•  

  INSPEKTOR OCHRONY DANYCH W ZESPOLE SZKOLNO- PRZEDSZKOLNYM W BEZLEDACH:

  Pan Daniel Mierzyński - e-mail - danielmierzyński@bodo24.pl

   adres e- mail: zsp-bezledy@gmina-bartoszyce.pl         Telefon: 89 761 60 06

       

  administrator: Helena Gut

 • 08.01.2019

   Czas na Kolędę -  wspólne kolędowanie”      21. 12. 2018r.

  Od kilku lat cała społeczność przedszkola w Bezledach przy współudziale rodziców spotyka się, by kultywować polskie tradycje związane z obchodami Świąt Bożego Narodzenia. W okresie przedświątecznym w poszczególnych grupach pod kierunkiem nauczycielek przedszkolaki wykonały karty świąteczne, dekoracje, ozdoby na choinkę, stroiły choinki, poznały polskie tradycje bożonarodzeniowe.

  Podczas uroczystości dzieci z oddziału przedszkolnego  zaprezentowały przedstawienie „Czas na kolędę” w formie inscenizacji, wierszy, piosenek o tematyce świątecznej.

  Wspólne śpiewanie kolęd wprowadziły wszystkich uczestników w radosny świąteczny nastrój, umożliwiły kulturalne i aktywne spędzenie czasu wolnego w gronie kolegów, pracowników przedszkola i członków rodziny. Występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami publiczności oraz słodyczami od obecnej na uroczystości wicedyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bezledach pani Izabeli Majchrzak.

  Po występach udaliśmy się do sali na spotkanie opłatkowe, poczęstunek, „Loteryjkę świąteczną” - niespodzianki dla dzieci. Dużym zainteresowaniem cieszył się quiz na temat „Tradycje świąteczne w oczach rodziców i dzieci”. Gorące życzenia, karty świąteczne dla rodziców, podziękowania za udział w tym niezwykłym dniu zakończyły obchody „Wspólnego kolędowania”.

   

                                                                  Bożena Kiszło

                                                                                           

 • 03.01.2019

  „Marzenia do spełnienia z SKO”

  Na przełomie listopada i grudnia 2018r. opiekunka SKO w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Bezledach – pani Joanna Borys-  zorganizowała konkurs, którego celem było szerzenie idei oszczędzania i przedsiębiorczości wśród uczniów szkoły.

  W klasach I-III konkurs miał formę plastyczną. Uczniowie mieli za zadanie w postaci plakatu wykonanego dowolną techniką wyrazić hasło: „Marzenia do spełnienia z SKO”. W starszych klasach konkurs był literacką formą wyrazu tegoż samego hasła. Uczniowie redagowali listy, w których opisywali swoje najskrytsze marzenia oraz rolę, jaką spełnia oszczędzanie
  w SKO w drodze do ich realizacji. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem – zwłaszcza, co bardzo cieszy, w klasach młodszych. Wyniki konkursu ogłoszono podczas spotkania wigilijnego w szkole. Najlepsze prace nagrodzono pokaźnymi upominkami, zaś wszyscy otrzymali nagrody pocieszenia ufundowane przez zaprzyjaźniony bank. Wszystkie prace można oglądać na wystawie prac konkursowych zorganizowanej w świetlicy szkolnej.

  Jak widać szerzenie idei oszczędzania przynosi wymierne efekty. Ucząc od najmłodszych lat szacunku do pieniądza mamy pewność, że z naszych podopiecznych wyrosną rozsądni i zaradni obywatele.

                                                                                       Joanna Borys

 • 02.01.2019

   Magiczny czas w grupie Biedronek.

  Wigilia to magiczny wieczór… Czas przebaczania, kolęd i licznych życzeń. Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię: radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę. Dla wielu jest to czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym, wspólnego kolędowania.

