Losy absolwenta

Spotkanie z panem Markiem Makarewiczem

Tutaj wszystko się zaczęło……..

W Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Bezledach w marcu odbyło się spotkanie z panem Markiem Makarewiczem Mistrzem Świata w wyciskaniu sztangi leżąc. Wydarzenie  zostało zorganizowane w ramach cyklicznych spotkań: „ Losy absolwenta”.

Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji sylwetki i osiągnięć pana Marka przez panią Helenę Gut, byłą wychowawczynię naszego gościa.

Następnym punktem spotkania były pytania do Mistrza Świata. Uczniowie pytali o rozwój jego kariery, kiedy zaczął się interesować wyciskaniem sztangi, czy uprawiał kiedyś inna dyscyplinę sportu, czy lubił chodzić do szkoły i czy  lubił wychowanie fizyczne?

Wszyscy uczniowie szkoły mieli także okazję z bliska zobaczyć największe trofea zdobyte przez absolwenta naszej szkoły.

Gość zaprezentował również profesjonalny trening mistrza. Po przeprowadzonej rozgrzewce pan Marek pokazał swoją siłę wyciskając  sztangę leżąc z różnym obciążeniem. Maksymalnie udało się wycisnąć  250 kg. Brawo!!

W programie spotkania znalazł się również pokazowy  trening  z uczniami, którzy pod czujnym okiem pana Zdzisława Hryniewickiego (trenera z czterdziestopięcioletnim stażem)  zaprezentowali swoje umiejętności. Wśród uczniów trenujących pod okiem pana Marka Makarewicza są również  uczniowie klasy VI z naszej szkoły – Kamil Hercer oraz Piotr Pleński.

Na zakończenie spotkania młodzież próbowała swoich sił z lekką sztangą i wzięła udział we wspólnym treningu z Mistrzem.

nauczyciele WF