Dnia 10 listopada 2017r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bezledach odbył się uroczysty apel z okazji Święta Nieodległości.  Miejscem apelu był Dom Kultury w Bezledach. Celem uroczystości było umacnianie postawy patriotycznej, rozbudzanie szacunku do tradycji narodowych i pogłębianie zainteresowań przeszłością. W apelu udział wzięła cała społeczność szkolna (uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum). Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie przedstawiona została część artystyczna, przygotowana przez p. Katarzynę Jakubowską i jej podopiecznych. Scenariusz montażu słowno-muzycznego obejmował treści historyczne i pieśni. Młodzież szkolna z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzała i wysłuchała tej szczególnej lekcji oraz chętnie brała aktywny udział w wydarzeniu. Wspólnie z występującymi uczniami śpiewali pieśni patriotyczne. Apel zakończył się dużymi brawami oraz wspólnym zdjęciem. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci poległym, dzięki którym żyjemy teraz w wolnej Polsce.