•  

  INSPEKTOR OCHRONY DANYCH W ZESPOLE SZKOLNO- PRZEDSZKOLNYM W BEZLEDACH:

  Pan Daniel Mierzyński - e-mail - danielmierzyński@bodo24.pl

   adres e- mail: zsp-bezledy@gmina-bartoszyce.pl         Telefon: 89 761 60 06

       

  administrator: Helena Gut

 • 14.10.2018

   Dzień Pieczonego Ziemniaka

  W ubiegły czwartek, tj. 4 października 2018r., przedszkolaki grupy „Żabki” i „Biedronki” z oddziału i punktu  przedszkolnego w Bezledach świętowały „Dzień Pieczonego Ziemniaka” oraz „Dzień Chłopaka”.

  Z tej okazji wszystkie dzieci wraz z wychowawczyniami i chętnymi rodzicami, udali się do „Sołtysowego Gaju”, gdzie przy płonącym ognisku mogli upiec przyniesione kiełbaski i ziemniaki. Po smakowitej degustacji pieczonych potraw, dzieci bawiły się wspólnie przy skocznych rytmach muzyki oraz wykonywały ćwiczenia na plenerowych przyrządach gimnastycznych. Tego dnia, wszyscy chłopcy otrzymali prezenty z okazji Dnia Chłopaka, a uczestnicy zabawy mogli skosztować pysznych cukierków. To był udany dzień!!

 • 08.10.2018

  „Narodowe Czytanie z SKO”.

  Ceniąc sobie wieloletnią współpracę z jednym z bartoszyckich banków, uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bezledach spotkali się z dyrektorem tegoż banku panem Radosławem Wójcikiem - na zorganizowanej przez opiekuna SKO lekcji bibliotecznej w ramach akcji „Narodowe Czytanie 2018”. Całemu spotkaniu przyświecały dwa cele: zachęcenie najmłodszych i nieco starszych do czytania, jak również propagowanie przedsiębiorczości i oszczędzania w SKO.

  Spotkanie miało miejsce 3 października br. w siedzibie szkoły. Zaproszony gość przeczytał najmłodszym fragment książki o przygodach bociana Kajtka. Zapoznał również słuchaczy ze współczesną rolą pieniądza w gospodarce i życiu każdego człowieka. Przedstawił też wizję niedalekiej przyszłości, w której może nie być miejsca dla papierowej wersji pieniądza. Dodatkowo uzmysłowił dzieciom, że pieniądze są w nieustannym obiegu pomiędzy firmami i gospodarstwami domowymi. Nie obyło się też bez pytań od naszych podopiecznych, na które zaproszony gość w wyczerpujący i dostosowany do  słuchaczy sposób odpowiadał.  W trakcie trwania lekcji pan Radosław obdarował najmłodszych słodkościami oraz książeczkami informacyjnymi PKO.

  Punktem kulminacyjnym wizyty było spotkanie z naszym ostatnim rocznikiem gimnazjalistów w ramach doradztwa zawodowego. Pan Radosław również przeczytał fragment książki – tym razem „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Opowiedział o swojej drodze kariery zawodowej, obowiązkach w pracy na stanowisku dyrektora oraz na innych stanowiskach w banku. Mówił o wymaganiach i oczywiście o profitach związanych z pracą w sektorze finansowym. Uczniowie mieli okazję uzmysłowić sobie, jak ważna jest edukacja oraz upór w dążeniu do celu. Zadawali wiele pytań, na które nasz gość wyczerpująco odpowiadał. Nie zabrakło również akcentu promocji oszczędzania wśród młodzieży na spełnianie swoich zawodowych i nie tylko marzeń.

  Całe spotkanie zwieńczono podziękowaniem dla gościa za przybycie oraz zaproszeniem do dalszej współpracy z równie niegasnącym zapałem.  

                                                                       Joanna Borys

 • 05.10.2018

   „ŻEGNAJ LATO NA ROK !!!”.

  We czwartek, 27 września 2018 r. uczniowie klas I-III Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Bezledach uroczyście  pożegnali  wyjątkowo piękne, ciepłe i słoneczne tego roku lato. Aby nadać wyjątkowy charakter temu dniowi,  wybraliśmy się wszyscy do pobliskiego parku, znanego bliżej jako ,,Sołtysowy Gaj”, gdzie czekało na nas płonące ognisko.

