•  

  ZESPÓŁ SZKOLNO - PRZEDSZKOLNY W BEZLEDACH

   adres e- mail: zsp-bezledy@gmina-bartoszyce.pl         Telefon: 89 761 60 06

   

  Zapraszamy do odwiedzenia  poprzedniej strony internetowej szkoły podstawowej

  adres: http://sp-bezledy.gmina-bartoszyce.pl         

  administrator: Helena Gut

   

   

 • 20.04.2018

   Konkurs Recytatorski w klasach I-III .

  16.04.2018 r . w naszej szkole w klasach I-III odbył się Konkurs Recytatorski, którego celem było kształtowanie kultury żywego słowa oraz rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci .

  Organizatorem konkursu była p. Wioletta Kowalik . W konkursie wzięło udział 12 uczniów. Wszyscy uczestnicy barwnie zaprezentowali znane i lubiane wiersze dla dzieci .

  Ocenie podlegały :

  – dobór repertuaru do możliwości wykonawczych uczestnika

  – interpretacja utworu

  – dykcja, modulacja, tempo mówienia

  – ogólny wyraz artystyczny

  Przyznano I miejsce uczniowi klasy III-Krystianowi Rybakowi, który będzie reprezentował naszą szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim w Rodnowie.

 • 17.04.2018

  "Śpiewamy dla Niepodległej".

  W tym roku czcimy jedno z ważniejszych wydarzeń w historii Polski - stulecie odzyskania niepodległości. Radosna to data, bo przecież przyniosła naszemu narodowi zwycięstwo i upragnioną wolność.

  Mając na uwadze powyższe wydarzenie 12 kwietnia 2018 r. w Domu Kultury W Bezledach odbył się VIII Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej pod hasłem „Śpiewamy dla Niepodległej”, zorganizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bezledach. Celem przedsięwzięcia było kultywowanie pamięci o wydarzeniach, które zmieniły losy naszej Ojczyzny i ludziach, którzy walczyli o Jej suwerenność. Poprzez wspólny śpiew oddaliśmy hołd tym, którzy w wielkim trudzie i poświęceniu wywalczyli nam przed laty wymarzoną niepodległość.

  W konkursie wzięły udział dzieci z placówek oświatowych działających na terenie Gminy Bartoszyce w czterech kategoriach wiekowych, poczynając od przedszkolaków, a kończąc na uczniach gimnazjum. W przerwie konkursu wystąpiła Gabriela Wołoszynowska, wokalistka zespołu Rosenthal działającego przy Klubie Wojskowym w Bartoszycach.

  Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: Małgorzata Adamowicz - dyrektor Delegatury w Elblągu Warmińsko - Mazurskiego Kuratorium Oświaty w Olsztynie, Bożena Kruszewska - wizytator sprawujący nadzór pedagogiczny nad naszą szkołą, organ prowadzący reprezentowała Iwona Birecka - kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu Gminy Bartoszyce, ppłk Mariusz Haraf - komendant placówki Straży Granicznej w Bezledach, Dorota Kuźmicka - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Tolko.

  Jury w składzie: Marcelina Kaniewska - członek zespołu Rosenthal i animator kultury Stowarzyszenia BartQltura, Krzysztof Kowalski - starszy instruktor KO w Klubie Garnizonowym w Bartoszycach i Jerzy Makowski - muzyk i kierownik Domu Kultury w Bezledach wyłoniło zwycięzców:

  Przedszkole: dzieci 3-4 letnie:

  I miejsce: Hubert Dackiewicz - Przedszkole Gminne nr 1 w Bartoszycach.        

  II miejsce: Igor Gwiazda - Przedszkole Gminne nr 1 w Bartoszycach.

  III miejsce: Maciej Leżański - Punkt Przedszkolny w Bezledach.

  Dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I - III:

  I miejsce: Julia Piecewicz – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bezledach – Szkoła Podstawowa
  im. 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej w Bezledach.

  II miejsce: Julia Subotowicz – Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Krawczykach.

  III miejsce: Kalina Rurka - Szkoła Podstawowa im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Żydowie.

  Uczniowie klas IV - VII:

  I miejsce: Gabriel Kołowrocki – Szkoła Podstawowa im. Leśników Polskich w Galinach.