  Także u nas w Punkcie Przedszkolnym w Bezledach nastał cudowny dla wszystkich czas – Boże Narodzenie. 21 grudnia w grupie „Biedronki” odbyła się niezwykła uroczystość „Spotkanie wigilijne” dzieci, rodziców oraz wychowawcy grupy, na które przybył specjalny gość Pani Iza – Wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bezledach. W pięknej bożonarodzeniowej scenerii, którą przedszkolaki przygotowywały dzielnie ze swoją wychowawczynią, przedstawiły rodzicom tradycje i symbole związane ze świętami. Dzieci wprowadziły nas w magiczną atmosferę śpiewając kolędy, które same wybrały na ten wieczór. Podniosła atmosfera udzieliła się wszystkim obecnym. Bożonarodzeniowy nastrój dopełniały w sali okolicznościowe dekoracje, choinka oraz pięknie nakryty stół z poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Zgodnie z polską tradycją były życzenia, dzielenie się opłatkiem i wspólne rozmowy przy świątecznym stole. Nie zabrakło również Świętego Mikołaja, który przyszedł z workiem pełnym prezentów – każdy z przybyłych gości otrzymał woreczek z siankiem, by i w jego domu podczas kolacji wigilijnej nie zabrakło pod białym obrusem siana – symbolu dostatku, zdrowia i urodzaju. Nasi najmłodsi uczestnicy zaś otrzymali słodki prezent od Mikołaja, którego spotkała Pani Wicedyrektor idąc na spotkanie z Biedronkami.

  Dziękuję wszystkim  przybyłym gościom oraz rodzicom dzieci z grupy 5-latków za obecność oraz pomoc w przygotowaniu tej niezwykłej uroczystości.

                                                                                                             Beata Złonkiewicz

 • 26.12.2018

  „Góra Grosza”

  Święta to czas szczególny. Zapędzeni, zabiegani, zapracowani często zapominamy o tym, co w Boże Narodzenie jest najważniejsze… czyste serce, miłosierdzie i pomocna dłoń skierowana ku najbardziej potrzebującym. Uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bezledach ani na moment nie przestali myśleć o potrzebujących i jak każdego roku bardzo aktywnie wzięli udział w akcji charytatywnej „Góra Grosza”.

  Celem, na który zbierane są drobne monety, jest pomoc dzieciom wychowującym się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

  Na terenie szkoły zorganizowaliśmy zbiórkę groszy. Każdy z osobna zebrałby niewiele, ale wszyscy razem usypaliśmy 43 kilogramy drobnych monet. Akcję wsparł  zaprzyjaźniony ze szkołą bartoszycki bank, który ufundował nagrody i drobne gadżety dla klas, które najbardziej się zaangażowały w pomoc potrzebującym. Organizator zbiórki monet na terenie szkoły – pani Joanna Borys- wręczyła podczas spotkania opłatkowego w szkole przodującym w usypywaniu „Góry Grosza” klasom pamiątkowe dyplomy
  i nagrody.

  Jak widać po minach uczniów – pomaganie poprawia humor i sprawia, że stajemy się szczęśliwsi. Kolejny raz uczniowie i przedszkolaki nie zawiedli…

                                                                                      Joanna Borys

 • 23.12.2018

   Wigilia w kl. VIII.

  Boże Narodzenie to szczególny dla wszystkich czas. Klasa VIII w dniu 21 grudnia zebrała się przy stole, aby wspólnie z wychowawcą spędzić chwilę w radosnej atmosferze oczekiwania na Boże Narodzenie. W atmosferę świąteczną wprowadziło nas wspólne kolędowanie i świąteczne życzenia składane podczas łamania się opłatkiem. Kolędując spożywaliśmy przepyszne pierogi, sałatki popijając czerwonym barszczykiem. Na stole nie zabrakło też tradycyjnych makowców i owoców. Otrzymaliśmy moc ciepłych życzeń od siebie nawzajem. Wierzymy, że spełnią się wszystkie!  Życzymy wszystkim Wesołych Świąt!

 • 26.12.2018

  Jest taki dzień.....

  Święta Bożego Narodzenia to piękny czas, z którym wiąże się wiele zwyczajów. Jednym z nich są jasełka, które przenoszą nas w czasy narodzin Chrystusa.

  Jak co roku, w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Bezledach uczniowie wprowadzili wszystkich w świąteczną atmosferę - przygotowali teatralne przedstawienie biblijnych wydarzeń związanych z narodzeniem Pana Jezusa. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. To w niej przyszedł na świat Jezus. To do nich i małego Jezusa przybyli tak honorowi goście jak trzej mędrcy i złożyli Dzieciątku pokłon. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego Dzieciątka, pasterzy, mędrców, aniołów, Heroda, Adama i Ewy przeplatana była kolędami i pastorałkami.

