wróbelka.

Pod koniec grudnia  gościliśmy w naszej szkole: Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Bezledach -leśniczego - Pana Jarosława Błażejewskiego– pracownika Nadleśnictwa Górowo Iławeckie. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I – III. ,,Ziarenka nie tylko dla wróbelka’’ - to hasło pogadanki  na temat dokarmiania ptaków i  leśnych zwierząt w trudnym dla nich okresie zimy. Na początku leśniczy opowiedział o zasadach właściwego   dokarmiania zwierząt. Wyjaśnił jakie przysmaki lubią gile, sikory, dzięcioły, itp.Uświadomił dzieciom, że ptakom wywieszamy kawałek słoniny czystej, bez soli i przypraw! Dowiedzieliśmy się, co możemy zanieść zwierzętom do leśnego paśnika. Zgromadzoną przez dzieci karmę pan leśniczy obiecał zawieźć do lasu. Uczniowie uzyskali cenne wskazówki na temat pozyskiwania drzewek na świąteczne choinki.

• 17.12.2017

Rejonowa Olimpiada "Zdrowy Styl Życia".

W piatek 15.12.2017 r. nasze uczennice Wiktoria Żylińska (kl. VI) i Katarzyna Jachimowicz (kl. VII) brały udział w Rejonowej Olimpiadzie "Zdrowy Styl Życia" w Bartoszycach. Dziewczęta odniosły wielki sukces: Wiktoria zajęła I miejsce w kategorii szkół podstawowych, Kasia III miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych.

Serdecznie im gratulujemy!!!!!

Opiekun: Helena Gut

• 14.12.2017

Wycieczka do bombkarni.

Ale tu jest pięknie jak w krainie czarów, wszystko jest ze złota i cała podłoga jest w złocie.  A pan siedzi i dmucha w szklane rurki, i robi z nich bombki, bałwanki i łabędzie. Tu jest jak w bajce. Tu wszystko się błyszczy i mieni. A tu jest Królowa Śniegu. A tu śpi prawdziwy Mikołaj…– tak opowiadali o swych wrażeniach zachwyceni uczniowie.

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia  uczniowie klasy I i II  wzięli udział w wycieczce  do „krainy czarów'' – bombkarni  „Doroszko” w Kętrzynie. Poznali tam dokładnie technikę dmuchania i malowania bombek. Zobaczyli ręcznie malowane ozdoby w różnych rozmiarach i kształtach. Każde dziecko napisało list do Świętego  Mikołaja czarodziejskim długopisem,  samodzielnie wykonało bombkę.

• 10.12.2017

Mikołajkowe niespodzianki.

Już od kilku dni trwały przygotowania do spotkania z niezwykłym gościem – Świętym Mikołajem. W tym okresie wszystkie dzieci wzorowo przestrzegały kodeks przedszkolaka, aby zasłużyć na prezenty. Przedszkolaki nauczyły się różnych rymowanek i piosenek o Mikołaju, wykonały ozdoby i prace plastyczne. Mikołaj odwiedził wyczekujące z utęsknieniem dzieci i obdarował ich wymarzonymi podarunkami.

• 08.12.2017

W naszej szkole już pachnie świętami!!!!!.

6  grudnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bezledach pojawiły się cudne choinki.

Cała społeczność uczniowska wraz z P. Dyrektor pragną podziękować Nadleśnictwu Górowo Ił. Za okazane świerki  naszej szkole.  Uczniowie klasy II SP  wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego ubierali przepiękną choinkę.

Dziękujemy!!!!!!

• 08.12.2017

Mikołaj w KL. VII

Mikołajki to święto, które od wielu już lat wpisane jest w polską rzeczywistość. Mikołajki klasowe” również świętowali dnia 07.12.2017 r. uczniowie klasy VII wraz z wychowawcą. Tego dnia wszyscy z niecierpliwością oczekiwaliśmy na Św. Mikołaja, w rolę którego wcielił się Kuba Jakutowicz. Swoją rolę wypełnił należycie i okazał się bardzo hojny. Wszystkich nas obdarował prezentami.

Ileż radości było, kiedy odkrywaliśmy, co znajduje się w naszych torbach.