  II miejsce: Maria Gędziorowska - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Sokolicy.

  III miejsce: Karolina Dedo – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bezledach - Szkoła Podstawowa
  im. 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej w Bezledach oraz Laura Szkoła - Szkoła Podstawowa
  im. Janusza Korczaka w Krawczykach.

  Uczniowie gimnazjum:

  I miejsce: - Weronika Mieszkowska - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Sokolicy.

  II miejsce: Aleksandra Żylińska - Zespół Szkolno Przedszkolny w Bezledach.

  III miejsce: Patrycja Kuzia - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Sokolicy.

  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe znaczki, laureaci - statuetki, a wyróżnieni - nagrody rzeczowe.

  „Święto muzyki” organizowane po raz VIII przez naszą szkołę służy rozwojowi talentów muzycznych dzieci i młodzieży, pokazuje jeden ze sposobów kultywowania patriotyzmu przez młodych Polaków we współczesnym świecie oraz pozwala uczestnikom zaprezentować wachlarz  umiejętności wokalnych.

   

  Organizatorzy: Maria Borkowska i Halina Turowska

 • 15.04.2018

   Rozwijamy talenty recytatorskie.

  Taki cel przyświecał Szkolnemu Konkursowi Recytatorskiemu dla uczniów klas IV- VI, który odbył się 13 kwietnia 2018 roku. W konkursie wzięło udział 12 uczniów. Jury w składzie: pani Danuta Senkbeil i pani Renata  Rynkowska- Mężyńska oceniały występy  uczestników stosując następujące kryteria: dopasowanie tekstu do wieku, oryginalność wyboru tekstu, intonacja, frazy, dykcja,  bezbłędne opanowanie pamięciowe i ogólny wyraz artystyczny. Laureatami zostali:

     I miejsce- Zuzanna Zwierko

   II miejsce- Marta Jankowska

   III miejsce- Paulina Zacharenko

  Zwyciężczyni  będzie reprezentowała szkołę podczas Gminnego Konkursu Recytatorskiego w Rodnowie.

 • 11.04.2018

   WIERSZ DLA NIEPODLEGŁEJ.

  W związku ze zbliżającą się 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości Minister Anna Zalewska ogłosiła obecny rok szkolny 2017/2018 ,,Rokiem dla Niepodległej”. Wychodząc naprzeciw tej idei w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bezledach realizuje się szereg działań. Jednym z nich jest zorganizowany w piątek 6 kwietnia 2018 roku Przegląd Poezji Patriotycznej ,, Wiersz dla Niepodległej”. W projekt zaangażowali się najmłodsi uczniowie naszej szkoły. W tym dniu, stosownie do okoliczności odświętnie ubrani, z należytą powagą w głosie  zaprezentowali wiersze o bohaterach walczących o niepodległość , strofy  o pięknie naszej Ojczyzny.  Do recytacji przystąpiło 17 uczniów. Wszyscy wzorowo  opanowali  teksty   i popisali się piękną recytacją. Przerywnikami, a zarazem atrakcją było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Wszyscy  uczestnicy przeglądu   otrzymali okolicznościowe  dyplomy. Z pewnością  to spotkanie  to  spora cegiełka w budowaniu   u dzieci postaw patriotycznych, świadomości narodowej, aby w przyszłości rozumiały słowo Polak- patriota- Polska- moja Ojczyzna i z dumą mówiły o sobie ,,Jestem Polką. Jestem Polakiem”.

                                                     Renata Rynkowska- Mężyńska

 • 10.04.2018

   Konkurs plastyczno-językowy .

  J. Rojek i A. Murawska nauczycielki języków obcych w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bezledach zorganizowały szkolny konkurs plastyczno-językowy  pt  „Zdrowa żywność w każdym języku”. Konkurs polegał na przygotowaniu nazw zdrowych produktów żywnościowych w nauczanym języku obcym w naszej szkole, tj, j. angielskim, j. niemieckim a także w  j. rosyjskim. Uczniowie swoje prace przygotowali w formie plakatu.

  Wpłynęło bardzo dużo prac, ale  komisja konkursowa, wyłoniła trzy miejsca a także wyróżniła dwie prace.