  Uczniowie z wielkim przejęciem odgrywali swoje role, dbając o prawdziwe przeżycie Tajemnicy Betlejemskiej nocy, a piękna scenografia pomogła wszystkim w szczególny sposób przeżyć te chwile i wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój.

  Jasełka pozwoliły poczuć rodzinną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i rozpocząć wspólne świętowanie narodzin Zbawiciela.

   

                                                                                                           Jolanta Siej

   

 • 22.12.2018

   Jaki prezent podarować na Mikołajki klasowe koleżance lub koledze?.

  Przed takim dylematem stanęli uczniowie klasy V.  Tradycję świętowania mikołajek wprowadziliśmy w poprzednim roku szkolnym, kiedy rozpoczynaliśmy wspólną przygodę w klasie IV.

  Uczniowie losowali  nazwiska osób, którym kupują drobne prezenty.

  Pojawiły się świąteczne kubki, koszulki z dowcipnym napisem, kalendarze, ozdoby świąteczne, kosmetyki, portfele itp.

  Z założenia miały to być  drobne upominki, które można schować pod poduszkę, w bucie lub w specjalnej skarpecie. Tak tez się stało, a zadowolenie na twarzach wszystkich uczniów świadczą o tym, że warto kultywować taką tradycję.

 • 19.12.2018

   Podziękowanie za świerki.

               - Obrazek 1             - Obrazek 2

 • 15.12.2018

  Mikołajki w przedszkolu

  6 grudnia 2018r. do punktu i oddziału przedszkolnego w Bezledach przybył od dawna oczekiwany Mikołaj. Dzieci z poszczególnych grup serdecznie powitały gościa wierszami, piosenkami, wykonały dla niego piękne portrety, przystroiły sale ozdobami świątecznymi i ubrały choinkę. Mikołaj bardzo się  wzruszył i ucieszył z tak gorącego powitania, dlatego w nagrodę opowiedział im o swojej misji dzielenia się z innymi podarunkami, o Laponii, z której pochodzi

  i o reniferach, którymi do nas przyjechał. Gdy zabłysły lampki na choince w sali zapanowała cisza i prawdziwie świąteczna atmosfera, wtedy Mikołaj wręczył każdemu dziecku upragnione prezenty. Uroczystość została upamiętniona wspólną fotografią z gościem z Laponii, po czym Mikołaj udał się w dalszą podróż do oczekujących dzieci.

   

   

 • 14.12.2018

   Zwiedzamy kotłownię

  Jednym z celów edukacji przedszkolnej jest rozbudzenie u dzieci zainteresowania pracą ludzi różnych zawodów. W tym roku w naszej grupie Biedronek z Punktu Przedszkolnego w Bezledach mieliśmy okazje poznać już kilka zawodów, takich jak: strażak, żołnierz, policjant czy ratownik medyczny. Dziś 12 grudnia wybraliśmy się całą grupą na małą wycieczkę, by poznać kolejny ciekawy zawód, który dla większość dzieci był jeszcze nie znany. Otóż byliśmy gośćmi kotłowni Spółdzielni Mieszkaniowej „Północ” w Bezledach, gdzie pracujący tam tata Maćka – Pan Radek , oprowadzając nas po wszystkich zakątkach swojego miejsca pracy, zapoznał dzieci z zawodem palacza, opowiadając co należy do jego obowiązków i jak to się dzieję, że ciepło płynie do mieszkań mieszkańców Bezled oraz naszego przedszkola. Najlepszą atrakcją wycieczki było otwarcie pieca, z którego widać było unoszący się ogromny ogień, jak również pokaz wszelkich sprzętów należących do Spółdzielni Mieszkaniowej. Biedroneczki były bardzo zadowolone z tej wyprawy, zwłaszcza że zakończyła się ona słodkim poczęstunkiem. Każde dziecko otrzymało lizaka wraz z czekoladowym misiem od Pana Romana – prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej „Północ”, za co gorąco dziękujemy.

                                                                              Beata Złonkiewicz

 • 14.12.2018

   Biedroneczki robią ozdoby choinkowe.

