•  

  ZESPÓŁ SZKOLNO - PRZEDSZKOLNY W BEZLEDACH

   adres e- mail: zsp-bezledy@gmina-bartoszyce.pl         Telefon: 89 761 60 06

   

  Zapraszamy do odwiedzenia  poprzedniej strony internetowej szkoły podstawowej

  adres: http://sp-bezledy.gmina-bartoszyce.pl         

  administrator: Helena Gut

   

   

 • 16.10.2017

  Dzień Edukacji Narodowej.

  Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem jaki można dać dziecku - jest wykształcenie. W podziękowaniu za trud włożony w Naszą edukacje, samych radości i sukcesów

  życzą

  przedszkolaki i uczniowie

  Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bezledach.

   

           Dnia 13.10.2013 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Bezledach odbyła się akademia  z okazji  Dnia  Edukacji Narodowej (potocznie zwanym Dniem Nauczyciela).

           Na samym początku głos zabrała p. Dyrektor Marzena Wasyluk oraz zaproszeni goście. Mówili o trudnej, ale jakże  pięknej pracy nauczyciela. Podziękowali za dotychczasowe zaangażowanie  oraz życzyli wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Pod koniec p. Dyrektor wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym nauczycielom i pracownikom administracji.

            Następnie odbyło się krótkie przedstawienie, które przygotowali gimnazjaliści z klasy 3 B i 2 z  pod kierunkiem pani Marzeny Sawki i Katarzyny Jakubowskiej. Młodzi artyści na wesoło uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, poświęcenie i  troskę wręczając każdemu drobny upominek. Upominki jak również piękną dekorację przygotowała pani Marzenna Nowicka wraz z uczniami. 

 • 13.10.2017

  MY ZAWSZE PAMIĘTAMY !.

  „Powstanie Warszawskie zapisało się na kartach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Było uosobieniem kluczowych wartości, takich jak patriotyzm, wolność czy determinacja w przeciwstawianiu się wrogom. Niestety, wśród kolejnych pokoleń świadomość jego znaczenia stopniowo zanika. W tym samym czasie odchodzą od nas ostatni Powstańcy, którzy pełnią fundamentalną rolę w podtrzymywaniu pamięci, przedstawiając wydarzenia tamtych dni z bezpośredniej perspektywy. Ludzie Ci zasłużyli na naszą wdzięczność, pamięć i szacunek – akcja BohaterON pozwala każdemu na wyrażenie tego w symboliczny sposób.”

          BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju. Nie mogło zabraknąć w tym projekcie i nas, czyli uczniów z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Bezledach. Pod kierunkiem nauczycielki historii – Katarzyny Jakubowskiej uczniowie wypisali podziękowania i osobiste życzenia. Udział wzięło około 100 osób. My zawsze pamiętamy!

 • 09.10.2017

  Biegi Przełajowe.

  Dnia 05. 10.2017 r. w lasku miejskim w Bartoszycach odbyły się kolejne Indywidualne Gminne Biegi Przełajowe w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych. W zawodach udział wzięły wszystkie szkoły podstawowe i gimnazja z Gminy Bartoszyce. Najlepsi  zawodnicy otrzymali medale.

  Z naszej szkoły najlepsze wyniki uzyskali uczniowie:

  Klasy IV

  I miejsce  – Zuzanna Boras,   II miejsce – Jakub Marks

  Klasy V

  II miejsce – Kinga Hercer,   II miejsce – Michał Woliński

  Klasy VI

  I miejsce  – Olaf Pawelczyk,  II miejsce  – Wiktoria Żylińska,  II miejsce  – Maksymilian Ładosz, 

  III miejsce  – Paulina Zacharenko,  IV miejsce – Patryk Dąbkowski

  Klasy VII

  IV miejsce – Jacek Rzeźnik

  Gimnazjum :

  Klasy II

  II miejsce – Bartłomiej Mirowski,  III miejsce  – Aleksandra Skrzypa,  III miejsce – Krystian Ruciński

  Klasy III

  I miejsce  – Jakub Żarski,  II miejsce  – Michał Marks

                                    Gratulujemy serdecznie !!!       

                         Helena Gut

 • 05.10.2017

  Rajd rowerowy.

  W dniu 27 września 2017 roku grupa młodzieży gimnazjalnej z Zespołu Szkolno -Przedszkolnego w Bezledach wraz z opiekunami (panią Marzenną Nowicką i panem Stanisławem Kołosowskim) wybrała się na rajd rowerowy. Rajd odbył się w ramach projektu programu profilaktyczno – edukacyjnego „Razem – bez środków zmieniających świadomość”.

       Od rana zapowiadała się piękna pogoda, dlatego humory wszystkim dopisywały.Przed wyjazdem autorka programu pani Jolanta Wójcik wręczyła wszystkim uczestnikom rajdu elementy odblaskowe do rowerów ufundowane przez firmę CYKLO s.c. K. Szewczyk w Gdyni.

       Punktem docelowym naszej wyprawy był domek myśliwski „ Kotlina” w Żydowie. Czekał już tam jej gospodarz pan Józef Nowicki – prezes Koła Łowieckiego „Szarak”. To on zaprosił nas do tego urokliwego miejsca. Jedną z głównych przewidzianych na rajdzie atrakcji było ognisko. Na miejscu niektórzy uczniowie mieli okazję wykazać się swoimi umiejętnościami przy jego rozpaleniu. Najbardziej zręcznym okazał się uczeń klasy II Jakub Sokół, który do końca dbał o to, aby ognisko i kiełbaski były dobrze przygotowane. Przy ognisku mieliśmy możliwość przeprowadzenia ciekawej rozmowy z naszym gospodarzem. Pan Józef z pasją opowiadał o swoim zamiłowaniu do łowiectwa i leśnictwa, zapoznał nas z florą i fauną naszej okolicy, dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o naszych lasach. Padło wiele ciekawych pytań. Niektórzy zainteresowali się szczególnie tym, jak można zdobyć zawód leśnika.

