•  

  ZESPÓŁ SZKOLNO - PRZEDSZKOLNY W BEZLEDACH

   adres e- mail: zsp-bezledy@gmina-bartoszyce.pl         Telefon: 89 761 60 06

   

  Zapraszamy do odwiedzenia  poprzedniej strony internetowej szkoły podstawowej

  adres: http://sp-bezledy.gmina-bartoszyce.pl         

  administrator: Helena Gut

   

   

 • 20.06.2017

  Szkolny Zestaw Podręczników w Zespole Szkolno- Przedszkolnym

  Szkolny_zestaw_podrecznikow_i_materialow_cwiczeniowych1_(1).docx

 • 26.06.2017

  Zakończenie roku szkolnego 2016/2017.

  Jak we wszystkich szkołach kraju, tak i w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Bezledach pożegnaliśmy uroczyście rok szkolny 2016/2017. Uroczystość rozpoczęła Msza św. w parafialnym kościele, a następnie odbył się uroczysty apel, na którym uczniowie otrzymali 41 świadectw z wyróżnieniem, nagrody książkowe i dyplomy za bardzo dobre wyniki w nauce, osiągnięcia w sporcie, konkursach pozaszkolnych, za pracę na rzecz szkoły. Najlepsi dokonali wpisów do Złotej Księgi. Rodzice otrzymali listy gratulacyjne i podziękowania za wspaniałe osiągnięcia w nauce ich dzieci oraz pracę na rzecz szkoły.

  Uczniowie udali się na wakacyjny odpoczynek w dobrych nastrojach, ponieważ wszyscy zostali promowani i klasyfikowani.

  Wakacje, to czas wymarzonego odpoczynku, ale też czas szczególnej troski o własne bezpieczeństwo.

  Policjant przypomniał uczniom o zasadach poruszania się po drodze, bezpieczeństwie nad wodą i w domu. Uczniom kl. IV wręczył Kartę rowerową.

   

                                                                                                                                         Jolanta Siej

 • 23.06.2017

  „ Życie składa się z powitań i pożegnań ”.

  22 czerwca 2017 r. w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Bezledach odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas III gimnazjum. Trzydziestu pięciu absolwentów po raz ostatni spotkało się w Domu Kultury w Bezledach, aby  podziękować rodzicom i nauczycielom za troskę i wparcie.

  Na początku uroczystości pani Dyrektor Marzena Wasyluk powitała gości: Sekretarza Gminy Bartoszyce W. Kowalika, ppor. Straży Granicznej K. Matejunasa, Kierownika Domu Kultury w Bezledach J. Makowskiego, Menedżera Gminnej Hali Sportowej T. Zarembę, Przewodniczącą Rady Rodziców A. Białą oraz rodziców i pracowników szkoły.

  Trzecioklasiści z rąk pani Dyrektor Marzeny Wasyluk i pani Wicedyrektor Zenony Baranowskiej otrzymali Dyplomy Absolwenta z życzeniami powodzenia na nowym etapie życia. Młodzież odwdzięczyła się wszystkim zebranym piosenkami, wierszami i prezentacją zdjęć z trzyletniej nauki w gimnazjum. Nie zabrakło również wzruszających chwil pożegnań z wychowawcami, którzy nie kryli wzruszenia, rozstając się ze swoimi wychowankami.

  Również drugoklasiści wyróżnili swoich starszych kolegów drobnymi upominkami i gratulacjami z okazji ukończenia szkoły.

  Ten szczególny dzień był także niezapomniany dla gimnazjalistów, którzy otrzymali wyróżnienia i pochwały za wysokie wyniki w nauce i godną postawę ucznia. Do „ Złotej Księgi” wpisali się: Aleksandra Kraśniewicz z kl. I, Wiktoria Bloch z klasy II a, Katarzyna Gładkowska z kl. II b  i Zuzanna Sófczyńska z kl. III.

  Życzymy wszystkim absolwentom spełnienia marzeń, sukcesów w nowych szkołach i wytrwałości w realizacji życiowych planów. 

 • 10.06.2017

  Ekologiczne spotkanie przedszkolaków .

