•  

  ZESPÓŁ SZKOLNO - PRZEDSZKOLNY W BEZLEDACH

   adres e- mail: zsp-bezledy@gmina-bartoszyce.pl         Telefon: 89 761 60 06

   

  Zapraszamy do odwiedzenia  poprzedniej strony internetowej szkoły podstawowej

  adres: http://sp-bezledy.gmina-bartoszyce.pl         

  administrator: Helena Gut

   

   

 • 14.05.2017

  Ciekawa lekcja przyrody

  12 maja 2017 r. uczniowie klasy czwartej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bezledach podziwiali piękno wiosennego lasu w Leśnictwie Dzikowo. Wycieczka ufundowana została przez Nadleśnictwo Górowo Iławeckie, a jej realizacja była możliwa dzięki zaangażowaniu podleśniczego Leśnictwa Mała Wola - pana Jarosława Błażejewskiego. Lekcję przyrody, przemierzając ścieżkę dydaktyczną, poprowadziła pani Dominika Popiało, która przybliżyła dzieciom las i jego mieszkańców. Wszyscy uczestnicy wycieczki wykazali się sprawnością fizyczną podczas wspinaczki na Górę Zamkową, skąd mieli okazję podziwiać panoramę najbliższej okolicy. Później przyszedł czas na odpoczynek przy ognisku: były pieczone kiełbaski, orzeźwiające napoje, słodkie przekąski. Dużym zaangażowaniem cieszyły się zabawy integracyjne, podczas których uczniowie układali z patyków sylwetki sarny i jelenia, co wymagało pomysłowości i współpracy. Na zakończenie wszyscy otrzymali drobne upominki. Dziękujemy pracownikom Nadleśnictwa Górowo Iławeckie za przygotowanie pouczającej lekcji przyrody.

  Halina Turowska

 • 09.05.2017

  Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

  Z tej okazji w uroczystej  atmosferze  uczniowie klas IV- VI przedstawili w formie montażu słowno- muzycznego okoliczności uchwalenia Konstytucji. Wiersze i pieśni patriotyczne  podkreśliły znaczenie uroczystości, uczyły miłości do Ojczyzny,  współczesnego patriotyzmu, podkreślały znaczenie symboli narodowych. Spowodowały, że niejednemu uczestnikowi akademii zakręciła się łza w oku.

  W tym dniu wszystkim towarzyszyły barwy biało–czerwone.
   

 • 01.05.2017

  Gminne Biegi Przełajowe

  Dnia 27. 04.2017 r. w lasku miejskim w Bartoszycach odbyły się kolejne Indywidualne Gminne Biegi Przełajowe w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych. W zawodach udział wzięły wszystkie szkoły podstawowe i gimnazja z Gminy Bartoszyce. Najlepsi  zawodnicy otrzymali medale.

  Z naszej szkoły najlepsze wyniki uzyskali uczniowie:

  Klasy IV

  I miejsce  – Michał Woliński

  II miejsce – Kinga Hercer

  Klasy V

  I miejsce  – Olaf Pawelczyk

  II miejsce  – Maksymilian Ładosz

  II miejsce  – Paulina Zacharenko

  III miejsce  – Wiktoria Żylińska

  IV miejsce – Wojciech Groszyk

  Klasy VI

  II miejsce  – Dawid Kaplewski

  III miejsce – Jacek Rzeźnik

  VI miejsce – Roksana Jurkowska

  Gimnazjum :

  KL. I

  II miejsce – Bartłomiej Mirowski

  III miejsce  – Dominik Makarewicz

  Klasy II

  I miejsce  – Michał Hołownia

  II miejsce  – Jakub Zarski

  III miejsce  – Marcin Hołownia

  IV miejsce – Aleksandra Żylińska

  Klasy III

  I miejsce  – Ewelina Pazik

  II miejsce  – Zuzanna Sofczyńska

  III miejsce  – Katarzyna Pazik

                                            Helena Gut

   

 • 29.04.2017

  AUTYZM TO NIE KONIEC ŚWIATA – TO PO PROSTU INNY ŚWIAT….