  Jeszcze letnia pogoda tego dnia pozwoliła dzieciom na zdjęcie kurtek, aby wygodnie było piec i …zajadać kiełbaski, ciepły chlebek i pieczone jabłka. Po sytym posiłku ułożyliśmy piękne bukiety z kolorowych liści, gałązek jarzębiny i głogu po to,  aby Pani Jesieni było miło. Kolejnym punktem naszej szkolnej imprezy były zmagania sportowe. Najwięcej miłośników miał  mecz w piłkę nożną. Nie zabrakło chętnych do ćwiczeń na przyrządach w plenerowej siłowni. Na hasło pań wychowawczyń, że wracamy do szkoły, wszyscy posmutnieli, ale wcześniejsza porcja atrakcji nie popsuła nikomu humoru. W wyśmienitych nastrojach wróciliśmy do szkoły.

  Dziękujemy za przygotowanie ogniska panu sołtysowi Wiesławowi Błachnio oraz  rodzicom za obecność i wspólną zabawę. ŻEGNAJ LATO NA ROK, PAMIĘTAJ NAS I WRACAJ ZNÓW !!!!!

                                                                              Renata Rynkowska- Mężyńska

 • 02.10.2018

   "Wielkie porządki - akcja sprzątania świata”

  Jak co roku, tak i w tym uczniowie Szkoły Podstawowej im. 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej w Bezledach posprzątali teren wokół szkoły w ramach ogólnopolskiej akcji sprzątania świata.

  W wielkim sprzątaniu wzięli udział uczniowie klas I-III. Zaopatrzeni w jednorazowe rękawice i worki na śmieci, pod kierownictwem swoich wychowawców, udali się 21 września br. na boisko szkolne oraz w okolice stadionu w Bezledach. Przed akcją wychowawcy udzielili podopiecznym instrukcji dotyczących bezpieczeństwa podczas zbierania śmieci. Ci zaś cierpliwie i z wielkim zapałem oczyścili teren z papierów, butelek, puszek oraz innych odpadów, pamiętając o wskazówkach. Całej akcji sprzątania świata przyświecał jeden cel: wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za losy naszej Ziemi i wszyscy powinniśmy chronić jej środowisko naturalne.

  Tę proekologiczną akcję wsparł również jeden z bartoszyckich banków. Zaopatrzył on opiekuna SKO w szkole  w gadżety banku  i drobne nagrody, dzięki którym mogliśmy docenić uczniów najbardziej zaangażowanych w sprzątanie. W związku z tym, że wszyscy nasi uczniowie uczciwie pracowali tego dnia nad dobrem naszej Ziemi, postanowiliśmy nagrodzić wszystkich odblaskowymi opaskami. Tym przydatnym u progu jesieni gadżetem ucieszyliśmy wszystkich uczniów – zwłaszcza najmłodszych.

  Po satysfakcjonującej akcji wszyscy wrócili na lekcje. Mając nadzieję, że takie akcje zaszczepią w najmłodszych ducha ekologii, czekamy na kolejne.

                                                                                       Joanna Borys

 • 01.10.2018

  Myśląc o przyszłości

  27 września 2018 r. uczniowie klasy VIII i klasy III gimnazjum wzięli udział w „ Targach edukacji i pracy” organizowanych przez Młodzieżowe Centrum Kariery OHP oraz Powiatowy Urząd Pracy w  Bartoszycach.                 

  Młodzież, która niedługo stanie przed ważnym wyborem przyszłej szkoły i zawodu, miała okazję poznać oferty kierunków kształcenia ponadpodstawowego, skonsultować się z pośrednikiem pracy, wziąć udział w warsztatach edukacyjno- zawodowych a także zapoznać się z zapotrzebowaniem określonych zawodów na lokalnym rynku pracy. Była to niezapomniana i ciekawa lekcja wspomagająca integrację uczniów z wyborem przyszłego zawodu.

 •                                                                               

   - Obrazek 1

   

 • 10.06.2018

   OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA BEZ PAPIEROSA.

  Światowy Dzień Bez Papierosa pod hasłem: „Zdrowie człowieka tkwi od pokoleń w tym co ma w głowie i co na stole” odbył się 06 czerwca 2018 roku w Szkole Podstawowej im. 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej w Bezledach.