  8 czerwca 2017r.  grupa dzieci z oddziału przedszkolnego brała udział w XVI Gminnym Spotkaniu Przedszkolaków w Galinach pod  hasłem „ Każdy z nas zyska na ochronie środowiska”. Wcześniej  kilkoro dzieci wykonało piękne prace przestrzenne z odpadów na gminny konkurs plastyczny „Przyjaciele leśnych  zwierząt”. Prace te  z innymi  zdobiły  scenę. Nasze eko-skrzaty  zaprezentowały wiersz „Strażnicy przyrody” i „Przyjaciele przyrody”. Atrakcją tegorocznej imprezy była praca w grupach polegająca na wykonaniu przez dzieci dowolnego zwierzęcia z eko-odpadów. Ogólnie impreza była udana, przedszkolaki spotkały swoich rówieśników z innych oddziałów naszej gminy i bawiąc się  pogłębiały wiedzę o ochronie  środowiska. 

 • 06.06.2017

  Gminne Zawody Lekkoatletyczne.

  W dniu 06.06.2017 r. braliśmy udział w Gminnych Zawodach Lekkoatletycznych. Pomimo upalnej pogody nasi uczniowie odnieśli wiele sukcesów:

  II miejsce  w Turnieju Rekreacyjno- Sportowym klas IV,

  I miejsce w biegu na 100 m dz.- –  Wiktoria Biała

  I miejsce w biegu na 100 m chł. – Jakub Jakutowicz

  I miejsce  w biegu na 200 m dz. – Amelia Marks

  II miejsce  w biegu na 200 m chł. –  Dawid Kaplewski

  II miejsce w biegu na 600 m dz. – Wiktoria Żylińska

  III miejsce w biegu na 600 m chł. –  Maksymilian Ładosz 

  I miejsce w sztafecie olimpijskiej 4 X  200 m

  I miejsce w skoku w dal chł. – Michał Dwinów

  I miejsce w Sztafecie olimpijskiej 4 x 200 m – (Wiktoria Biała, Dawid Kaplewski, Agata Marks, Jacek Rzeźnik)

  I miejsce w Turnieju Rekreacyno  - Sportowym klas IV

                                 Helena Gut

 • 06.06.2017

  Szkoła Podstawowa im. 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej w Bezledach na podium..

  Dnia 31 maja 2017 r., już drugi rok z kolei, w Żywkowie odbyła się XII edycja Powiatowego Konkursu Ekologicznego, zorganizowana przez Wydział Rolnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Bartoszycach, przy współudziale Nadleśnictwa Górowo Iławeckie oraz Szkoły Podstawowej w Kandytach.

  Nasi uczniowie rywalizowali w trzech kategoriach:

  1.rozwiązywanie testu z zakresu ochrony środowiska: Michał Woliński, Sandra Meresta, Dominik Worsowicz

  2.wykonanie pracy plastycznej o treści ekologicznej: Julia Mikusek i Zuzanna Ziemacka,

  3.prezentacja piosenki i scenki rodzajowej o treści ekologicznej: Julia Ikier, Roksana Jurkowska, Dominik Worsowicz, Jakub Jakutowicz.

  Przedstawili oni scenkę pt. „Paweł i Gaweł” oraz piosenkę „Ratujmy świat”. Celem inscenizacji było zwrócenie uwagi na problem segregacji śmieci. Na koniec uczniowie zwrócili się z następującym apelem do publiczności:

  „Żyjemy w wielkim smrodzie,

  Myjemy się w brudnej wodzie!

  Wokoło wszędzie śmieci, 

  Rozrzucają je dorośli i dzieci.

  Trzeba to w końcu zmienić,

  by świat nasz całkiem odmienić!

  Jeśli nie chcecie żyć na śmietniku –

  Pomyślcie o kompostowniku,

  O odpadków właściwym segregowaniu

  I surowców wtórnych zbieraniu.

  Wyrzucona butelka, puszka czy reklamówka

  To zmarnowana nie jedna złotówka!

  Segregujcie śmieci, bo od tego zależy życie waszych dzieci!

   

  Efektem pracy nauczycieli i zaangażowania uczniów było zajęcie drugiego miejsca w Powiatowym Konkursie Ekologicznym „Edukacja ekologiczna podstawą poprawy stanu środowiska”, dodatkowo

  zdobycie wyróżnienia w konkursie plastycznym oraz zajęcie IV miejsca w quizie „Jeden z dwunastu”. Nagrodą za zajęcie zaszczytnego II miejsca jest bon o wartości 800 zł. Ponadto uczestnicy otrzymali upominki, sadzonki drzewek i pamiątkowe dyplomy.