  Nagrodzeni uczniowie otrzymali-zgodnie z założeniami konkursu-fiszki do nauki języka obcego a także zdrowe akcenty.

  Ogromne zainteresowanie wśród uczniów daje satysfakcje nauczycielom, a także motywację do kolejnych przedsięwzięć!

                                                                                                                                   J. Rojek

 • 08.04.2018

  Sukces uczniów naszej szkoły.

  5 kwietnia 2018 r. w Domu Kultury w Bezledach odbyły się eliminacje gminne V edycji konkursu wokalnego „ Kocham Śpiewać Polskie Piosenki”. Organizatorami byli: Lokalna Grupa Działania  Warmiński Zakątek, Gminny Ośrodek Kultury w Tolko. Patronat honorowy objął Wójt Gminy Bartoszyce.

  Nasza szkołę w kategoriach klas IV- VI  reprezentowały trzy uczennice. Zaprezentowały one repertuar przygotowany pod kierunkiem pani Anny Dziwińskiej. 

  Mimo zaciętej rywalizacji możemy się pochwalić sukcesem:

   Karolina Dedo z  klasy IV zajęła  II miejsce

   Julia Ikier z  klasy VI zajęła  III miejsce

  Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów smiley

 • 06.04.2018

   „ Kręci nas bezpieczeństwo” .

  Sukces „ profilaktyczny” uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bezledach

  I miejsce drużynowo a także indywidualnie zdobyli uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bezledach w Gminnym Spotkaniu profilaktycznym Szkół Podstawowych

   „ Kręci nas bezpieczeństwo”

  Uczennice klasy VI, Wiktoria Ż i Aleksandra G. i uczeń klasy  VII Jakub J. , zmagali się z testem wiedzy , rozwiązywali krzyżówkę a także odgrywali scenki sytuacyjne związane z bezpieczeństwem.

  Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach.

                                                                        Nauczyciel przygotowujący

                                                                                          Justyna Rojek 

 • 25.03.2018

   Zapraszamy Cię Wiosno!.

  Zapraszamy Cię Wiosno- pod takimi hasłem uczniowie klas I-III z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bezledach  21 marca 2018 roku  pożegnali zimę i powitali wiosnę. Mimo tak dużych starań ….wiosny wciąż nie widać. Wierzymy jednak, że wkrótce do nas przyjdzie.

  Do obchodów kalendarzowej wiosny dzieci przygotowywały się od kilku dni wykonując z nauczycielkami różnorodne dekoracje, gazetki, kolorowe wstążki. Całości dopełniły ciekawe i kolorowe kwiaty, przygotowane przez ich rodziców, kukła Marzanna - symbol złej zimy. Na zajęciach uczyły się wierszy i piosenek, słuchały  ciekawych opowiadań o wiośnie.

  Dzieci  uczestniczyły w quizie na temat zwiastunów wiosny i w  konkursie plastycznym polegającym na ilustrowaniu przysłów o wiośnie. Wykonały również kolorowe  zaproszenia do Wiosny, które zawiesiły na drzewku przy szkole. Ze śpiewem i okrzykami przeszły barwnym korowodem, przypominając mieszkańcom o tym, że odeszła już od nas zima a zawitała wiosna radosna.

                                                                                             Maria Borkowska

 • 18.03.2018

  Rekolekcje wielkopostne.

  16.03.2018r. w naszej szkole odbyły się rekolekcje wielkopostne. Uczestniczyliśmy w nich w Kościele - spowiedź rekolekcyjna, Msza św., a w szkole zostało przedstawione Misterium „Dlaczego ten Krzyż?”. Było ono refleksją nad Krzyżem Chrystusa i człowieka, nad sensem życia.

  Uczniowie z wielkim zaangażowaniem odgrywali role postaci biblijnych, które uświadomiły wszystkim, jaką rolę w życiu człowieka odgrywa Krzyż.

  Misterium to pozwoliło uczniom i dorosłym dobrze przygotować się do zbliżających się Świąt Zmartwychwstania Pańskiego oraz przeżyć wspólne chwile rekolekcji wielkopostnych.

  Uczniowie oglądali również filmy religijne, które przybliżyły im życie i dzieło zbawcze Jezusa Chrystusa.