  Impreza ta stała się już tradycją naszej szkoły. W tym roku obchody połączyliśmy razem ze Światowym Dniem Zdrowia, rozszerzając tematykę o zdrowe odżywianie i zdrowy styl życia. W obchodach brali udział  uczniowie kl. IV – VI ( 55 uczniów). 

  Głównym celem imprezy było:

  • Poszerzenie wiedzy na temat szkodliwości i skutków palenia tytoniu.
  • Wdrażanie do  dbałości o zdrowie,
  • Utrwalenie zasad  zdrowego stylu życia,
  • Zasad zdrowego odżywiania ,
  • Integracja  zespołów  klasowych.

   

  W związku z obchodami Światowego Dnia Bez Papierosa ogłoszone zostały 2 konkursy:

  • Szkolny konkurs na fraszkę lub wiersz,
  • Szkolny konkurs na  prezentację multimedialną : „Wpływ warzyw i owoców na nasze zdrowie”, których wyniki ogłoszone zostały w dniu obchodów.

   W szkolnym konkursie na fraszkę, wiersz (o szkodliwości palenia tytoniu):

  I m zajęła – Zuzanna Zwierko (kl. V),

  II m zajęła – Julia Tełeńko (kl. IV)

  III m zajęła – Wiktoria Żylińska (kl. VI)

   

  W szkolnym konkursie na prezentację multimedialną : „Wpływ warzyw i owoców na nasze zdrowie”   

  I m zajęła – Aniela Balcer (kl. V),

  II m zajęła – Robert Ruczyński (kl. V)

  III m zajęła – Zuzanna Boras (kl. IV)

  Zwycięzcy uczniowie otrzymali dyplomy!! przygotowane przez p. Helenę Gut.

  W imprezie czynnie wzięły udział: klasa czwarta, piąta i szósta (53 uczniów). 

  Zadania wykonywane przez uczniów w „Turnieju międzyklasowym” oceniane były przez komisję w składzie:

  • p. H. Turowska (nauczyciel),
  • p. J. Rojek (nauczyciel),
  • p. I. Majchrzak (nauczyciel)

   

  Turniej międzyklasowy (pomiędzy kl. IV – VI): polegał na wykonaniu następujących zadań:

  *Teleturniej „Jeden z dziesięciu”- szkodliwość palenia tytoniu,

  *Konkurs o zdrowym odżywianiu i zdrowym stylu życia”,

  *Zgadnij co to? – „Czarodziejskie Pudełko” (znajomość wartości odżywczych warzyw i owoców),

  *Krzyżówka o naszym regionie.

  Wyniki między klasowej rywalizacji w turnieju:

   I m – klasa V

   II m – klasa VI

   III m – klasa IV

  Uczniowie poszczególnych klas otrzymali pamiątkowe dyplomy

  Ponadto uczennice kl. V i IV (członkowie SK PCK) zaprezentowały o tematyce profilaktycznej pt: „Kopciuszek – wersja antynikotynowa”.

   

  Obchody „Światowych Dni Bez Papierosa” w Szkole Podstawowej w Bezledach zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów.

  Uważam, że takie  akcje przyczyniają się do pozytywnego myślenia i właściwego działania a także budzą w młodym człowieku głęboką refleksję nad swoim postępowaniem.

   

                                                                 Imprezę przygotowała i przeprowadziła:

                                                                                                                                                      

                                                                                         Helena Gut   

                                                                                        ( koord. ds. ośw.zdr.)

   

   

 • 05.06.2018

   Uczymy odpowiedzialności za siebie i innych.

  29 maja 2018 roku uczniowie klasy IV uczestniczyli w warsztatach dotyczących udzielania pierwszej pomocy, które przeprowadził Bartłomiej Chilmanowicz, starszy ratownik specjalista, z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach.

  Prowadzący rozpoczął spotkanie od sprawdzenia wiedzy i praktycznych umiejętności uczestników szkolenia. Następnie wyjaśnił, kiedy i dlaczego należy rozpocząć reanimację, gdzie znaleźć defibrylator. Zademonstrował jak prawidłowo wezwać pomoc, jakich udzielić informacji dyspozytorowi.

  Kolejnym etapem było udzielanie pomocy praktycznej, czyli właściwe zastosowanie ucisków,  wdechy ratownicze i obsługa defibrylatora.