   

  Nauczyciele przygotowujący:

  Zenona Baranowska, Anna Dziwińska 

 • 03.06.2017

  Premiera przedstawienia „ Jaś i Małgosia” w wykonaniu rodziców podczas Przedszkolnych Świąt Rodzinnych w Bezledach

  Ostatni dzień maja z powodu złej aury nie sprzyjał świętowaniu, lecz organizatorom i uczestnikom uroczystości pod hasłem „ Latające berety – czyli przedszkolne święto rodzinne” nic nie było w stanie przeszkodzić. Pierwszym punktem programu była bajka „ Jaś i Małgosia”, w której rodzice po mistrzowsku odegrali swoje role. Widownia żywo reagowała na grę aktorów i obdarowała ich gromkimi brawami.

  Po występie rodziców inicjatywę przejęły dzieciaki prezentując krótkie występy. Kolejne atrakcje odbyły się na świeżym powietrzu obok hali sportowej, gdzie pod kierunkiem p. Artura Ziemackiego przeprowadzono zabawy rekreacyjno – sportowe. Dużym zainteresowaniem cieszyła się konkurencja przeciągania liny przez dzieci i rodziców, biegi w workach, wbijanie gwoździ, gaszenie pochodni, „galopy z końmi”. Najwięcej uczestników zgromadziło się jednak przy konkursie rzucania beretem z antenką na odległość. Za tę konkurencję została wręczona specjalna nagroda zwycięskiej rodzinie przez dyrektora szkoły p. Marzenę Wasyluk. Konkurs „Koło fortuny” zorganizował p. Remigiusz Piecewicz, w którym dzieci wykazały się dużą wiedzą o otaczającej przyrodzie i ochronie środowiska, za co otrzymały nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo Górowo Iławeckie. Mistrz motolotnictwa p. Norbert Nowicki opowiedział o swojej pasji, zaprezentował sprzęt i zachęcał do latania. W przerwach między konkurencjami wszyscy częstowali się domowymi wypiekami i kiełbaskami z grilla.

  Tak świętowaliśmy do samego wieczora. Uroczystość rodzinna została uznana za udaną i godną kontynuacji w następnym roku.

 • 01.06.2017

  „Tutaj wszystko się zaczęło….”.

  … to hasło przewodnie cyklu spotkań z absolwentami Szkoły Podstawowej w Bezledach, które ukazują co może osiągnąć młody człowiek z małej miejscowości. Celem przedsięwzięcia jest inspirowanie młodzieży do poszukiwania własnej drogi i realizacji marzeń.

  29 maja 2017 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Bezledach odbyło się spotkanie z absolwentką Martą Szarejko. Po wyjeździe z Bezled zamieszkała w Warszawie. Tam ukończyła kulturoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Jest zwyciężczynią licznych nagród z dziedziny literatury, stypendystką Fundacji im. R. Kapuścińskiego oraz autorką licznych reportaży i książek.

  Agnieszka Herman, uczennica gimnazjum, rozpoczęła spotkanie recytacją wiersza „Wiosna
  w Milanówku” J. M. Rymkiewicza wprowadzając wszystkich w świat poezji. Następnie wicedyrektor szkoły Z. Baranowska, była  wychowawczyni  Marty,  przywitała absolwentkę. Kolejnym punktem spotkania była rozmowa uczniów z pisarką. Młodzież zadawała liczne pytania związane z twórczością
  i  sukcesami, na które nasz wyjątkowy gość chętnie opowiadał.

  Nie zabrakło też wspomnień związanych ze szkołą. Bohaterce udostępniono dokumentację z lat szkolnych, między innymi kronikę klasową,  „Złotą księgę”, dzienniki lekcyjne, dzięki którym mogła powrócić do wydarzeń i osiągnięć sprzed lat. Wywarły one duże wrażenie na naszej wychowance, która z rozrzewnieniem obejrzała swoje zdjęcia i przypomniała kolegów ze szkolnej ławy.

  Następnie A. Herman odczytała fragment książki pt. „Zaduch” autorstwa Marty Szarejko, a dyrektor M. Wasyluk podziękowała za obecność wręczając kwiaty i drobny upominek w postaci książki z dedykacją od społeczności szkolnej.

  Bohaterka spotkania chętnie obejrzała odnowione sale lekcyjne, korytarze, ale największe wrażenie zrobiła na niej nowoczesna piękna Gminna Hala Sportowa.

