•  

  ZESPÓŁ SZKOLNO - PRZEDSZKOLNY W BEZLEDACH

   adres e- mail: zsp-bezledy@gmina-bartoszyce.pl         Telefon: 89 761 60 06

   

  Zapraszamy do odwiedzenia  poprzedniej strony internetowej szkoły podstawowej

  adres: http://sp-bezledy.gmina-bartoszyce.pl         

  administrator: Helena Gut

   

   

 • 27.12.2017

  Bożonarodzeniowe Świętowanie.

  22.12.2017r. w naszej szkole miało miejsce Bożonarodzeniowe Świętowanie. Uczniowie przygotowali Jasełka, które miały na celu wprowadzić widzów w nastrój Świąt Bożego Narodzenia, ukazać wartości, których nie zdoła zniszczyć zło, ludzki egoizm i pycha. Dzięki temu spotkaniu nauczyciele, pracownicy szkoły oraz uczniowie i ich rodzice mogli przeżyć tajemnicę narodzin Jezusa Chrystusa. Bożonarodzeniowe Świętowanie ubogaciły Wigilie klasowe oraz Szkolny Konkurs Kolęd. Spotkanie przebiegało w atmosferze radości i wzajemnej życzliwości. 

  Pani Dyrektor Marzena Wasyluk złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

  Jolanta Siej

   

 • 10.01.2018

   Migawki z pracy świetlicy szkolnej.

  Migawki z pracy świetlicy szkolnej: zajęcia ruchowe, artystyczne, wykonywanie gazetek tematycznych, gry i zabawy edukacyjne, odrabianie lekcji.

 • 10.01.2018

   Ziarenka nie tylko dla wróbelka.

  Pod koniec grudnia  gościliśmy w naszej szkole: Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Bezledach -leśniczego - Pana Jarosława Błażejewskiego– pracownika Nadleśnictwa Górowo Iławeckie. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I – III. ,,Ziarenka nie tylko dla wróbelka’’ - to hasło pogadanki  na temat dokarmiania ptaków i  leśnych zwierząt w trudnym dla nich okresie zimy. Na początku leśniczy opowiedział o zasadach właściwego   dokarmiania zwierząt. Wyjaśnił jakie przysmaki lubią gile, sikory, dzięcioły, itp.Uświadomił dzieciom, że ptakom wywieszamy kawałek słoniny czystej, bez soli i przypraw! Dowiedzieliśmy się, co możemy zanieść zwierzętom do leśnego paśnika. Zgromadzoną przez dzieci karmę pan leśniczy obiecał zawieźć do lasu. Uczniowie uzyskali cenne wskazówki na temat pozyskiwania drzewek na świąteczne choinki.

  W trakcie spotkania pan leśniczy zaprezentował dzieciom mundur leśnika, zapoznał dzieci z pracą w lesie. Uczniowie  chętnie odpowiadali na stawiane im pytania oraz same zadawały wiele pytań dotyczących zwierząt i  pracy leśnika. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a wysłuchane ciekawostki i wiadomości poszerzyły wiedzę przyrodniczą uczniów.

  Na zakończenie uczestnicy  spotkania otrzymali ekologiczną pamiątkę niezbędną w uczniowskim piórniku, a Panu leśniczemu wręczyliśmy pamiątkowe podziękowanie. Następnie rozwiesiliśmy karmę w przyszkolnej ptasiej stołówce.

   

                                                                             Renata Rynkowska - Mężyńska

 • 17.12.2017

  Rejonowa Olimpiada "Zdrowy Styl Życia".

  W piatek 15.12.2017 r. nasze uczennice Wiktoria Żylińska (kl. VI) i Katarzyna Jachimowicz (kl. VII) brały udział w Rejonowej Olimpiadzie "Zdrowy Styl Życia" w Bartoszycach. Dziewczęta odniosły wielki sukces: Wiktoria zajęła I miejsce w kategorii szkół podstawowych, Kasia III miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych.

  Serdecznie im gratulujemy!!!!!

        Opiekun: Helena Gut

 • 14.12.2017

  Wycieczka do bombkarni.