  Następnie pod czujnym okiem specjalisty, każdy  uczeń mógł wykorzystać zdobyte informacje podczas ćwiczeń z użyciem fantomów oraz specjalistycznego sprzętu medycznego.

  Na koniec  uczestnicy szkolenia otrzymali dyplom oraz drobne upominki,  które pozyskał jeden z rodziców.

  W efekcie uczniowie objęci powyższym szkoleniem już od najmłodszych lat oswajają się ze świadomością konieczności niesienia pomocy poszkodowanym. Uczą się odpowiedniego zachowania w obliczu wypadku, potrafią wezwać prawidłowo pomoc przez telefon oraz wykonać najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej. Dzięki powyższym zajęciom uczymy odpowiedzialności za siebie i innych.

                                                                                                                                                                 Anna Dziwińska

 • 31.05.2018

   Podwójny sukces naszych młodych matematyków.

  Dnia 25 maja 2018r. w  naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Matematyczny „Mistrz Matematyki” zorganizowany przez p. Marzenę Sawkę oraz p. Halinę Turowską. Honorowym patronatem potyczki uczniów objęła Wójt Gminy Bartoszyce Pani Jadwiga Gut. Autorką arkusza zadań oraz przewodniczącą komisji konkursowej była nauczycielka Gimnazjum nr 2 im. Gen. Józefa Bema w Bartoszycach p. Marzanna Gładkowicz.

  Do konkursu przystąpiło 6 szkół podstawowych Gminy Bartoszyce, reprezentowanych przez trzyosobowe drużyny. W wyniku przeprowadzonego konkursu wyłoniono zwycięzców. Uczniowie  z Bezled zwyciężyli w obu kategoriach.

  KLASYFIKACJA GRUPOWA:

  I miejsce:            Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bezledach

  II miejsce:           Szkoła Podstawowa im. Leśników Polskich w Galinach

  III miejsce:          Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Rodnowie

  KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA:

  I miejsce:            Wiktoria Żylińska-  Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bezledach

  II miejsce:           Kacper Siedlecki-  Szkoła Podstawowa im. Leśników Polskich w Galinach

  III miejsce:          Mateusz Lipkiewicz-  Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Rodnowie

  Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy z rąk Sekretarza Gminy Bartoszyce Pana Włodzimierza Kowalika. Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom.

  Wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.

  M. Sawka i H. Turowska

   

 • 27.05.2018

   Wycieczka klasy VI.

  W dniach 22-23 maja 2018r. klasa VI bawiła się na wycieczce klasowej w Ośrodku Wypoczynkowym „KULKA”. Od razu po przyjeździe uczniowie udali się na pierwsze zajęcia, które polegały na zbudowaniu muru, kolejna atrakcją okazał się park linowy, chwila odpoczynku podczas obiadu i kolejna dawka atrakcji: Walki Sumo, jazda na „Segway-ach”.  Budowanie wieży ze skrzynek i wspinanie się po niej, rowerki wodne, kolacja i Świetliki w lesie.

  Nastała noc……wszyscy grzecznie położyli się spać…….no cóż zrobić taka klasa smileysmileysmiley 

                                                                                                                                Justyna Rojek

 • 27.05.2018

   III Gminny Przegląd Przedszkolaków.

  25 maja 2018 r dzieci z Punktu Przedszkolnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bezledach  wybrały się do Przedszkola Gminnego nr 1 w Bartoszycach na III Gminny Przegląd Przedszkolaków pt. "Bawimy się językiem angielskim.

  Dzieci zaprezentowały piosenkę w języku angielskim pt " My family". Po występie dzieci uczestniczyły we wspólnej zabawie na placu zabaw a także w zabawach w języku angielskim.

  opiekun

  Justyna Rojek

 • 27.05.2018

  Sukces naszej wokalistki.

  18 maja 2018 roku nasza uczennica Karolina Dedo wzięła udział w I Międzyszkolnym Konkursie Piosenki i Pieśni Patriotycznej organizowanym przez Szkołę Podstawową nr. 4 w Bartoszycach. Jej talent został dostrzeżony  i zdobyła wyróżnienie za przepiękne wykonanie piosenki „ Biały orzeł”

  Anna Dziwińska

 • 27.05.2018

   Obchody Dnia Mamy i Taty.

