• Profil szkoły

Szkoła Podstawowa im. 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej w Bezledach mieści się w dwóch budynkach. Uczy się w niej 133 uczniów. Zatrudnionych jest 21 nauczycieli i 5 pracowników administracji i obsługi.

Wizja szkoły

Szkoła jest placówką bezpieczną, przyjazną uczniom, rodzicom, pracownikom, otwartą na ich potrzeby.

Wychowuje Polaka- patriotę i Europejczyka świadomego wartości, z poczuciem tożsamości, aktywnego w życiu społecznym i odpowiedzialnego za własny rozwój.

Szkoła:

1.      zapewnia wszechstronny rozwój osobowości uczniów uwzględniając ich

indywidualne możliwości i zainteresowania;

1.      upowszechnia zdrowy styl życia;
          2.       wychowuje w duchu patriotyzmu;
          3.      uczy  tolerancji i poszanowania  tradycji,   historii narodu,  jego osiągnięć, kultury, języka  ojczystego;
          4.      kształtuje gotowość do niesienia pomocy;
          5.      tworzy własną historię i tradycje;
          6.      współpracuje z rodzicami,  środowiskiem lokalnym i instytucjami działającymi na rzecz uczniów.