  Ale tu jest pięknie jak w krainie czarów, wszystko jest ze złota i cała podłoga jest w złocie.  A pan siedzi i dmucha w szklane rurki, i robi z nich bombki, bałwanki i łabędzie. Tu jest jak w bajce. Tu wszystko się błyszczy i mieni. A tu jest Królowa Śniegu. A tu śpi prawdziwy Mikołaj…– tak opowiadali o swych wrażeniach zachwyceni uczniowie.

  Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia  uczniowie klasy I i II  wzięli udział w wycieczce  do „krainy czarów'' – bombkarni  „Doroszko” w Kętrzynie. Poznali tam dokładnie technikę dmuchania i malowania bombek. Zobaczyli ręcznie malowane ozdoby w różnych rozmiarach i kształtach. Każde dziecko napisało list do Świętego  Mikołaja czarodziejskim długopisem,  samodzielnie wykonało bombkę.

  Tę wycieczkę dzieci na pewno będą zawsze wspominały przed każdymi kolejnymi świętami Bożego Narodzenia.

                                                                                                     Maria Borkowska

 • 10.12.2017

  Mikołajkowe niespodzianki.

  Już od kilku dni trwały przygotowania do spotkania z niezwykłym gościem – Świętym Mikołajem. W tym okresie wszystkie dzieci wzorowo przestrzegały kodeks przedszkolaka, aby zasłużyć na prezenty. Przedszkolaki nauczyły się różnych rymowanek i piosenek o Mikołaju, wykonały ozdoby i prace plastyczne. Mikołaj odwiedził wyczekujące z utęsknieniem dzieci i obdarował ich wymarzonymi podarunkami.

 • 08.12.2017

  W naszej szkole już pachnie świętami!!!!!.

  6  grudnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bezledach pojawiły się cudne choinki.

  Cała społeczność uczniowska wraz z P. Dyrektor pragną podziękować Nadleśnictwu Górowo Ił. Za okazane świerki  naszej szkole.  Uczniowie klasy II SP  wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego ubierali przepiękną choinkę.

  Dziękujemy!!!!!!

 • 08.12.2017

  Mikołaj w KL. VII

  Mikołajki to święto, które od wielu już lat wpisane jest w polską rzeczywistość. Mikołajki klasowe” również świętowali dnia 07.12.2017 r. uczniowie klasy VII wraz z wychowawcą. Tego dnia wszyscy z niecierpliwością oczekiwaliśmy na Św. Mikołaja, w rolę którego wcielił się Kuba Jakutowicz. Swoją rolę wypełnił należycie i okazał się bardzo hojny. Wszystkich nas obdarował prezentami.

  Ileż radości było, kiedy odkrywaliśmy, co znajduje się w naszych torbach.

 • 03.12.2017

  Pasowanie na czytelnika .

          Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość w miłej i uroczystej atmosferze, a pierwsza wypożyczona książka powinna być na długo zapamiętana. Nic dziwnego, że pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej, które odbyło się 27.11.2017r. było ogromnym wydarzeniem dla pierwszoklasistów.

        W świat książek i najbardziej znanych postaci bajkowych wprowadziły bohaterów uroczystości uczennice z klasy IV. Następnie uczniowie zostali poinformowani o tym, dlaczego warto czytać książki i jak je szanować. Dzieci zostały też zapoznane z regulaminem wypożyczalni i korzystania ze zbiorów biblioteki.  Pierwszaki doskonale zdawały sobie sprawę z tego, jakie prośby mają książki i z zainteresowaniem obejrzały wystawkę: ,Najładniejsze książki  i książki zniszczone”.

         Następnie odbyło się pasowanie na czytelnika. Dzieci uroczyście przyrzekały, że będą kochać i szanować książki. Na pamiątkę uczniowie otrzymali okolicznościowe dyplomy i zakładki do książek. Na zakończenie każdy uczeń mógł samodzielnie wypożyczyć książkę w bibliotece szkolnej. Mam nadzieję, że od tej pory pierwszaki rozbudzą w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

                                                                                               Agnieszka Klimek

 • 02.12.2017

  Andrzejki najmłodszych .

  W dniu 30 listopada  najmłodsze  dzieci   wzięły udział w licznych zabawach, konkursach oraz wróżbach  andrzejkowych. Bardzo wesoło upłynął  nam ten  andrzejkowy dzień.