  25 maja 2018 r. uczniowie klasy IV uczcili Dzień Mamy i Taty.  Z tej okazji zaprosili rodziców do szkoły. Z  ogromnym zaangażowaniem zaprezentowały przygotowane wiersze i piosenki. Rodzice  byli pod ogromnym wrażeniem części artystycznej, którą zaprezentowały ich pociechy. Następnie dzieci wręczyły słodki upominek w postaci czekolady, dziękując w ten sposób  za ich miłość i wychowanie. Kolejnym punktem obchodów Dnia Mamy i Taty było ognisko.  W towarzystwie rodziców zostały upieczone kiełbaski. Nadszedł czas na rozgrywki sportowe: przeciąganie liny, palant rozgrywki w nogę. Rodzice chętnie włączyli się w konkurencje sportowe.

   

  Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci rodziców i  uczniów. 

  Wychowawca klasy IV- Anna Dziwińska

 • 20.05.2018

  Gminny Turniej Piłki Nożnej.

  Dnia 17.05.2018 r. braliśmy udział w Gminnym Turnieju Piłki Nożnej Chłopców o Puchar dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wojciechach, który odbył się na stadionie w Bartoszycach.

  W turnieju wzięło udział 6 drużyn ze szkół podstawowych naszej gminy. Turniej rozegrany został systemem „każdy z każdym”.

  Naszym chłopakom udało się wygrać wszystkie mecze i nie stracić żadnej bramki, co dało im zdecydowane i pewne zwycięstwo w turnieju. Ponadto Konrad Klepczyński zdobył tytuł "Najlepszego bramkarza".

  Drużynę naszej szkoły reprezentowali uczniowie: 

  Pawelczyk Olaf, Groszyk Wojciech, Ładosz Maksymilian, Kaplewski Dawid,  Brudzeński Patryk, Klepczyński Konrad, Rzeźnik Jacek, Błażej Wąsik, Koziar Błażej.

  Gratulujemy im serdecznie i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                                                              Helena Gut

   

 • 18.05.2018

   Pomysł na aktywny wypoczynek.

  15 maja 2018 r. uczniowie klasy V Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bezledach uczestniczyli w wycieczce, która miała na celu: upowszechnianie  form aktywnego wypoczynku, podnoszenie kondycji zdrowotnej oraz sprawności fizycznej, poznawanie zasad bezpiecznego zachowania w różnych sytuacjach. Głównym jednak założeniem wyjazdu była integracja klasy.

  Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Parku Trampolin 7 Jump Street w Olsztynie, która dostarczyła dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, uczestnicy korzystali z szeregu atrakcji: ścieżek akrobatycznych, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami. Okazało się, że skoki na trampolinie to nie tylko wspaniała zabawa, ale również doskonałe ćwiczenie  mięśni nóg.

  Z Olsztyna udaliśmy się do Parku Rozrywki Aktywnej w Butrynach, gdzie na uczniów czekały nowe atrakcje: zwiedzanie wystawy sprzętu militarnego, próba sił na bungee run, przejażdżki na segway’ach, budowanie tratwy z przygotowanych elementów, „walki pomiędzy piłkami”, park linowy. Przejście „niebieskiej” trasy w parku linowym było prawdziwym wyzwaniem na wysokościach, a dla wielu walką z własnymi słabościami.

  Wyjazd dostarczył niezapomnianych wrażeń, które pozostawią miłe wspomnienia.

   

  Halina Turowska

   

 • 20.05.2018

   Indywidualne Gminne Biegi Przełajowe .

  Dnia 08. 05.2018 r. w lasku miejskim w Bartoszycach odbyły się kolejne Indywidualne Gminne Biegi Przełajowe w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych. W zawodach udział wzięły wszystkie szkoły podstawowe i gimnazja z Gminy Bartoszyce.

  Najlepsi  zawodnicy otrzymali medale.