  W związku, iż z początkiem grudnia do naszej grupy Biedronek z Punktu Przedszkolnego w Bezledach zawitał gość – piękna zielona choinka, odbyły się zajęcia z udziałem dwóch mam i jednej babci naszych dzieci, które pomagały przy wspólnym wykonywaniu ozdób świątecznych. Wszyscy bardzo się zaangażowali, dzięki czemu praca ta była jedynie przyjemnością i miłym spędzeniem czasu, a pomysł wykonania bombek oraz łańcucha choinkowego okazał się strzałem w dziesiątkę, gdyż dzieciom bardzo spodobała się technika ich zdobienia . Dziękujemy naszym dzielnym mamom: pani Kindze i pani Kasi oraz babci: pani Marioli za przybycie i pomoc, a mamie Arka za zorganizowanie zajęć. Dzięki nim, tego samego dnia nasze biedronkowe drzewko zostało odziane w najpiękniejsze ozdoby choinkowe.

                                                                                                                                                Beata Złonkiewicz

 • 11.12.2018

  Szkolny Konkurs Poezji Patriotycznej

  W piątek 07.12. 2018 r.  w naszej szkole odbył się Konkurs Poezji Patriotycznej. Wydarzenie było kontynuacją działań związanych z obchodami roku dla Niepodległej. Uczniowie biorący udział w konkursie, wspaniałą recytacją  i postawą, wyrazili szacunek ojczyźnie, poetom i bohaterom, którzy przyczynili się do wolności naszego kraju, niejednokrotnie oddając życie. Wszyscy zebrani w wielkim skupieniu wysłuchali wspaniałych występów 21 uczniów .  Po trudnych obradach komisja wyłoniła zwycięzców. W kategorii klas I- III poszczególne miejsca zajęli: I – Martul Malwina, II- Obrębska Maja, III- Borowy Jakub. Wśród uczniów klas IV- VI zwyciężyli: I – Rybak Krystian, II – Pawlikowska Julia, III – Zwierko Zuzanna.  W kategorii klas VII- VIII najlepsi okazali się: I- Jakutowicz Jakub, II- Jankowska Marta, III – Zacharenko Paulina. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy. Wszystkim uczestnikom wręczono także breloczki i długopisy ufundowane przez Bank PKO.

  Korzystając z obecności społeczności szkolnej , wychowawca klasy I nagrodził swoich podopiecznych za aktywny udział  w Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej "Gang Słodziaków". Najmłodsi wspólnie z rodzicami czytali przez miesiąc, kilkanaście minut dziennie, książki należące do kanonu literatury dziecięcej  i odnotowywali to w specjalnych albumach. Drobne upominki dla dzieci i gadżety także zasponsorował zaprzyjaźniony ze szkołą Bank PKO w Bartoszycach. 

 • 10.12.2018

  II GMINNY PRZEGLĄD SPEKTAKLI PROFILAKTYCZNYCH.

  W dniu 10.12.2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II Gminnym Przeglądzie Spektakli Profilaktycznych, który odbył się w Domu Kultury w Bezledach. W przeglądzie uczestniczyły wszystkie szkoły z terenu gminy Bartoszyce oraz przedszkolaki z Przedszkola Gminnego w Bartoszycach. Spektakle prezentowane przez uczniów przedstawiały różne problemy i zjawiska społeczne. Oficjalnego otwarcia dokonał Andrzej Dycha, wójt gminy Bartoszyce. Przegląd poprowadziła uczennica naszej szkoły Wiktoria Żylińska.

  Nasi uczniowie przedstawili spektakl pod tytułem: „Stop dopalaczom".  Przedstawienie dotyka problemu zażywania przez młodzież środków odurzających. Na przykładzie historii głównych bohaterów - Kasi i Jessiki pokazuje, jakie są/ mogą być przyczyny sięgania przez dzieci po narkotyki. Przybliżyliśmy te przyczyny!! 

   

  W przedstawieniu, które zaprezentowaliśmy brało udział  9- ro uczniów z kl. V – VIII.

   

  Nasi aktorzy za wspaniałą grę otrzymali koszulki i słuchawki.

   

  Uczniów przygotowała: Helena Gut 

 • 09.12.2018

  Prezent, ale jaki? Klasowe mikołajki w kl. VIII.