 • 01.12.2017

  Magiczne „Andrzejki” w kl. I - III – święto wróżb i czarów.

  Andrzejki” to stary ludowy zwyczaj. Wróżby czyniono 30 listopada. Miały one dać odpowiedź na pytanie, co kogo czeka w przyszłości. W wigilię św. Andrzeja prześcigano się więc w pomysłach, by z najróżniejszych oznak wyczytać swoją przyszłość. Tradycja wróżb przetrwała do dzisiaj. Obecnie „Andrzejki” są wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji.

  W naszej szkole, tradycją ubiegłych lat, również w tym roku świętowaliśmy „Andrzejki”. Szkoła powitała wszystkich przekraczających jego próg, tajemniczym andrzejkowym nastrojem. Przyczyniła się do tego zapewne stosowna, magiczna dekoracja.

  Na salach na dzieci czekały kolejne emocje i przeżycia. Tym razem już wszystkie dzieci mogły, jeśli tylko chciały, zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Do tego celu posłużyła, najbardziej znana andrzejkowa wróżba – lanie wosku, oraz inne wesołe zabawy – np. wyciąganie losów z magicznego kapelusza. Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły dzieciom wiele radości, były okazją do wspólnej zabawy.

 • 29.11.2017

  Andrzejki.

  Szkolny Samorząd Uczniowski klas IV-VII ZSP w Bezledach zorganizował  szkolne Andrzejki. Uczniowie, bawili się w Domu Kultury , gdzie mogli skorzystać z „ fachowych” porad wróżek i wróżbitów. Profesjonalni Dj-e dbali aby wszyscy dobrze się bawili, były tańce, hulanki, w trakcie zabawy można było udać się do słodkiej kawiarenki, którą zaopatrzyli wspaniali rodzice naszych uczniów.

  Dziękujemy.

 • 28.11.2017

  RUCH TO ZDROWIE !.

  Doskonale wiedzą o tym przedszkolaki, które 27 listopada 2017r. uczestniczyły w treningu sportowym przeprowadzonym przez trenera p. Radosława Leżańskiego – tatę Maćka z II grupy przedszkolaków. Zajęcia rozpoczęły się od solidnej rozgrzewki, potem dzieci wykonywały ćwiczenia o coraz wyższym stopniu trudności. Dla nikogo nie było taryfy ulgowej, wszystkie ćwiczenia: przysiady, skłony, pompki, biegi i podskoki wykonywane były z wielkim zaangażowaniem  i w szybkim tempie, na sali panowała też dyscyplina, radość i skupienie małych sportowców. Prawdziwa rywalizacja sportowa rozpoczęła się podczas konkursów, każda drużyna walczyła o zdobycie punktu i wygraną. Dzieciom bardzo podobały się zajęcia, przeprowadzone w takiej formie i z zadowoleniem przyjęły wiadomość, że wkrótce znów odbędzie się podobny trening. Serdecznie dziękujemy p. trenerowi za współpracę i pomoc w rozwijaniu pasji sportowych wśród  przedszkolaków.

   

                                                               Wychowawczyni grupy II – B. Kiszło

 • 26.11.2017

  Światowe Święto Pluszowego Misia .

  25 listopada to dzień, kiedy wszystkie misie mają swój dzień i obchodzą swoje urodziny. W piątek maluszki z  Punktu Przedszkolnego  zapragnęły także świętować ze swoimi ulubionymi zabawkami –misiami. Przygotowały się  do tego  święta  z niezwykłą  starannością. Przyniosły ze sobą do przedszkola   różnorodne  misiowe pluszaki - małe , większe  i największe, kolorowe i  białe,  znane postaci z bajek  jak  Miś Uszatek i  Kubuś Puchatek. Na zajęciach wspólnie wysłuchały bajki muzycznej „Dokąd jadą misie, przygoda Misi”, a potem  wykonały kolorowankę z ulubionym misiem. Razem bawiły się, tańczyły , gimnastykowały  a nawet  zabrały ze sobą  jednego  misiowego pluszaka  na  listopadowy spacer .Cały dzień misie obecne były w zabawach dzieci , odpoczynku,  tańcu i śpiewie.  „Pluszowy miś”, „Hej, misie, pora wstać” , „  Jadą , jadą misie” oraz  „Miś Uszatek” i „Stary niedźwiedź mocno śpi” to ulubione piosenki maluszków.  Pamiętajmy o misiach, to one towarzyszą najmłodszym  zarówno w radości, jak i smutku, rozśmieszają, pocieszają , ocierają łzy, pomagają zasypiać. To przytulanka, ale też „ktoś” bardzo bliski i miły, czasem niezastąpiony.