  2 kwietnia obchodzony był Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu.  Dzień ten rozpoczął na całym świecie, w tym także w Polsce, Światowy Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu. Ma on zwrócić uwagę społeczeństwa na problemy i potrzeby osób z autyzmem oraz powszechność tego zjawiska. W kwietniu uczniowie naszej szkoły brali udział w szeregu działań dotyczących autyzmu. Głównym ich celem  było promowanie wiedzy o tym, że wśród nas żyją osoby ze spektrum autyzmu, wzbudzenie zainteresowania dzieci i młodzieży problemami osób cierpiących na autyzm oraz kształtowanie tolerancyjnych postaw w stosunku do osób dotkniętych tym problemem.  Na lekcjach wychowawczych prowadzone były pogadanki, uczniowie oglądali prezentacje, filmy - dowiedzieli się, co to jest autyzm, jak zachowywać się w stosunku do kolegi z autyzmem. 21 kwietnia na znak solidarności z osobami z autyzmem  uczniowie i nauczyciele ubrali się na niebiesko. Na korytarzach szkoły zrobiło się niebiesko- powstała gazetka informacyjna, zawisły niebieskie balony. W hali sportowej ułożyliśmy ogromną literę A- jak autyzm! W Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Bezledach wiemy, rozumiemy, pomagamy! Jesteśmy nastawieni na kolor niebieski !

  Maria Borkowska, Renata Mężyńska- Rynkowska, Katarzyna Jakubowska

 • 23.04.2017

  Solidarni dla autyzmu w przedszkolu.

  W kwietniu na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych.Charakterystycznym  motywem obchodów jest kolor niebieski.Taki też kolor dominował w naszym przedszkolu 21 kwietnia. Przedszkolaki i pracownicy przedszkola solidaryzując się z dziećmi autystycznymi mieli w swoim stroju akcent w tonacji niebieskiej. We wszystkich grupach przeprowadzono pogadanki na temat autyzmu, następnie dzieci wykonały ciekawe „niebieskie  prace” w różnych technikach  plastycznych. Wszystko  to miało na celu podnoszenie świadomości  na temat  autyzmu dziecięcego, zwrócenie uwagi na problemy i potrzeby osób z autyzmem, podkreślenie znaczenia wczesnej diagnozy i intensywnej terapii, która  może odmienić  życie dziecka z autyzmem i jednocześnie życie całej jego rodziny. Na koniec dzieci spotkały się na holu, aby zrobić pamiątkowe „niebieskie  fotografie” z tego wydarzenia.  

 • 20.04.2017

  Gminny Konkurs Matematyczny Klas IV - VI

  20 kwietnia 2017 r. troje uczniów Szkoły Podstawowej im. 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej w Bezledach wzięło udział w Gminnym Konkursie Matematycznym Klas IV-VI, który odbył się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sokolicy. Zespół w składzie: Dominik Worsowicz i Piotr Pleński z klasy VI oraz Wiktoria Żylińska z klasy V zajął I miejsce, a dodatkowo Dominik i Wiktoria - III miejsce indywidualnie.

  Gratulacje!

 • 20.04.2017

  „Spotkania z poezją”

  W ramach promowania czytelnictwa 12 kwietnia 2017r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski  „Spotkania z poezją”. Konkurs przygotował i prowadził bibliotekarz .

  Wzięło w nim udział 20 uczniów z klas I- VI. Rywalizacja odbywała się w dwóch grupach wiekowych;

  I grupa to klasy I-III, druga to klasy IV-VI.

  Laureatem młodszej grupy została Julia Pawlikowska ucz. klasy III a  starszej Zuzanna Zwierko ucz. klasy IV.

  Dziewczęta będą reprezentowały naszą szkołę na Gminnym Konkursie Recytatorskim w Rodnowie. 

                     Danuta Rohun

 • 20.04.2017

  Promowanie czytelnictwa w szkole.

  W ramach promowania czytelnictwa w szkole, bibliotekarz wraz z uczniami klasy trzeciej, przygotował inscenizację „W świecie książek” .Przedstawienie oparte było na podstawie książki H. Łochockiej „O wróbelku Elemelku” oraz wierszu J. Brzechwy : "Sowa”.

 • 10.04.2017

  „Historia wpleciona w pieśni i piosenki”.

  5 kwietnia 2017 r. w Domu Kultury w Bezledach odbył się VII Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej zorganizowany przez Zespół Szkolno - Przedszkolny w Bezledach pod patronatem Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty pana Krzysztofa Marka Nowackiego.

  Tegoroczny konkurs nosił tytuł „Historia wpleciona w pieśni i piosenki”, a hasłem przewodnim były słowa Henryka Sienkiewicza: „Sławić wszystko co polskie, kochać swój naród, czuć jego przeszłość i wierzyć w jego przyszłość”. Służył popularyzacji pieśni patriotycznych i żołnierskich, jako jednej z form wychowania patriotycznego. Odwoływał się do wartości wychowawczych, społecznych i kulturowych naszego kraju.