  Mikołajki – tradycyjna, polska nazwa święta ku czci świętego Mikołaja, biskupa Miry, obchodzonego 6 grudnia w katolicyzmie i prawosławiu. Do XIX wieku był to na ziemiach polskich dzień wolny od pracy. W 1969 roku w Kościele katolickim zniesiono święto, jest to już tylko tzw. wspomnienie dowolne.  Od średniowiecza w wigilię tego dnia święty Mikołaj przynosił dzieciom prezenty. W XIX i XX wieku, obdarzający dzieci podarkami w swoje święto Mikołaj, został przekształcony w baśniową postać rozdającą prezenty w Boże Narodzenie. Współcześnie   w Polsce nadal panuje zwyczaj obdarowywania się 6 grudnia drobnymi upominkami.

  W naszej klasie uczniowie uwielbiają mikołajki, czyli dzień , w którym obdarowują się prezentami. Wcześniej odbywa się losowanie osoby, której należy podarować  upominek. Na godzinie wychowawczej wykonaliśmy kartki z naszymi nazwiskami i dokonaliśmy ich losowania. Udało się za pierwszym razem – co oznacza, że nikt nie wylosował kartki z własnym nazwiskiem. Zgodnie ze zwyczajem panującym w naszej klasie -  każdy uczeń krótko opowiedział  o tym, czym się interesuje i jaki prezent sprawiłby mu  radość. W tym roku szkolnym po raz ostatni  obchodziliśmy to święto w takim składzie.  Za rok będziemy już w szkole średniej, dlatego każdy dołożył starań, by zdobyć jak najładniejszy upominek i odpowiednio go opakować. Efekty można było podziwiać w czwartek, 6 grudnia br., bo właśnie tego dnia obchodziliśmy w naszej klasie mikołajki. Panowała wspaniała atmosfera. Nasz klasowy Mikołaj i jego pomocnicy wywoływali po kolei dziewczęta i chłopców, wyznaczali im zadania typu: śpiewanie piosenki, recytacja wiersza, wykonanie tańca, rozwiązanie zagadki, wykonanie ćwiczenia gimnastycznego. Wszyscy świetnie się bawiliśmy. Gdy wszystkie prezenty trafiły do rąk adresatów, nastąpiła ich prezentacja. Uśmiechy na naszych twarzach  to dowód na to, że warto organizować klasowe mikołajki.

  Niedługo święta Bożego Narodzenia, więc rozpoczęliśmy już przygotowania do naszej klasowej Wigilii.

 • 09.12.2018

  Andrzejki w przedszkolu.

  Andrzejki” to stary ludowy zwyczaj. Wróżby czyniono 29 listopada i miały one dać odpowiedź na pytanie, co kogo czeka w przyszłości. W wigilię św. Andrzeja prześcigano się więc w pomysłach, by z najróżniejszych oznak wyczytać swoją przyszłość. Tradycja wróżb przetrwała do dzisiaj. Obecnie „Andrzejki” są wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji. Również w naszym przedszkolu w miniony piątek (30.11) nasze Przedszkolaki z grupy: Żabki, Biedronki i Pszczółki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych, gdzie zmieniając się w różne postacie z bajek i filmów, chciały zajrzeć w przyszłość - sprawdzić co je czeka. Przygotowane rekwizyty, świece oraz unoszący się w salach zapach topionego wosku, stworzyły odpowiedni nastrój sprzyjający przepowiedniom. Dzieci poznały znaczenie różnych kolorów, liczb, magicznych przedmiotów. Ustawiały buty, aby sprawdzić, który chłopiec pierwszy się ożeni i która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż. Rzucały pieniążkami do naczynia z wodą, aby spełniły się najskrytsze marzenia. Za pomocą przygotowanych obrazków sprawdzały kim zostaną w przyszłości. Dużo radości przyniosła dzieciom wróżba najbardziej kojarzona z Andrzejkami – lanie wosku. Po wypowiedzianych słowach: „Czary – mary, wosku lanie co ma stać się, niech się stanie. Zaraz wszyscy się dowiedzą co nam wróżby przepowiedzą”, dzieci podchodziły do naczynia z wodą i z pomocą nauczycielki lały wosk przez dziurkę od klucza, a następnie odgadywały co je czeka i czego mogą się spodziewać w przyszłości. Oprócz wróżb znalazły się również tańce przy skocznej muzyce oraz słodki poczęstunek.

  Czy wróżby się spełnią? Przyszłość nam pokaże. Jednego możemy być pewni, że dały one naszym maluchom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej, wesołej zabawy.

