Wiersz dla Niepodległej

W związku ze zbliżającą się 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości Minister Anna Zalewska ogłosiła obecny rok szkolny 2017/2018 ,,Rokiem dla Niepodległej”. Wychodząc naprzeciw tej idei w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bezledach realizuje się szereg działań. Jednym z nich jest zorganizowany w piątek 6 kwietnia 2018 roku Przegląd Poezji Patriotycznej ,, Wiersz dla Niepodległej”. W projekt zaangażowali się najmłodsi uczniowie naszej szkoły. W tym dniu, stosownie do okoliczności odświętnie ubrani, z należytą powagą w głosie  zaprezentowali wiersze o bohaterach walczących     o niepodległość , strofy  o pięknie naszej Ojczyzny.  Do recytacji przystąpiło 17 uczniów. Wszyscy wzorowo  opanowali  teksty   i popisali się piękną recytacją. Przerywnikami, a zarazem atrakcją było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Wszyscy  uczestnicy przeglądu   otrzymali okolicznościowe  dyplomy. Z pewnością  to spotkanie  to  spora cegiełka w budowaniu   u dzieci postaw patriotycznych, świadomości narodowej, aby w przyszłości rozumiały słowo Polak- patriota- Polska- moja Ojczyzna i z dumą mówiły o sobie ,,Jestem Polką. Jestem Polakiem”.

Renata Rynkowska- Mężyńska

Link do galerii zdjęć