   

  Z naszej szkoły najlepsze wyniki uzyskali uczniowie:

  Klasy IV

  I miejsce  – Zuzanna Boras,   II miejsce – Jakub Marks

  Klasy V

  III miejsce – Michał Woliński

  Klasy VI

  I miejsce  – Olaf Pawelczyk,    II miejsce  – Maksymilian Ładosz, 

  II miejsce  – Paulina Zacharenko, V miejsceWiktoria Żylińska

  Klasy VII

  V miejsce – Jacek Rzeźnik

  Gimnazjum:

   

  Klasy II                             

  I miejsce  – Roksana Łazarska

   I miejsce  – Dominik Makarewicz

  II miejsce  - Krystian Ruciński

  III miejsce – Bartłomiej Mirowski

  Klasy III                             

  I miejsce – Mchał Marks

  II miejsce – Jakub Żarski

                                                                                     Gratulujemy serdecznie !!!       

                                                                                        Helena Gut

 • 18.05.2018

  Jak być EKO?.

  Działania proekologiczne w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Bezledach

   

  Tegoroczną działalność ekologiczną zainaugurowano zbieraniem zużytych baterii i plastikowych nakrętek. Uczniowie czynnie wzięli udział w „Zakręconej akcji”, dzięki której pomagają chorym potrzebującym dzieciom. Wiedząc, że zużyte baterie są szkodliwe dla środowiska zorganizowano całoroczną akcję zbierania tych niebezpiecznych odpadów.

  Szkoła aktywnie włączyła się w obchody Światowego Dnia Ziemi, który w roku 2018 odbywały się pod hasłem „Walka z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami” (A World without Plastic Pollution).

  Zorganizowano dwa konkursy: na wiersz i plakat o tematyce ekologicznej. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców a wszystkie prace zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym.

  Ponadto przeprowadzono, wśród uczniów klas IV – VI, ankietę „Czy Twój dom jest ekologiczny?” a wyniki omówiono na lekcjach przyrody i wywieszono na tablicy informacyjnej.

  Oprócz tego zorganizowano akcję informacyjną dotyczącą segregacji odpadów wykorzystując materiały promocyjne otrzymane z Urzędu Gminy Bartoszyce: „Mini poradnik segregacji”  i ulotkę zawierającą zasady segregacji odpadów.

  Na zajęciach lekcyjnych, uczniowie klasy VI, obejrzeli prezentacje multimedialne dotyczące segregacji odpadów i sposobów dbania o środowisko naturalne, co podniosło ich świadomość na temat ochrony środowiska naturalnego.

  Podsumowaniem był apel, w trakcie którego ogłoszono zwycięzców konkursów i wręczono nagrody i pamiątkowe dyplomy.

  W konkursie na plakat: I miejsce zajęła Julia Pawlikowska, II miejsce Zuzanna Boras i Wiktoria Złonkiewicz, III miejsce Julia Tełeńko i Magdalena Kozłowska.

  Natomiast najładniejszy wiersz napisała Zuzanna Zwierko, II miejsce zajęły uczennice klasy IV – Oliwia Bachar i Julia Pawlikowska.

  Celem wszystkich działań było uświadomienie uczniom odpowiedzialności za środowisko, kształtowanie postaw proekologicznych i uwrażliwienie na ochronę i segregację odpadów oraz wyrobienie postaw i zachowań, które powinny stać się stylem życia.

   

   

                                               E – eliminuj ilość opakowań

                                               K – korzystaj z toreb wielokrotnego użytku

                                               O – odzyskuj surowce wtórne

                                                                        

                                                                                                                                                                                   Zenona Baranowska

                                                                                                                                                                                    nauczyciel przyrody

 • 13.05.2018

   Bajka o czerwonym kapturku inaczej.

   Uczniowie klasy VI przygotowali nową wersję znanej i lubianej bajki. Czerwony Kapturek niósł babci prowiant, wilk pojawiał się w domu babci i ją zjadał, leśniczy ratował wszystkich z trudnej sytuacji, ale baśń opowiedziana była z perspektywy reżysera, który po zaskakującym zakończeniu opowieści musiał zastąpić główną bohaterkę.

  Inscenizację obejrzeli uczniowie klas młodszych, nagradzając aktorów gromkimi brawami. Na uwagę zasługuje fakt, że uczniowie pracowali metodą projektu. Sami przydzielili sobie  zadania do realizacji począwszy od scenografii, a skończywszy na ruchu scenicznym i kostiumach.

strona:

Galeria zdjęć

Kontakt

 • Zespół Szkolno - Przedszkolny
  Bezledy 13 a
  11-200 Bartoszyce
 • + 48 89 761 60 06

  zsp-bezledy@gmina-bartoszyce.pl

Aktualności