  Marzenna Oziero-Sadowska, Bożena Kiszło, Beata Złonkiewicz

 • 09.12.2018

  Światowy Dzień Pluszowego Misia.

  26 listopada 2018r.w punkcie i oddziale przedszkolnym obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Wszystkie dzieci przyszły do przedszkola w "towarzystwie" swoich ulubionych maskotek - pluszowych misiów, które zawsze wywołują pozytywne emocje i skojarzenia.

  Podczas uroczystości przedszkolaki prezentowały swoje misie, odgadywały "Misiowe zagadki", wykonały podobizny tych przesympatycznych zwierzaków różnymi technikami plastycznymi, oglądały filmy z udziałem niedźwiedzich gwiazd, wspólnie bawiły się, tańczyły, a nawet gimnastykowały się z nimi. Zabawy miały na celu wyzwalanie radości u dzieci, pokonywanie stresu podczas prezentacji maskotek, integrowanie się grup przedszkolaków. Na zakończenie uroczystości powstała wystawa prac plastycznych, posprzątaliśmy miejsce zabawy i z radością udaliśmy się do swoich sal na poczęstunek.

   

 • 06.12.2018

  Listopad z rodzicami w grupie Biedronek

  Kolejny miesiąc w grupie Biedronek z Punktu Przedszkolnego w Bezledach przeminą owocnie w warsztaty plastyczne oraz kulinarne z udziałem rodziców dzieci.

  Po raz kolejny na zajęciach 5 listopada odwiedziła nas mama Arka – Pani Kinga, która jak zwykle przyniosła wiele pomysłów. Tym razem z dziećmi wykonała kotyliony na uroczyste obchody z okazji „100-lecia Odzyskania Niepodległości” oraz piękne godła naszego kraju, które mogliśmy podziwiać na naszej tablicy wystawianych prac.

  Smacznym i pachnącym dniem w naszej grupie był 27 listopada - zajęcia kulinarne „KUCHCIKOWO" gdzie tym razem rodzice pod bystrym okiem swoich pociech przyrządzali pyszne dania: gofry z różnymi dodatkami (bita śmietana, owoce, przetwory) oraz tosty z dodatkiem wędlin, sera i warzyw. Po zakończonych wypiekach nastąpiła najmilsza chwila dla Biedroneczek oraz naszych podniebień, a mianowicie degustacja wykonanych dań. Dzień ten był dla dzieci z grupy pięciolatków i ich rodziców bardzo pracowitym dniem, ponieważ oprócz łasuchowania, wspólnie z dziećmi wykonaliśmy świąteczne karty, które zostały przeznaczone żołnierzom  przebywającym na misjach w Afganistanie.

  Dziękujemy wszystkim rodzicom za współpracę i zapraszamy na kolejne warsztaty w miesiącu grudniu.

                                                                                                Beata Złonkiewicz

 • 04.12.2018

  Szkolna Olimpiada "Wiedzy o zdrowiu"

  Już po raz kolejny w naszej szkole dnia 29.11. 2018 r. odbyła się Szkolna „OLIMPIADA WIEDZY O ZDROWIU” pod hasłem:  „Zdrowy Styl Życia”.

  Celem głównym olimpiady było: podniesienie poziomu edukacji zdrowotnej społeczności uczniowskiej.

  Uczniowie zmierzyli się z zadaniami z wiedzy o zdrowiu, jego wartościach i zagrożeniach,  zasadach zdrowego stylu życia, zdrowego odżywiania, wiedzy  z zakresu udzielania I pomocy itd..

  W olimpiadzie uczestniczyło 9 uczniów z klas VII-VIII oraz gimnazjum. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test składający się z 20 pytań.

  Komisja wyłoniła troje zwycięzców:

    I miejsce – Julia Złonkiewicz - kl. III gimnazjum

    II miejsce – Dominik Worsowicz -  kl. VIII

    III miejsce – Patrycja Papież - kl. III gimnazjum

   Uczniowie zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody przygotowane przez koordynatora (Helenę Gut).

           Organizatorem przedsięwzięcia była:                   

                                             H. Gut

strona:

Galeria zdjęć

Kontakt

 • Zespół Szkolno - Przedszkolny
  Bezledy 13 a
  11-200 Bartoszyce
 • + 48 89 761 60 06

  zsp-bezledy@gmina-bartoszyce.pl

Aktualności