Sobota 21.04.2018
liczba odwiedzin: 232373

Kontakt

 • Zespół Szkolno - Przedszkolny
  Bezledy 13 a
  11-200 Bartoszyce
 • + 48 89 761 60 06

  zsp-bezledy@gmina-bartoszyce.pl

ZESPÓŁ SZKOLNO - PRZEDSZKOLNY W BEZLEDACH

Aktualności

 •  

  ZESPÓŁ SZKOLNO - PRZEDSZKOLNY W BEZLEDACH

   adres e- mail: zsp-bezledy@gmina-bartoszyce.pl         Telefon: 89 761 60 06

 • 20.04.2018

   Konkurs Recytatorski w klasach I-III .

  16.04.2018 r . w naszej szkole w klasach I-III odbył się Konkurs Recytatorski, którego celem było kształtowanie kultury żywego słowa oraz rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci .

  Organizatorem konkursu była p. Wioletta Kowalik . W konkursie wzięło udział 12 uczniów. Wszyscy uczestnicy barwnie zaprezentowali znane i lubiane wiersze dla dzieci .

  Ocenie podlegały :

  – dobór repertuaru do możliwości wykonawczych uczestnika

  – interpretacja utworu

 • 17.04.2018

  "Śpiewamy dla Niepodległej".

  W tym roku czcimy jedno z ważniejszych wydarzeń w historii Polski - stulecie odzyskania niepodległości. Radosna to data, bo przecież przyniosła naszemu narodowi zwycięstwo i upragnioną wolność.

  Mając na uwadze powyższe wydarzenie 12 kwietnia 2018 r. w Domu Kultury W Bezledach odbył się VIII Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej pod hasłem „Śpiewamy dla Niepodległej”, zorganizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bezledach. Celem przedsięwzięcia było kultywowanie pamięci o wydarzeniach, które zmieniły losy naszej Ojczyzny i ludziach, którzy walczyli o Jej suwerenność. Poprzez wspólny śpiew oddaliśmy hołd tym, którzy w wielkim trudzie i poświęceniu wywalczyli nam przed laty wymarzoną niepodległość.

 • 15.04.2018

   Rozwijamy talenty recytatorskie.

  Taki cel przyświecał Szkolnemu Konkursowi Recytatorskiemu dla uczniów klas IV- VI, który odbył się 13 kwietnia 2018 roku. W konkursie wzięło udział 12 uczniów. Jury w składzie: pani Danuta Senkbeil i pani Renata  Rynkowska- Mężyńska oceniały występy  uczestników stosując następujące kryteria: dopasowanie tekstu do wieku, oryginalność wyboru tekstu, intonacja, frazy, dykcja,  bezbłędne opanowanie pamięciowe i ogólny wyraz artystyczny. Laureatami zostali:

     I miejsce- Zuzanna Zwierko

 • 11.04.2018

   WIERSZ DLA NIEPODLEGŁEJ.

  W związku ze zbliżającą się 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości Minister Anna Zalewska ogłosiła obecny rok szkolny 2017/2018 ,,Rokiem dla Niepodległej”. Wychodząc naprzeciw tej idei w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bezledach realizuje się szereg działań. Jednym z nich jest zorganizowany w piątek 6 kwietnia 2018 roku Przegląd Poezji Patriotycznej ,, Wiersz dla Niepodległej”. W projekt zaangażowali się najmłodsi uczniowie naszej szkoły. W tym dniu, stosownie do okoliczności odświętnie ubrani, z należytą powagą w głosie  zaprezentowali wiersze o bohaterach walczących o niepodległość , strofy  o pięknie naszej Ojczyzny.  Do recytacji przystąpiło 17 uczniów. Wszyscy wzorowo  opanowali  teksty   i popisali się piękną recytacją. Przerywnikami, a zarazem atrakcją było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Wszyscy  uczestnicy przeglądu   otrzymali okolicznościowe  dyplomy. Z pewnością  to spotkanie  to  spora cegiełka w budowaniu   u dzieci postaw patriotycznych, świadomości narodowej, aby w przyszłości rozumiały słowo Polak- patriota- Polska- moja Ojczyzna i z dumą mówiły o sobie ,,Jestem Polką. Jestem Polakiem”.

