Wtorek 19.06.2018

ZESPÓŁ SZKOLNO - PRZEDSZKOLNY W BEZLEDACH

INSPEKTOR OCHRONY DANYCH W ZESPOLE SZKOLNO- PRZEDSZKOLNYM W BEZLEDACH:

Pan Daniel Mierzyński - e-mail - danielmierzyński@bodo24.pl

adres e- mail: zsp-bezledy@gmina-bartoszyce.pl         Telefon: 89 761 60 06

Zapraszamy do odwiedzenia  poprzedniej strony internetowej szkoły podstawowej

adres: http://sp-bezledy.gmina-bartoszyce.pl

administrator: Helena Gut

• 10.06.2018

OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA BEZ PAPIEROSA.

Światowy Dzień Bez Papierosa pod hasłem: „Zdrowie człowieka tkwi od pokoleń w tym co ma w głowie i co na stole” odbył się 06 czerwca 2018 roku w Szkole Podstawowej im. 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej w Bezledach.

Impreza ta stała się już tradycją naszej szkoły. W tym roku obchody połączyliśmy razem ze Światowym Dniem Zdrowia, rozszerzając tematykę o zdrowe odżywianie i zdrowy styl życia. W obchodach brali udział  uczniowie kl. IV – VI ( 55 uczniów).

• 05.06.2018

Uczymy odpowiedzialności za siebie i innych.

29 maja 2018 roku uczniowie klasy IV uczestniczyli w warsztatach dotyczących udzielania pierwszej pomocy, które przeprowadził Bartłomiej Chilmanowicz, starszy ratownik specjalista, z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach.

Prowadzący rozpoczął spotkanie od sprawdzenia wiedzy i praktycznych umiejętności uczestników szkolenia. Następnie wyjaśnił, kiedy i dlaczego należy rozpocząć reanimację, gdzie znaleźć defibrylator. Zademonstrował jak prawidłowo wezwać pomoc, jakich udzielić informacji dyspozytorowi.

• 31.05.2018

Podwójny sukces naszych młodych matematyków.

Dnia 25 maja 2018r. w  naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Matematyczny „Mistrz Matematyki” zorganizowany przez p. Marzenę Sawkę oraz p. Halinę Turowską. Honorowym patronatem potyczki uczniów objęła Wójt Gminy Bartoszyce Pani Jadwiga Gut. Autorką arkusza zadań oraz przewodniczącą komisji konkursowej była nauczycielka Gimnazjum nr 2 im. Gen. Józefa Bema w Bartoszycach p. Marzanna Gładkowicz.

Do konkursu przystąpiło 6 szkół podstawowych Gminy Bartoszyce, reprezentowanych przez trzyosobowe drużyny. W wyniku przeprowadzonego konkursu wyłoniono zwycięzców. Uczniowie  z Bezled zwyciężyli w obu kategoriach.

Wycieczka klasy VI.

W dniach 22-23 maja 2018r. klasa VI bawiła się na wycieczce klasowej w Ośrodku Wypoczynkowym „KULKA”. Od razu po przyjeździe uczniowie udali się na pierwsze zajęcia, które polegały na zbudowaniu muru, kolejna atrakcją okazał się park linowy, chwila odpoczynku podczas obiadu i kolejna dawka atrakcji: Walki Sumo, jazda na „Segway-ach”.  Budowanie wieży ze skrzynek i wspinanie się po niej, rowerki wodne, kolacja i Świetliki w lesie.

Nastała noc……wszyscy grzecznie położyli się spać…….no cóż zrobić taka klasa smileysmileysmiley

• 27.05.2018

III Gminny Przegląd Przedszkolaków.

25 maja 2018 r dzieci z Punktu Przedszkolnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bezledach  wybrały się do Przedszkola Gminnego nr 1 w Bartoszycach na III Gminny Przegląd Przedszkolaków pt. "Bawimy się językiem angielskim.

Dzieci zaprezentowały piosenkę w języku angielskim pt " My family". Po występie dzieci uczestniczyły we wspólnej zabawie na placu zabaw a także w zabawach w języku angielskim.

opiekun

Justyna Rojek

Sukces naszej wokalistki.

18 maja 2018 roku nasza uczennica Karolina Dedo wzięła udział w I Międzyszkolnym Konkursie Piosenki i Pieśni Patriotycznej organizowanym przez Szkołę Podstawową nr. 4 w Bartoszycach. Jej talent został dostrzeżony  i zdobyła wyróżnienie za przepiękne wykonanie piosenki „ Biały orzeł”

Anna Dziwińska

• 27.05.2018

Obchody Dnia Mamy i Taty.

25 maja 2018 r. uczniowie klasy IV uczcili Dzień Mamy i Taty.  Z tej okazji zaprosili rodziców do szkoły. Z  ogromnym zaangażowaniem zaprezentowały przygotowane wiersze i piosenki. Rodzice  byli pod ogromnym wrażeniem części artystycznej, którą zaprezentowały ich pociechy. Następnie dzieci wręczyły słodki upominek w postaci czekolady, dziękując w ten sposób  za ich miłość i wychowanie. Kolejnym punktem obchodów Dnia Mamy i Taty było ognisko.  W towarzystwie rodziców zostały upieczone kiełbaski. Nadszedł czas na rozgrywki sportowe: przeciąganie liny, palant rozgrywki w nogę. Rodzice chętnie włączyli się w konkurencje sportowe.

• 20.05.2018

Gminny Turniej Piłki Nożnej.

Dnia 17.05.2018 r. braliśmy udział w Gminnym Turnieju Piłki Nożnej Chłopców o Puchar dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wojciechach, który odbył się na stadionie w Bartoszycach.

W turnieju wzięło udział 6 drużyn ze szkół podstawowych naszej gminy. Turniej rozegrany został systemem „każdy z każdym”.

Naszym chłopakom udało się wygrać wszystkie mecze i nie stracić żadnej bramki, co dało im zdecydowane i pewne zwycięstwo w turnieju. Ponadto Konrad Klepczyński zdobył tytuł "Najlepszego bramkarza".

• 18.05.2018

Pomysł na aktywny wypoczynek.

15 maja 2018 r. uczniowie klasy V Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bezledach uczestniczyli w wycieczce, która miała na celu: upowszechnianie  form aktywnego wypoczynku, podnoszenie kondycji zdrowotnej oraz sprawności fizycznej, poznawanie zasad bezpiecznego zachowania w różnych sytuacjach. Głównym jednak założeniem wyjazdu była integracja klasy.

Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Parku Trampolin 7 Jump Street w Olsztynie, która dostarczyła dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, uczestnicy korzystali z szeregu atrakcji: ścieżek akrobatycznych, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami. Okazało się, że skoki na trampolinie to nie tylko wspaniała zabawa, ale również doskonałe ćwiczenie  mięśni nóg.