  W konkursie wzięły udział wszystkie placówki oświatowe działające na terenie gminy Bartoszyce w czterech kategoriach wiekowych, poczynając od przedszkolaków a kończąc na uczniach gimnazjum. W przerwie konkursu wystąpiła grupa Rosenthal Junior z  Bartoszyc.

  Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: przedstawiciele biura poselskiego posła na sejm RP pana Adama Ołdakowskiego, płk Janusz Wiatr - dowódca 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej - patrona naszej szkoły, sekretarz gminy Bartoszyce - pan Włodzimierz Kowalik.

  Jury w składzie: pani Elena Witkowska - nauczyciel muzyki w Młodzieżowym Domu Kultury w Bartoszycach, pan Krzysztof Kowalski -  starszy instruktor KO w Klubie Garnizonowym w Bartoszycach i pan Jerzy Makowski - muzyk i kierownik Domu Kultury w Bezledach wyłoniło zwycięzców:

           Przedszkole

  I miejsce: Julia Marczenia - Punkt Przedszkolny w Bezledach

  II miejsce: Hanna Kiszło - Punkt Przedszkolny w Bezledach

  III miejsce: Diana Sosińska - Przedszkole Gminne nr 1 w Bartoszycach

  IV miejsce: Jan Rurka - Przedszkole Gminne nr 1 w Bartoszycach

  Uczniowie klas 0 - III:

  I miejsce: Karolina Drożewska – Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Wojciechach

  II miejsce: Alicja Kapanajko – Szkoła Podstawowa im. Leśników Polskich w Galinach

  III miejsce: Karolina Dedo - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Bezledach – Szkoła Podstawowa  im. 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej w Bezledach

  Uczniowie klas IV - VI:

  I miejsce: - Sara Owoc – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Sokolicy

  II miejsce: Julia Ikier - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Bezledach – Szkoła Podstawowa im. 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej w Bezledach

  III miejsce: Aleksander Poddenek – Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Wojciechach

  Uczniowie gimnazjum:

  I miejsce: - Michał Grabuś - Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kinkajmach

  II miejsce: Katarzyna Dedo - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Bezledach - Gimnazjum im. Straży Granicznej w Bezledach

  III miejsce: Patrycja Kuzia - Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kinkajmach

  Sara Owoc, uczennica Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sokolicy, została również nagrodzona za wybitne zdolności wokalne otrzymując specjalne wyróżnienie - puchar ufundowany przez Stowarzyszenie BartQultura oraz nagrodę ufundowaną przez posła na sejm RP pana Adama Ołdakowskiego.

  Zwycięzcy konkursu otrzymali statuetki, wyróżnieni nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy listy gratulacyjne z rąk przedstawicieli pana posła, a od organizatorów pamiątkowe znaczki.

  „Święto muzyki” organizowane przez naszą placówkę było okazją do podkreślenia więzi łączącej szkołę z patronem – 20 Bartoszycką Brygadą Zmechanizowaną. Natomiast treść śpiewanych utworów nawiązywała do trudnych losów naszej ojczyzny i bohaterstwa polskiego żołnierza. Spotkanie służyło rozwojowi talentów muzycznych dzieci i młodzieży, pokazywało jeden ze sposobów kultywowania patriotyzmu we współczesnym świecie. Pozwoliło uczestnikom pokazać wachlarz ich umiejętności wokalnych.

  Ten dzień był pełen wzruszeń i nostalgii.

 • 10.04.2017

  Warsztaty w klasie III

  Dnia 04.04.2017 r. w klasie III odbyły się warsztaty. Rodzice wraz z uczniami wykonywali pisanki wielkanocne róznymi technikami.

  Wszystkie prace zostaną wystawione na kiermaszu wielkanocnym.

                Wioletta Kowalik

 • 05.04.2017

  Warsztaty palm wielkanocnych.

  W piątek 31.03.2017r. w ramach szkolnych rekolekcji wielkopostnych w Gimnazjum odbyły się warsztaty, na których grupa gimnazjalistów przy pomocy rodziców i nauczycieli wykonała palmy wielkanocne. Wykorzystano ciekawe pomysły i przeróżne materiały. Czas upłynął w miłej atmosferze. Wykonane palmy zostały zaprezentowane mieszkańcom, którzy chętnie je kupili. Spotkanie wprowadziło w świąteczny , wielkanocny nastrój. Odbył się również międzyklasowy konkurs na pisankę. Wszystkie prace były bardzo ładne a uczniowie w nagrodę otrzymali cukierki. Dzień ten przybliżył atmosferę świąt.

  Anna Wolińska 

 • 09.04.2017

  Gminny Konkurs Wokalny „ Kocham Śpiewać Polskie Piosenki”.

