Środa 23.01.2019
liczba odwiedzin: 318595

Kontakt

 • Zespół Szkolno - Przedszkolny
  Bezledy 13 a
  11-200 Bartoszyce
 • + 48 89 761 60 06

  zsp-bezledy@gmina-bartoszyce.pl

ZESPÓŁ SZKOLNO - PRZEDSZKOLNY W BEZLEDACH

Aktualności

 •  

  INSPEKTOR OCHRONY DANYCH W ZESPOLE SZKOLNO- PRZEDSZKOLNYM W BEZLEDACH:

  Pan Daniel Mierzyński - e-mail - danielmierzyński@bodo24.pl

   adres e- mail: zsp-bezledy@gmina-bartoszyce.pl         Telefon: 89 761 60 06

       

  administrator: Helena Gut

 • 08.01.2019

   Czas na Kolędę -  wspólne kolędowanie”      21. 12. 2018r.

  Od kilku lat cała społeczność przedszkola w Bezledach przy współudziale rodziców spotyka się, by kultywować polskie tradycje związane z obchodami Świąt Bożego Narodzenia. W okresie przedświątecznym w poszczególnych grupach pod kierunkiem nauczycielek przedszkolaki wykonały karty świąteczne, dekoracje, ozdoby na choinkę, stroiły choinki, poznały polskie tradycje bożonarodzeniowe.

  Podczas uroczystości dzieci z oddziału przedszkolnego  zaprezentowały przedstawienie „Czas na kolędę” w formie inscenizacji, wierszy, piosenek o tematyce świątecznej.

 • 03.01.2019

  „Marzenia do spełnienia z SKO”

  Na przełomie listopada i grudnia 2018r. opiekunka SKO w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Bezledach – pani Joanna Borys-  zorganizowała konkurs, którego celem było szerzenie idei oszczędzania i przedsiębiorczości wśród uczniów szkoły.

  W klasach I-III konkurs miał formę plastyczną. Uczniowie mieli za zadanie w postaci plakatu wykonanego dowolną techniką wyrazić hasło: „Marzenia do spełnienia z SKO”. W starszych klasach konkurs był literacką formą wyrazu tegoż samego hasła. Uczniowie redagowali listy, w których opisywali swoje najskrytsze marzenia oraz rolę, jaką spełnia oszczędzanie
  w SKO w drodze do ich realizacji. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem – zwłaszcza, co bardzo cieszy, w klasach młodszych. Wyniki konkursu ogłoszono podczas spotkania wigilijnego w szkole. Najlepsze prace nagrodzono pokaźnymi upominkami, zaś wszyscy otrzymali nagrody pocieszenia ufundowane przez zaprzyjaźniony bank. Wszystkie prace można oglądać na wystawie prac konkursowych zorganizowanej w świetlicy szkolnej.

 • 02.01.2019

   Magiczny czas w grupie Biedronek.

  Wigilia to magiczny wieczór… Czas przebaczania, kolęd i licznych życzeń. Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię: radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę. Dla wielu jest to czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym, wspólnego kolędowania.

  Także u nas w Punkcie Przedszkolnym w Bezledach nastał cudowny dla wszystkich czas – Boże Narodzenie. 21 grudnia w grupie „Biedronki” odbyła się niezwykła uroczystość „Spotkanie wigilijne” dzieci, rodziców oraz wychowawcy grupy, na które przybył specjalny gość Pani Iza – Wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bezledach. W pięknej bożonarodzeniowej scenerii, którą przedszkolaki przygotowywały dzielnie ze swoją wychowawczynią, przedstawiły rodzicom tradycje i symbole związane ze świętami. Dzieci wprowadziły nas w magiczną atmosferę śpiewając kolędy, które same wybrały na ten wieczór. Podniosła atmosfera udzieliła się wszystkim obecnym. Bożonarodzeniowy nastrój dopełniały w sali okolicznościowe dekoracje, choinka oraz pięknie nakryty stół z poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Zgodnie z polską tradycją były życzenia, dzielenie się opłatkiem i wspólne rozmowy przy świątecznym stole. Nie zabrakło również Świętego Mikołaja, który przyszedł z workiem pełnym prezentów – każdy z przybyłych gości otrzymał woreczek z siankiem, by i w jego domu podczas kolacji wigilijnej nie zabrakło pod białym obrusem siana –

 • 26.12.2018

  „Góra Grosza”

  Święta to czas szczególny. Zapędzeni, zabiegani, zapracowani często zapominamy o tym, co w Boże Narodzenie jest najważniejsze… czyste serce, miłosierdzie i pomocna dłoń skierowana ku najbardziej potrzebującym. Uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bezledach ani na moment nie przestali myśleć o potrzebujących i jak każdego roku bardzo aktywnie wzięli udział w akcji charytatywnej „Góra Grosza”.

  Celem, na który zbierane są drobne monety, jest pomoc dzieciom wychowującym się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

 • 23.12.2018

   Wigilia w kl. VIII.

  Boże Narodzenie to szczególny dla wszystkich czas. Klasa VIII w dniu 21 grudnia zebrała się przy stole, aby wspólnie z wychowawcą spędzić chwilę w radosnej atmosferze oczekiwania na Boże Narodzenie. W atmosferę świąteczną wprowadziło nas wspólne kolędowanie i świąteczne życzenia składane podczas łamania się opłatkiem. Kolędując spożywaliśmy przepyszne pierogi, sałatki popijając czerwonym barszczykiem. Na stole nie zabrakło też tradycyjnych makowców i owoców. Otrzymaliśmy moc ciepłych życzeń od siebie nawzajem. Wierzymy, że spełnią się wszystkie!  Życzymy wszystkim Wesołych Świąt!

 • 26.12.2018

  Jest taki dzień.....

  Święta Bożego Narodzenia to piękny czas, z którym wiąże się wiele zwyczajów. Jednym z nich są jasełka, które przenoszą nas w czasy narodzin Chrystusa.

  Jak co roku, w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Bezledach uczniowie wprowadzili wszystkich w świąteczną atmosferę - przygotowali teatralne przedstawienie biblijnych wydarzeń związanych z narodzeniem Pana Jezusa. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. To w niej przyszedł na świat Jezus. To do nich i małego Jezusa przybyli tak honorowi goście jak trzej mędrcy i złożyli Dzieciątku pokłon. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego Dzieciątka, pasterzy, mędrców, aniołów, Heroda, Adama i Ewy przeplatana była kolędami i pastorałkami.

 • 22.12.2018

   Jaki prezent podarować na Mikołajki klasowe koleżance lub koledze?.

  Przed takim dylematem stanęli uczniowie klasy V.  Tradycję świętowania mikołajek wprowadziliśmy w poprzednim roku szkolnym, kiedy rozpoczynaliśmy wspólną przygodę w klasie IV.

  Uczniowie losowali  nazwiska osób, którym kupują drobne prezenty.

  Pojawiły się świąteczne kubki, koszulki z dowcipnym napisem, kalendarze, ozdoby świąteczne, kosmetyki, portfele itp.

  Z założenia miały to być  drobne upominki, które można schować pod poduszkę, w bucie lub w specjalnej skarpecie. Tak tez się stało, a zadowolenie na twarzach wszystkich uczniów świadczą o tym, że warto kultywować taką tradycję.

 • 19.12.2018

   Podziękowanie za świerki.

               - Obrazek 1             - Obrazek 2

  Galeria zdjęć

  Kontakt

  • Zespół Szkolno - Przedszkolny
   Bezledy 13 a
   11-200 Bartoszyce
  • + 48 89 761 60 06

   zsp-bezledy@gmina-bartoszyce.pl

  Aktualności