Link do strony gimnazjum

http://gbezledy.superszkolna.pl/

   


Środa 24.05.2017
liczba odwiedzin: 160023

Kontakt

 • Zespół Szkolno - Przedszkolny
  Bezledy 13 a
  11-200 Bartoszyce
 • + 48 89 761 60 06

  zsp-bezledy@gmina-bartoszyce.pl

Wiadomości

 •  

  ZESPÓŁ SZKOLNO - PRZEDSZKOLNY W BEZLEDACH

   adres e- mail: zsp-bezledy@gmina-bartoszyce.pl         Telefon: 89 761 60 06

 • 14.05.2017

  Ciekawa lekcja przyrody

  12 maja 2017 r. uczniowie klasy czwartej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bezledach podziwiali piękno wiosennego lasu w Leśnictwie Dzikowo. Wycieczka ufundowana została przez Nadleśnictwo Górowo Iławeckie, a jej realizacja była możliwa dzięki zaangażowaniu podleśniczego Leśnictwa Mała Wola - pana Jarosława Błażejewskiego. Lekcję przyrody, przemierzając ścieżkę dydaktyczną, poprowadziła pani Dominika Popiało, która przybliżyła dzieciom las i jego mieszkańców. Wszyscy uczestnicy wycieczki wykazali się sprawnością fizyczną podczas wspinaczki na Górę Zamkową, skąd mieli okazję podziwiać panoramę najbliższej okolicy. Później przyszedł czas na odpoczynek przy ognisku: były pieczone kiełbaski, orzeźwiające napoje, słodkie przekąski. Dużym zaangażowaniem cieszyły się zabawy integracyjne, podczas których uczniowie układali z patyków sylwetki sarny i jelenia, co wymagało pomysłowości i współpracy. Na zakończenie wszyscy otrzymali drobne upominki. Dziękujemy pracownikom Nadleśnictwa Górowo Iławeckie za przygotowanie pouczającej lekcji przyrody.

 • 09.05.2017

  Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

  Z tej okazji w uroczystej  atmosferze  uczniowie klas IV- VI przedstawili w formie montażu słowno- muzycznego okoliczności uchwalenia Konstytucji. Wiersze i pieśni patriotyczne  podkreśliły znaczenie uroczystości, uczyły miłości do Ojczyzny,  współczesnego patriotyzmu, podkreślały znaczenie symboli narodowych. Spowodowały, że niejednemu uczestnikowi akademii zakręciła się łza w oku.

 • 01.05.2017

  Gminne Biegi Przełajowe

  Dnia 27. 04.2017 r. w lasku miejskim w Bartoszycach odbyły się kolejne Indywidualne Gminne Biegi Przełajowe w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych. W zawodach udział wzięły wszystkie szkoły podstawowe i gimnazja z Gminy Bartoszyce. Najlepsi  zawodnicy otrzymali medale.

 • 29.04.2017

  AUTYZM TO NIE KONIEC ŚWIATA – TO PO PROSTU INNY ŚWIAT….

  2 kwietnia obchodzony był Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu.  Dzień ten rozpoczął na całym świecie, w tym także w Polsce, Światowy Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu. Ma on zwrócić uwagę społeczeństwa na problemy i potrzeby osób z autyzmem oraz powszechność tego zjawiska. W kwietniu uczniowie naszej szkoły brali udział w szeregu działań dotyczących autyzmu. Głównym ich celem  było promowanie wiedzy o tym, że wśród nas żyją osoby ze spektrum autyzmu, wzbudzenie zainteresowania dzieci i młodzieży problemami osób cierpiących na autyzm oraz kształtowanie tolerancyjnych postaw w stosunku do osób dotkniętych tym problemem.  Na lekcjach wychowawczych prowadzone były pogadanki, uczniowie oglądali prezentacje, filmy - dowiedzieli się, co to jest autyzm, jak zachowywać się w stosunku do kolegi z autyzmem. 21 kwietnia na znak solidarności z osobami z autyzmem  uczniowie i nauczyciele ubrali się na niebiesko. Na korytarzach szkoły zrobiło się niebiesko- powstała gazetka informacyjna, zawisły niebieskie balony. W hali sportowej ułożyliśmy ogromną literę A- jak autyzm! W Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Bezledach wiemy, rozumiemy, pomagamy! Jesteśmy nastawieni na kolor niebieski !

 • 23.04.2017

  Solidarni dla autyzmu w przedszkolu.

  W kwietniu na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych.Charakterystycznym  motywem obchodów jest kolor niebieski.Taki też kolor dominował w naszym przedszkolu 21 kwietnia. Przedszkolaki i pracownicy przedszkola solidaryzując się z dziećmi autystycznymi mieli w swoim stroju akcent w tonacji niebieskiej. We wszystkich grupach przeprowadzono pogadanki na temat autyzmu, następnie dzieci wykonały ciekawe „niebieskie  prace” w różnych technikach  plastycznych. Wszystko  to miało na celu podnoszenie świadomości  na temat  autyzmu dziecięcego, zwrócenie uwagi na problemy i potrzeby osób z autyzmem, podkreślenie znaczenia wczesnej diagnozy i intensywnej terapii, która  może odmienić  życie dziecka z autyzmem i jednocześnie życie całej jego rodziny. Na koniec dzieci spotkały się na holu, aby zrobić pamiątkowe „niebieskie  fotografie” z tego wydarzenia.  

 • 20.04.2017

  Gminny Konkurs Matematyczny Klas IV - VI

  20 kwietnia 2017 r. troje uczniów Szkoły Podstawowej im. 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej w Bezledach wzięło udział w Gminnym Konkursie Matematycznym Klas IV-VI, który odbył się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sokolicy. Zespół w składzie: Dominik Worsowicz i Piotr Pleński z klasy VI oraz Wiktoria Żylińska z klasy V zajął I miejsce, a dodatkowo Dominik i Wiktoria - III miejsce indywidualnie.

 • 20.04.2017

  „Spotkania z poezją”

  W ramach promowania czytelnictwa 12 kwietnia 2017r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski  „Spotkania z poezją”. Konkurs przygotował i prowadził bibliotekarz .

Galeria zdjęć

Kontakt

 • Zespół Szkolno - Przedszkolny
  Bezledy 13 a
  11-200 Bartoszyce
 • + 48 89 761 60 06

  zsp-bezledy@gmina-bartoszyce.pl