 • 10.04.2018

   Konkurs plastyczno-językowy .

  J. Rojek i A. Murawska nauczycielki języków obcych w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bezledach zorganizowały szkolny konkurs plastyczno-językowy  pt  „Zdrowa żywność w każdym języku”. Konkurs polegał na przygotowaniu nazw zdrowych produktów żywnościowych w nauczanym języku obcym w naszej szkole, tj, j. angielskim, j. niemieckim a także w  j. rosyjskim. Uczniowie swoje prace przygotowali w formie plakatu.

  Wpłynęło bardzo dużo prac, ale  komisja konkursowa, wyłoniła trzy miejsca a także wyróżniła dwie prace.

 • 08.04.2018

  Sukces uczniów naszej szkoły.

  5 kwietnia 2018 r. w Domu Kultury w Bezledach odbyły się eliminacje gminne V edycji konkursu wokalnego „ Kocham Śpiewać Polskie Piosenki”. Organizatorami byli: Lokalna Grupa Działania  Warmiński Zakątek, Gminny Ośrodek Kultury w Tolko. Patronat honorowy objął Wójt Gminy Bartoszyce.

  Nasza szkołę w kategoriach klas IV- VI  reprezentowały trzy uczennice. Zaprezentowały one repertuar przygotowany pod kierunkiem pani Anny Dziwińskiej. 

  Mimo zaciętej rywalizacji możemy się pochwalić sukcesem:

 • 06.04.2018

   „ Kręci nas bezpieczeństwo” .

  Sukces „ profilaktyczny” uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bezledach

  I miejsce drużynowo a także indywidualnie zdobyli uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bezledach w Gminnym Spotkaniu profilaktycznym Szkół Podstawowych

   „ Kręci nas bezpieczeństwo”

  Uczennice klasy VI, Wiktoria Ż i Aleksandra G. i uczeń klasy  VII Jakub J. , zmagali się z testem wiedzy , rozwiązywali krzyżówkę a także odgrywali scenki sytuacyjne związane z bezpieczeństwem.

 • 25.03.2018

   Zapraszamy Cię Wiosno!.

  Zapraszamy Cię Wiosno- pod takimi hasłem uczniowie klas I-III z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bezledach  21 marca 2018 roku  pożegnali zimę i powitali wiosnę. Mimo tak dużych starań ….wiosny wciąż nie widać. Wierzymy jednak, że wkrótce do nas przyjdzie.

  Do obchodów kalendarzowej wiosny dzieci przygotowywały się od kilku dni wykonując z nauczycielkami różnorodne dekoracje, gazetki, kolorowe wstążki. Całości dopełniły ciekawe i kolorowe kwiaty, przygotowane przez ich rodziców, kukła Marzanna - symbol złej zimy. Na zajęciach uczyły się wierszy i piosenek, słuchały  ciekawych opowiadań o wiośnie.

 • 18.03.2018

  Rekolekcje wielkopostne.

  16.03.2018r. w naszej szkole odbyły się rekolekcje wielkopostne. Uczestniczyliśmy w nich w Kościele - spowiedź rekolekcyjna, Msza św., a w szkole zostało przedstawione Misterium „Dlaczego ten Krzyż?”. Było ono refleksją nad Krzyżem Chrystusa i człowieka, nad sensem życia.

  Uczniowie z wielkim zaangażowaniem odgrywali role postaci biblijnych, które uświadomiły wszystkim, jaką rolę w życiu człowieka odgrywa Krzyż.

  Misterium to pozwoliło uczniom i dorosłym dobrze przygotować się do zbliżających się Świąt Zmartwychwstania Pańskiego oraz przeżyć wspólne chwile rekolekcji wielkopostnych.

  Galeria zdjęć

  Kontakt

  • Zespół Szkolno - Przedszkolny
   Bezledy 13 a
   11-200 Bartoszyce
  • + 48 89 761 60 06

   zsp-bezledy@gmina-bartoszyce.pl

  Aktualności