   

                                                            Zenona Baranowska

 • 01.06.2017

  Podsumowanie Programu ,,Życie bez nałogów- to zdrowe życie”.

  Dnia 31 maja 2017r. dokonaliśmy podsumowania realizacji  kolejnych zadań  Programu ,,Życie bez nałogów- to zdrowe życie”. Ogłoszono zwycięzców konkursów. W klasach I-III był to konkurs plastyczny pod tytułem: ,, Nie pal przy mnie proszę”,  który wygrali: Franciszek Złonkiewicz - I miejsce, Malwina Martul- II miejsce i Zuzanna Makarewicz -III miejsce. Uczniowie klas starszych pisali konkursowe listy do swoich kolegów: ,,Bądź wytrwały w poszukiwaniu siebie, niech używki omijają ciebie” i tu pierwsze miejsce zajął Dominik Worsowicz, II miejsce- Marta Jankowska, III miejsce- Jakub Jakutowicz . Nagrody i gratulacje wręczyła zwycięzcom p. dyrektor Marzena Wasyluk. Następnie pan dzielnicowy przeprowadził pogadankę dla uczniów naszej szkoły na temat zasad bezpiecznego postępowania w środowisku lokalnym. Pan policjant przypomniał  zasady bezpiecznego zachowania podczas pobytu w domu, w czasie  zabaw na świeżym powietrzu z rówieśnikami, w kontaktach z nieznajomym oraz w przypadku spotkania z nieznajomym  psem. Poruszono także problem bezpieczeństwa w Sieci i cyberprzemocy. Uczniowie klas I-III zorganizowali  happening pod hasłem ,, Papierosy to mój wróg, jeden oddech- padam z nóg”. Uczniowie przeszli ulicami  naszej miejscowości, z kolorowymi transparentami, plakatami( własnoręcznie wykonanymi) apelując do mieszkańców  aby nie palili papierosów. Punktem kulminacyjnym tego dnia  była dyskoteka: "Tańczę, śpiewam, gram i nałogom się nie dam !” To był bardzo udany dzień!!

                        Renata Rynkowska –Mężyńska,

                         Maria Borkowska

                         Wioletta Kowalik

 • 31.05.2017

  Podsumowanie projektu „ Razem z książką”.

  29 maja 2017 roku uczniowie klas I- VI zostali zaproszeni na podsumowanie  projektu „ Razem z książką”, który realizowany był od października 2016 roku do maja 2017 roku. Celem projektu było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych oraz zmotywowanie uczniów do korzystania  z biblioteki szkolnej, publicznej oraz zasobów multimedialnych.

  W formie prezentacji multimedialnej  przypomniano uczniom  działania realizowane w ramach projektu począwszy od sondy przeprowadzonej przez samorząd uczniowski poprzez wyjazdy do kina, teatru, Biblioteki Pedagogicznej w Bartoszycach, konkursy literackie, plastyczne, przygotowane i zaprezentowane  inscenizacje.

  Na koniec autorki projektu nagrodziły uczniów najbardziej zaangażowanych w działania biletem – nagrodą, która gwarantuje  bezpłatny wyjazd do kina w Olsztynie na wybraną adaptację powieści. Zwycięzcami zostali Zuzanna Zwierko,  Wiktoria Żylińska, Dominik Worsowicz. Gratulujemy i życzymy  kolejnych sukcesów. 

 • 31.05.2017

  SPORT I ZABAWA TO WSPANIAŁA ROZRYWKA NIECH JEJ NIE ZAKŁÓCI NIKOTYNOWA UŻYWKA

  W ramach realizacji Programu ,,Życie bez nałogów- to zdrowe życie” dnia  26 maja 2017 roku odbyło się szkolenie dla rodziców uczniów naszej szkoły, które prowadziła pani Elżbieta Górecka-  ekspert w dziedzinie wychowania, profilaktyki, opieki, pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Przekazała ona szereg informacji, wskazówek, praktycznych porad rodzicom w sprawach wychowania i edukacji ich dzieci. Następnie Rodzice udali się do hali sportowej na potyczki rodzinne. Drużyny brały udział w konkurencjach sportowych wymagających sprytu, zwinności, skoczności i siły. Nad poprawnością wykonywanych zadań czuwali p. dyrektor Marzena Wasyluk, p. Marek   Makarewicz i p. Tomasz  Zaremba. Po sportowych zmaganiach udaliśmy się, na posiłek- grillowane kiełbaski, które przygotowali dla nas p. Tereska i p. Boguś Pietras. Wspólnej zabawie nie było końca! Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami tego dnia- dziękujemy Rodzicom i dzieciom, gościom za wsparcie i humor, wspólną zabawę , czas poświęcony Rodzinie, dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego święta!!!