   

 • 28.11.2017

  BĄDŹMY WIDOCZNI, BĄDŹMY BEZPIECZNI.

  W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. 

  W ramach edukacji w tym kierunku, 27 listopada 2017 r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniu z dzielnicowym Mł. Asp. Łukaszem  Grabczakiem. Dzieci miały okazję porozmawiać z policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły  i poza szkołą. Policjant omówił zasady poruszania się po ulicy i chodniku. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Przestrzegał dzieci przed zabawami w pobliżu jezdni.

  Spotkanie dotyczyło również praw dziecka, form przemocy stosowanej wobec dziecka, a także konsekwencji używania przemocy wobec innych osób.

  Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Na zakończenie zajęć wszyscy uczniowie otrzymali odblaski.

  Mamy nadzieję, że już zawsze uczniowie będą pamiętali o noszeniu odblasków, a co za tym idzie będą bezpieczni.                                   

                                                                                 Maria Borkowska

 • 20.11.2017

  Szkolna Olimpiada "Wiedzy o zdrowiu".

  Już po raz kolejny w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Bezledach (Szkole Podstawowej) dnia 17.11. 2017 r. odbyła się Szkolna „OLIMPIADA WIEDZY O ZDROWIU” pod hasłem:  „Zdrowy Styl Życia”.

   

  Celem głównym olimpiady było: podniesienie poziomu edukacji zdrowotnej społeczności uczniowskiej.

  W olimpiadzie uczestniczyło 11 uczniów z klas V-VII. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test składający się z 20 pytań. Tematyka testu zawierała zagadnienia z wiedzy o zdrowiu, jego wartościach i zagrożeniach,  zasad zdrowego stylu życia, zdrowego odżywiania, wiedzy  z zakresu udzielania I pomocy.

    Komisja wyłoniła troje zwycięzców:

    I miejsce – Wiktoria Żylińska kl. VI

    II miejsce – Katarzyna Jachimowicz  kl. VII

    III miejsce – Zuzanna Zwierko kl. V

    Uczniowie zwycięzcy otrzymali dyplomy przygotowane przez koordynatora (Helenę Gut).

   

  Uczennice-  Wiktoria Żylińska  (z największą liczbą punktów) zajęła I miejsce i Katarzyna Jachimowicz - II miejsce będą reprezentować naszą szkołę na Rejonowej Olimpiadzie „Wiedzy o zdrowiu”, w grudniu 2017 r. w Bartoszycach.

           Organizatorem przedsięwzięcia była:                                                                                                                      

                      p. Helena Gut

 • 24.11.2017

  Światowy Dzień Pluszowego Misia.

  24 listopada 2017r. dzieci z punktu i oddziału przedszkolnego obchodziły nietypowe święto,

  w którym uczestniczyły ich ulubieńcy – pluszowe misie i inne maskotki. Zabawy miały na celu wyzwalanie pozytywnych emocji u dzieci, radzenie sobie z trudnymi emocjami, pokonywanie stresu podczas prezentacji na forum grupy, integrowanie się grup. Podczas zajęć przedszkolaki prezentowały misie, oglądały obrazki i zdjęcia  przedstawiające gatunki niedźwiedzi żyjących w różnych częściach świata, oglądały filmy z udziałem niedźwiadków,

  słuchały fragmentów bajek, wykonały prace plastyczne, rozwiązywały „Zagadki Niedźwiadki”, wspólnie bawiły się i tańczyły z misiami. Pluszowe misie wywoływały wśród dzieci dużo radości i uśmiechu.

   

   

  Wychowawczynie: B. Kiszło, M. Oziero - Sadowska

strona:

Galeria zdjęć

Kontakt

 • Zespół Szkolno - Przedszkolny
  Bezledy 13 a
  11-200 Bartoszyce
 • + 48 89 761 60 06

  zsp-bezledy@gmina-bartoszyce.pl

Aktualności