                                                                             

                                                                                                                                   Jolanta Siej

 • 18.03.2018

   Kangur szansą na sukces matematyczny.

   „Kangur Matematyczny” jest najpopularniejszym szkolnym konkursem matematycznym. Trafił do Polski z ojczyzny kangurów - Australii. Konkurs integruje młodzież świata, ponieważ w tym samym dniu uczniowie wielu krajów rozwiązują te same zadania, a laureaci mają możliwość podróżowania po świecie. Biorą w nim udział uczniowie, którzy lubią matematykę i mają smykałkę do rozwiązywania nietypowych zadań. Nie jest tu potrzebna znajomość wzorów matematycznych, ale bystre oko i badawczy umysł. „Kangur Matematyczny” od lat cieszy się naszej szkole dużą popularnością. W tym roku wzięło w nim udział 15 uczniów z klas III - VII. Za udział w konkursie każdy uczestnik otrzymał nagrodę - zabawkę logiczną. Z niecierpliwością czekamy na wyniki i życzymy wszystkim  sukcesów, bo do wygrania w „Kangurze” są, oprócz murowanej szóstki z matematyki, wyjazdy na obozy naukowe. 

 • 10.03.2018

  Dzień Kobiet w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bezledach.

  Samorządy Uczniowskie Szkoły Podstawowej i klas gimnazjalnym połączyły siły aby zorganizować dzień Kobiet w naszej szkole.

  Przedstawiciele SU klas gimnazjalnych przygotowali wiele ciekawych konkursów i konkurencji, przy których uczniowie zespołu Szkolno-Przedszkolnego bawili  się a także uczyli się wielu przydatnych i  nowych umiejętności.

  Chłopcy chodzili w szpilkach po wybiegu, zaplatali warkocze dziewczynom, wykonali w pełni profesjonalne makijaże swoim koleżankom, dziewczęta natomiast nuciły piosenki. A nad wszystkim czuwała komisja, którą reprezentowała p. Dyrektor naszej szkoły.

                                                                       Justyna Rojek

   

 • 09.03.2018

   Dzień Kobiet aktywnie.

  Wspólnie z przedstawicielami klasowej rady rodziców postanowiliśmy Dzień Kobiet zorganizować  w sposób niekonwencjonalny, dlatego uczniowie klasy  IV wspólnie z wychowawcą wybrali się  8 marca 2018 roku do siłowni Gym City Fitness Center w Bartoszycach.

  Na początek  zwiedziliśmy siłownię, testując swoją sprawność i umiejętności w poszczególnych strefach. Następnie była prowadzona aktywna rozgrzewka przez jednego z instruktorów. Tempo,  różnorodność ćwiczeń i akcesoriów nie pozwoliły nikomu na nudę. Kolejnym etapem był podział uczniów na grupy. Dziewczęta pod opieką instruktorki  doskonaliły umiejętności tańca przy energetycznej muzyce. Chłopcy trafili do strefy siłowej, gdzie zmierzyli się ze sztangami, ciężarkami. Na koniec wszyscy sprawdzili swoją wytrzymałość na bieżniach.

  Miłym akcentem była degustacja napoju białkowego.

  Dzień Kobiet w takiej formie był ciekawym przeżyciem ale też zdrową formą spędzenia czasu, a jednocześnie sposobem na integrację grupy i lepsze poznanie   własnych predyspozycji . Gorąca dziękujemy wszystkim instruktorom, właścicielowi oraz  rodzicom ( inicjatorom i współorganizatorom ) za cudownie spędzony czas.

  Anna Dziwińska

 • 06.03.2018

   Małgorzata Daszkiewicz - "Losy absolwenta".

  W piątek 02.03.2018r. gościem społeczności Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bezledach była pani Małgorzata Daszkiewicz, z którą spotkaliśmy się w ramach cyklicznych spotkań „Losy absolwenta”. Pani Małgorzata ukończyła Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku,   a obecnie mieszka w Płocku i tam pracuje jako trener w klubie fitness.

  Jej wielką pasją jest oczywiście sport a w szczególności bieg podczas którego należy pokonywać przeszkody wykorzystując konkretne umiejętności fizyczne. W tej właśnie dyscyplinie w 2017r. została Mistrzynią Europy, Wicemistrzynią Polski i zajęła IV miejsce na Mistrzostwach Świata w Kanadzie.