                                                                               Renata Rynkowska –Mężyńska

                                                                                        Maria Borkowska

                                                                                        Wioletta Kowalik

 • 28.05.2017

  Spotkanie w w „Sołtysowym gaju”..

  25.05.2017 r. z okazji Dnia Matki uczniowie klasy IV zorganizowali w „Sołtysowym gaju” w Bezledach majówkę, na którą zaprosili swoich rodziców. Przygotowali krótkie przedstawienie według własnego scenariusza, wręczyli swoim mamom kwiaty i własnoręcznie przygotowane laurki. Rodzice poczęstowali uczestników imprezy pysznymi słodkimi wypiekami. Później było ognisko z pieczeniem kiełbasek, wspólne gry i zabawy. Serdecznie dziękujemy naszemu sołtysowi - panu Wiesławowi Błachnio za pomoc w przygotowaniu ogniska, a rodzicom za liczne przybycie oraz miłą atmosferę podczas wspólnego świętowania.

 • 27.05.2017

  Happy Mother`s and Father`s day- wesołego dnia mamy i taty!!!!.

  24 maja w Zespole Szkolno Przedszkolnym w Bezledach, odbyło się popołudniowe spotkanie z okazji dnia mamy i taty, Happy Mother`s and Father`s day . Uczniowie klasy V przedstawili montaż słowno-muzyczny w języku angielsko-polskim.

  Uczniowie przedstawili wiersze, piosenkę, a także quiz dla rodziców.

  Przygotowaliśmy słodką kawiarenkę, zaprosiliśmy także p. Dyrektor,  po spotkaniu w szkole udaliśmy się do pobliskiego parku na wspólne ognisko .Wszyscy celebrowaliśmy tak ważny dla dzieci i ich rodziców dzień.

  Uroczystości są zawsze elementem urozmaicającym życie klasy. Służą przede wszystkim integracji uczniów, rodziców a także nauczycieli,  a także są okazją, by włączyć uczniów do współodpowiedzialności za to, co się dzieje w obszarze swojej klasy.

  Justyna Rojek

 • 21.05.2017

  Wycieczcka edukacyjna .

  W ramach propagowania czytelnictwa - 17 maja 2017 r  uczniowie klas I-III byli na wycieczce edukacyjnej w księgarni w Bartoszycach. Przy okazji odwiedzili też PKO w Bartoszycach.

 • 20.05.2017

  Wizyta w Bibliotece Publicznej w Bezledach.

  15 maja 2017r uczniowie z Punktu Przedszkolnego z wychowawczynią Bożeną Kiszło i bibliotekarzem Danutą Rohun odwiedzili Bibliotekę Publiczną w Bezledach. Wizyta w bibliotece była podsumowaniem realizowanego projektu „Moje spotkanie z książką”.

  Dzieci oglądały książki, słuchały fragmentów bajek czytanych przez panią bibliotekarkę Agnieszkę Białą. Wzięły udział w licznych zgadywankach i quizach przygotowanych specjalnie dla nich. Na koniec każde dziecko dostało  mały upominek (zakładka do książki, naklejka, ilustracja postaci bajkowej). Wizyta przyniosła zamierzony skutek- kilkoro dzieci wraz z rodzicami już następnego dnia odwiedziło bibliotekę i wypożyczyło książki.

   

 • 21.05.2017

  Patron naszą inspiracją i zobowiązaniem.

        19 maja 2017 r. w Gminnej Hali Sportowej miała miejsce niezwykła uroczystość: Obchody Święta Straży Granicznej oraz X Rocznica Nadania Imienia i Sztandaru Gimnazjum im. Straży Granicznej w Bezledach, które rozpoczęły się mszą świętą w Kościele św. Maksymiliana Marii Kolbego w Bezledach.

