• Spotkanie z panią Martą Szarejko

•                                                                                        „Tutaj wszystko się zaczęło….”.

… to hasło przewodnie cyklu spotkań z absolwentami Szkoły Podstawowej w Bezledach, które ukazują co może osiągnąć młody człowiek z małej miejscowości. Celem przedsięwzięcia jest inspirowanie młodzieży do poszukiwania własnej drogi i realizacji marzeń.

29 maja 2017 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Bezledach odbyło się spotkanie z absolwentką Martą Szarejko. Po wyjeździe z Bezled zamieszkała w Warszawie. Tam ukończyła kulturoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Jest zwyciężczynią licznych nagród z dziedziny literatury, stypendystką Fundacji im. R. Kapuścińskiego oraz autorką licznych reportaży i książek.

Agnieszka Herman, uczennica gimnazjum, rozpoczęła spotkanie recytacją wiersza „Wiosna
          w Milanówku” J. M. Rymkiewicza wprowadzając wszystkich w świat poezji. Następnie wicedyrektor szkoły Z. Baranowska, była  wychowawczyni  Marty,  przywitała absolwentkę. Kolejnym punktem spotkania była rozmowa uczniów z pisarką. Młodzież zadawała liczne pytania związane z twórczością
          i  sukcesami, na które nasz wyjątkowy gość chętnie opowiadał.

Nie zabrakło też wspomnień związanych ze szkołą. Bohaterce udostępniono dokumentację z lat szkolnych, między innymi kronikę klasową,  „Złotą księgę”, dzienniki lekcyjne, dzięki którym mogła powrócić do wydarzeń i osiągnięć sprzed lat. Wywarły one duże wrażenie na naszej wychowance, która z rozrzewnieniem obejrzała swoje zdjęcia i przypomniała kolegów ze szkolnej ławy.

Następnie A. Herman odczytała fragment książki pt. „Zaduch” autorstwa Marty Szarejko, a dyrektor M. Wasyluk podziękowała za obecność wręczając kwiaty i drobny upominek w postaci książki z dedykacją od społeczności szkolnej.

Bohaterka spotkania chętnie obejrzała odnowione sale lekcyjne, korytarze, ale największe wrażenie zrobiła na niej nowoczesna piękna Gminna Hala Sportowa.

Zenona Baranowska