  Pani Małgorzata w czasie spotkania z młodzieżą opowiedziała, jak wyglądają jej codzienne treningi oraz jakiego zaangażowania i przygotowań wymaga ten ekstremalny sport. Uczniowie z wielką uwagą słuchali informacji o przechodzeniu wielkich murów, czołganiu się pod drutem kolczastym, bieganiu w błocie, pokonywaniu przeszkód wisząc na  samych rękach. Młodzież obejrzała także zdjęcia, filmiki, dyplomy i medale pani Małgosi, a także wzięła udział we wspólnym treningu z mistrzynią.

  To niesamowite spotkanie na długo pozostanie w pamięci społeczności szkolnej, która usłyszała od naszego gościa, że w życiu dzięki ciężkiej pracy i ogromnej pasji można realizować swoje marzenia i robić to, co się kocha.

  Dziękując za ciekawe spotkanie życzymy dalszych sukcesów i trzymamy kciuki za kolejne starty.    

 • 24.02.2018

   DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO W SZKOLE W BEZLEDACH.

  21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Ustanowiono go, aby podkreślić różnorodność językową i kulturową narodów. W tym roku najmłodsi uczniowie Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Bezledach, pod kierunkiem swoich nauczycieli włączyli się do świętowania. Przygotowania rozpoczęły się na długo przed świętem. Uczniowie wybrali ulubione wiersze polskich autorów  do recytacji, fragmenty swoich ulubionych książek do pięknego czytania, wiersze do inscenizacji. Przypomnieli sobie zasady ortografii i gramatyki. Wykonali kolorowe literki, które w tym dniu stały się ozdobą szkolnych strojów. W środę, 21 lutego  przystąpili do zespołowej rywalizacji w rozwiązywaniu rebusów, krzyżówek ortograficznych, zagadek gramatycznych, rozszyfrowywaniu ukrytych  słów. Wykazali się znajomością polskich przysłów oraz tworzyli zabawne rymy. Zmagania z łamańcami językowymi okazały się trudne do pokonania, ale wprawiły wszystkich w radosne nastroje. Jesteśmy przekonani, że Dzień Języka Ojczystego to dzień godny świętowania . Mamy nadzieję, że wpisze się w kalendarz  uroczystości w naszej szkole.

                                                                                                     Renata Rynkowska- Mężyńska

 • 22.02.2018

   GMINNY HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ.

  15.02.2018r. braliśmy udział w Gminnym Turnieju Piłki Nożnej Halowej szkół podstawowych i klas gimnazjalnych o puchar Wójta Gminy Bartoszyce, który odbył się w Gminnej Hali Sportowej w Bezledach.

  W turnieju wzięło udział 6 drużyn ze szkół podstawowych naszej gminy oraz 2 drużyny z oddziałów gimnazjalnych. W kategorii klas gimnazjalnych rozegrany został 1 mecz pomiędzy drużyną z Bezled a drużyną z Kinkajm. Mecz zakończył się wynikiem 4 : 0 dla naszego zespołu. Królem strzelców został Grzegorz Ładosz a najlepszym bramkarzem Tomasz Dedo obaj zawodnicy z naszej szkoły.

  W kategorii szkół podstawowych niepokonani okazali się również nasi zawodnicy. Na 5 rozegranych spotkań nie przegrali ani jednego meczu. Podczas całego turnieju zdobyli aż 16 bramek i ani jednej nie stracili, co dało im zdecydowane i pewne zwycięstwo w turnieju. Królem strzelców turnieju został Grzegorz Groszyk a najlepszym bramkarzem Konrad Klepczyński obaj to uczniowie naszej szkoły.

  Opiekunami zespołów są: pani Helena Gut – drużyny szkoły podstawowej oraz pan Stanisław Kołosowski – drużyny z gimnazjum.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów smiley

 • 20.02.2018

   Pokazy naukowe „Fizyka dla Smyka”.

  Przedszkolaki i uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bezledach skorzystali
  z ciekawej oferty edukacyjnej przygotowanej przez Akademie Nauki, która jest partnerem Uniwersytetu Warmińsko –Mazurskiego przy organizacji „Nocy Naukowców” oraz „Dni Nauki i Sztuki UWM”.