        Uroczystość zaszczycili swoją obecnością honorowi goście i przyjaciele szkoły. Obecność Pocztów Sztandarowych Gimnazjum im. Straży Granicznej, Szkoły Podstawowej im. 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej i Proporca Placówki Straży Granicznej nadały uroczystości szczególny charakter.  Wszystkich obecnych powitali gospodarze uroczystości: Komendant Placówki Straży Granicznej w Bezledach ppłk Mariusz Haraf i Dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Bezledach pani Marzena Wasyluk. Przypomnieli wszystkim zebranym, że od 18 maja 2007 r. Gimnazjum w Bezledach nosi zaszczytne imię Straży Granicznej. Zaznaczyli także, że dzięki patronowi buduje się tradycje szkoły i wprowadza uczniów w świat wartości i autorytetów.  

        Ważnym momentem  uroczystości było wręczenie wyróżnień i aktów mianowań na kolejne stopnie w korpusach osobowych funkcjonariuszom Placówki Straży Granicznej w Bezledach.

        Wszyscy obecni na uroczystości mieli okazję obejrzeć prezentacje multimedialne przedstawiające: uroczystość nadania imienia i sztandaru gimnazjum,  działania funkcjonariuszy SG oraz całoroczne przedsięwzięcia szkoły, które miały na celu  przybliżenie patrona i wychowanie młodzieży w duchu patriotyzmu i szacunku do symboli narodowych. Szczególnym zainteresowaniem zgromadzonych cieszyły się wywiady z osobami, które były szczególnie zaangażowane w proces edukacyjny i wychowawczy uczniów. O swoich doświadczeniach i współpracy ze szkołą opowiedzieli: Czesław Sołodki – były dyrektor gimnazjum, ppłk SG Mariusz Haraf, pani Alicja Daszkiewicz- przedstawiciel Rady Rodziców, ppor SG Karol Matejunas i Pani Halina Jędrzejewska- były dyrektor gimnazjum.

        Dyrektor ZSP w Bezledach pani Marzena Wasyluk wraz z wicedyrektorem Zenoną Baranowską, w imieniu całej społeczności szkolnej, podziękowała osobom, które na przestrzeni dziesięciu lat szczególnie zasłużyły się w pracy z młodzieżą. Pamiątkowe statuetki otrzymali: ppłk SG Mariusz Haraf, Wójt Gminy Bartoszyce pani Jadwiga Gut, pan Czesław Sołodki, pani Halina Jędrzejewska, ppor SG Karol Matejunas i Kierownik Domu Kultury w Bezledach pan Jerzy Makowski. Jednocześnie ppłk Mariusz Haraf, doceniając zaangażowanie w działaniach na rzecz bezpieczeństwa uczniów, podziękował, wręczając pamiątkowe grawertony pani Halinie Jędrzejewskiej, pani Agnieszce Klimek, pani Izabeli Majchrzak, pani Annie Harhaj, panu Czesławowi Sołodkiemu i panu Stanisławowi Kołosowskiemu. Uczennice gimnazjum  uświetniły uroczystość piosenkami, wyrażającymi  szacunek do ojczyzny i osób, dla których wolność i tradycja to najwyższe wartości.

        Rok szkolny 2016/2017 był czasem  przygotowań do tak ważnej uroczystości.
  W szkole odbyły się m.in. spotkania z patronem, wyjazdy do miejsc pamięci , udział w  spektaklach o tematyce patriotycznej oraz konkursy, w których uczniowie wykazali się wiedzą i umiejętnościami. W Konkursie Plastycznym „ Straż Graniczna w oczach uczniów” w kategorii uczniów szkoły podstawowej poszczególne miejsca zajęli:
  I Sandra Meresta, II Amelia Marks, III Wiktoria Biała i Zuzanna Zwierko. W kategorii uczniów gimnazjum: I Julia Złonkiewicz, II Ewa Zabłocka, III Weronika Dzik.
  W konkursie Wiedzy o Straży Granicznej czołowe miejsca zajęły: I Monika Ritkowska, II Patrycja Papież, III Weronika Dzik.

        Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości zaproszeni goście obejrzeli prace plastyczne uczniów, wystawę zdjęć i wpisali się do Księgi Pamiątkowej. Uczniowie mieli okazję obserwować przygotowaną przez funkcjonariuszy SG, m. in akcję z użyciem więźniarki, pojazdów i patroli służbowych wykorzystywanych w ochronie granicy państwowej.

                               Agnieszka Klimek 

strona:

Galeria zdjęć

Kontakt

 • Zespół Szkolno - Przedszkolny
  Bezledy 13 a
  11-200 Bartoszyce
 • + 48 89 761 60 06

  zsp-bezledy@gmina-bartoszyce.pl