  Dnia 30 marca 2017 roku podczas Gminnego Konkursu Wokalnego „ Kocham Śpiewać Polskie Piosenki” uczniowie  z sukcesami reprezentowali  naszą szkołę w trzech kategoriach wiekowych.

  W efekcie:

  w kategorii klas I- III- Karolina Dedo zajęła III miejsce.

  w kategorii klas IV- VI -Julia Ikier zajęła III miejsce.

  W kategorii uczniowie gimnazjum – Katarzyna Dedo zajęła III miejsce, Patrycja Michalska II miejsce.

                                  Brawo uczniowie!

 • 03.04.2017

  Gminny Konkurs Języka angielskiego.

  Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej w Bezledach  wzięli udział w VI Gminnym Konkursie Języka angielskiego, który odbył się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sokolicy. Dominik Worsowicz kl. VI, Katarzyna Jachimowicz kl. VI, Julia Mikusek kl. IV, zajęli I miejsce –zespołowo, dodatkowo  Dominik Worsowicz -  I miejsce indywidualnie, II miejsce Julia Mikusek. Brawo!!!!

  Justyna Rojek

 • 03.04.2017

  Spotkanie z patronem.

  Uczniowie klasy pierwszej Gimnazjum im. Straży Granicznej w Bezledach odwiedzili Placówkę Straży Granicznej w Bezledach. W ramach działań poprzedzających obchody Święta Szkoły, młodzież miała okazję poznać specyfikę pracy funkcjonariuszy, obejrzeć sprzęt, jakim posługuje się Straż Graniczna i być świadkiem pracy psa, poszukującego niedozwolonych substancji. Gimnazjaliści spotkali się także z Komendantem Placówki ppłk. Mariuszem Harafem i pdpr. Karolem Matejunasem, którzy chętnie odpowiadali na pytania uczniów, dotyczące zawodu funkcjonariusza Straży Granicznej, działania różnego rodzaju broni i możliwości pracy w jednostce. Było to pouczające i jak zwykle niezapomniane spotkanie z patronem szkoły.

  Agnieszka Klimek

 • 01.04.2017

  Przedstawienie wielkanocne.

  Przed świętami Wielkanocnymi uczniowie kl. III przygotowali przedstawienie wielkanocne, które przybliżyło prawdy religijne i zwyczaje związane z obchodami Świąt Wielkanocnych.

  Dzieci z wielkim zaangażowaniem odgrywały biblijne wydarzenie, a przedstawione zwyczaje pozwolą uczniom wnieść do swych domów wiele ciekawych pomysłów na uprzyjemnienie

  i ubogacenie radosnego przeżywania Zmartwychwstania Pańskiego.                                                                                

                 Jolanta Siej

 • 31.03.2017

  PALMY WIELKANOCNE

  28 marca 2017 roku  w klasie I odbyły się warsztaty rękodzielnicze. Były one okazją do przybliżenia  tradycji Świąt Wielkanocnych i  okazją do wspólnego z rodzicami wykonania palmy wielkanocnej.

  W tematykę zajęć wprowadził gości  krótki występ dzieci. W miłej i radosnej atmosferze rodzicie wraz ze swoimi pociechami wykonali przepiękne palmy wielkanocne. Udział we wspólnych zajęciach w szkole pozwala rodzicom poznać wszelkie aspekty życia szkolnego, obserwować swoje dziecko podczas zajęć wśród rówieśników, poznać  jego umiejętności i zasób wiadomości.                                                                                                           

  Ta forma współpracy z rodzicami cieszy się dużą popularnością. Zachęcamy do udziału w tego typu zajęciach, bo cóż jest piękniejszego, jak uśmiech i zadowolenie dziecka, kiedy może w swojej szkole być nie tylko z panią i kolegami, ale również z rodzicami. Wykonane palmy w ramach wolontariatu dzieci przekazały mieszkańcom naszej miejscowości sprawiając im wielką niespodziankę i radość.

                                            Maria Borkowska

 • 30.03.2017

  Słodkie warsztaty w szkole.

  30 marca 2017 roku uczniowie uczestniczyli w  Karmelowych Warsztatach  Edukacyjnych  podczas których  dowiedzieli się  co to karmel.  Można go  było poczuć, dotknąć i zrobić z niego własnoręcznie wymarzone  i wymyślone przez uczestników lizaki.  A co najlepsze!   Można je było  zjeść!  MNIAM

strona:

Galeria zdjęć

Kontakt

 • Zespół Szkolno - Przedszkolny
  Bezledy 13 a
  11-200 Bartoszyce
 • + 48 89 761 60 06

  zsp-bezledy@gmina-bartoszyce.pl