  Dwudniowe warsztaty były doskonałą pomocą w nauce i zrozumieniu zjawisk zachodzących w przyrodzie oraz ciekawą alternatywą poznania zjawisk fizycznych. Miały na celu przybliżenie dzieciom i młodzieży tajemnic otaczającego ich świata poprzez zabawę i eksperymenty naukowe.

  Akademia przygotowała pokazy z tematyki „Światło i kolor”. Uczniowie dowiedzieli się na czym polega rozszczepienie światła, jak działa peryskop, laser, jak działa podczerwień. Mogli zobaczyć świat widziany oczami owadów, na czym polegają iluzje optyczne, jak powstaje tęcza.

  „Gwiazdami” pokazów naukowych „Fizyka dla Smyka” byli uczniowie, którzy w trakcie zajęć, przy pomocy pracownika Akademii Nauki, przeprowadzili kilkanaście ciekawych eksperymentów naukowych korzystając z unikatowych zestawów edukacyjnych.

   

                                                                                                                                                               Zenona Baranowska

 • 18.02.2018

   Walentynki –lajkuje nie hejtuję!.

  14 lutego 2018 to w naszej szkole, to nie tylko walentynki ale idąca z tą datą pozytywna idea. W tym roku przyświecało jej hasło- Lajkuje nie hejtuje. Cała społeczność szkolna wzięła udział w obchodach walentynkowych w naszej szkole. Wszystkie miłe słowa , wierszyki  i rysunki trafiły do odbiorców, uczniowie zaangażowali się w przygotowanie kart walentynkowych a także w ozdobienie szkoły , wprowadzając wszystkich w pozytywny nastrój!

  Opiekun Samorządu Uczniowskiego w Szkole Podstawowej

  Justyna Rojek

 • 18.02.2018

  Ruszyła II edycja programu „SKS”

  Od lutego 2018r. ruszyła II edycja programu „SKS”, której wojewódzkim operatorem jest Warmińsko – Mazurski Szkolny Związek Sportowy w Olsztynie.

  Zajęcia prowadzone będą w 2 grupach:

  I gr.  – uczniowie klasy I – III SP – opiekun p. Izabela Majchrzak

  II gr.  – uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum – opiekun p. Stanisław Kołosowski.

   

   

  W tym roku przystąpiliśmy również do Ogólnopolskiego Konkursu

  SZKOŁA PROMUJĄCA SZKOLNE KLUBY SPORTOWE

 • 17.02.2018

  WYCIECZKA DO KĘTRZYNA.

  16 lutego dzieci z oddziału przedszkolnego przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Bezledach wraz z wychowawczynią i opiekunami – rodzicami wybrały się na wycieczkę do Konsulatu Mikołaja w Kętrzynie.

  Celem wycieczki było zwiedzanie fabryki, w której produkcja bombek odbywa się ręcznie. Zwiedzanie obejmowało cały proces wytwórczy, od szklanej rurki  do wydmuchiwanej bombki o różnych kształtach. Przechodząc przez kolejne działy wytwórni poznaliśmy tajniki oraz etapy powstawania bombek, które możemy spotkać na sklepowych półkach. Wszystkie bombki malowane były w tradycyjny sposób, zachowując ręczny charakter wytwarzania. W trakcie zwiedzania dzieci uczestniczyły w warsztatach malowania własnych bombek. Na  przezroczyste bombki pędzlami nanosiły specjalny klej, rysując fantazyjne wzory a następnie obsypywały je różnymi kolorami brokatu. Była to największa atrakcja wycieczki. Dzieci mogły tym samym zobaczyć, ile pracy i cierpliwości wymaga przygotowanie bombki do sprzedaży. Na zakończenie dzieci otrzymały od Św. Mikołaja prezent (słodkiego lizaka) z okazji minionych Walentynek oraz po dwie bombki wykonane własnoręcznie. Były to ręczne arcydzieła.

strona:

Galeria zdjęć

Kontakt

 • Zespół Szkolno - Przedszkolny
  Bezledy 13 a
  11-200 Bartoszyce
 • + 48 89 761 60 06

  zsp-bezledy@gmina-bartoszyce.pl

Aktualności