        Rajd był też  wspaniałą okazją do integracji uczniów z różnych klas. Mieli okazję lepiej się poznać. Przekonali się również, jak aktywnie i miło można spędzić wolny czas. Do dobrej zabawy nie są potrzebne środki psychoaktywne, wystarczy chęć i dobre towarzystwo.

        Z żalem musieliśmy opuścić to miejsce. Powrotowi do Bezled przyświecała nadzieja, że jeszcze kiedyś będziemy mieli okazję doświadczyć podobnej przygody.

        Dziękujemy naszym sponsorom i Gminie Bartoszyce za przekazanie środków na organizację rajdu.

                                                    Organizator rajdu

                                                    Marzenna Nowicka

 • 03.10.2017

  Pożegnanie lata.

  28 września 2017 r. uczniowie z klas I- III uroczyście  pożegnali Lato. W radosnych nastrojach, ze śpiewem na ustach   wyruszyliśmy do parku w Bezledach, gdzie  czekało na nas płonące ognisko. Szybko zapachniały smażone na kijkach kiełbaski,  chlebek i rumiane jabłka. Po posiłku przystąpiliśmy  do różnych zabaw, konkursów, gier, a także obserwacji  przyrody, która wygląda przepięknie o tej porze roku.  Takie święto to  okazja na wspaniałą zabawę z najmłodszymi kolegami. Uczniowie  klasy I   mieli okazję poznać lepiej starszych kolegów  i przekonać się, że szkoła to nie tylko nauka, lecz także miejsce wspaniałych imprez, podczas których zdobywamy wyjątkowe doświadczenia.  Zajęcia organizowane na świeżym powietrzu są wspaniałą okazją do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.   Dziękujemy za pomoc i  zaangażowanie rodzicom, p. Bogdanowi Pietrasowi i panu sołtysowi Wiesławowi Błachnio. Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie- MOŻE RAZEM POWITAMY WIOSNĘ !?!

 • 02.10.2017

  IX FESTIWAL FILMOWY NNW.

  Pokazy filmów, konkursy, panele dyskusyjne, spotkania z twórcami, oraz działaczami opozycji znalazły się w programie IX Festiwalu Filmowego Niepokorni Niezłomni Wyklęci,  na który pojechały gimnazjalistki z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Bezledach.

           W programie wydarzenia był m.in.  Konkurs  na Stylizację Modową lat 40 i 50. I to właśnie na ten konkurs zakwalifikowały się: Amelia Zajączkowska, Dominika Czerwińska i Monika Ritkowska . Dziewczyny wystylizowane na lata 40 przez nauczycielkę historii, Katarzynę Jakubowską, godnie reprezentowały naszą szkołę i zdobyły wyróżnienie. Jest to duży sukces, ponieważ była  bardzo silna konkurencja  i aż 37 stylizacji.

           IX Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci odbył się w dniach 27-30 września w Gdyni. Wydarzenie honorowym patronatem objął prezydent Andrzej Duda. Nasze uczennice brały udział nie tylko w konkursie, ale również w warsztatach z profesjonalistami. Uczestniczyły  w  lekcji  „Historia bez cenzury”, którą poprowadził Wojciech Drewniak, znany yutuber. Spotkały wielu interesujących ludzi, dawnych opozycjonistów, ludzi walczących o Polskę.

 • 30.09.2017

  Europejski Dzień Języków Obcych w Bezledach.

  26 września w Zespole Szkolno –Przedszkolnym w Bezledach odchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Nauczycielki języków obcych, p. Justyna Rojek i Anna Murawska zorganizowały spotkania dla uczniów klas IV-VII i klas gimnazjalnych. Całe wydarzenie zostało  poprzedzone informacjami które uczestnicy mogli wykorzystać w trakcie imprezy. Uczniowie klasy IV i VII zaśpiewali piosenkę w języku niemieckim, dodatkowo uczniowie klas IV, V, VI przygotowali plakaty promujące EDJO. Podczas spotkania uczestnicy wykonywali „ Łamańce językowe”, zdobywali wiedze poprzez zabawę rozwiązując quiz interaktywny, a na koniec spotkania spróbowały wypieków w stylu niemieckim i austriackim.

 • 28.09.2017

  Powiatowy Turniej PN” w Bartoszycach.

  W dniu  25. 09. 2017 r. chłopcy kl. IV, V i VI brali udział w „Powiatowym Turnieju PN” w Bartoszycach.

  Reprezentowali nas godnie:

  Groszyk Wojciech – kl. VI, Ładosz Maksymilian – kl. VI, Pawelczyk Olaf – kl. VI, Klepczyński Konrad – kl. VI, Brudzeński Patryk – kl. VI, Wąsik Błażej – kl. VI, Koziar Błażej – kl. V, Marks Jakub – kl. IV, Boras Zuzanna – kl. IV,

  Nasi chłopcy dzielnie walczyli, włożyli w grę całe swoje serce i wielokrotnie okazywali się trudnym przeciwnikiem dla innych kolegów. Dało to efekt wygranej- zajęli I miejsce, zdobywając Mistrzostwo Powiatu.

  Teraz czekamy na etap Rejonowy!

                         Helena Gut

 • 24.09.2017

  II GMINNE DNI SPORTU - BEZLEDY 2017

  Dnia 22.09.2017 r. już po raz drugi na Hali Sportowej w Bezledach zorganizowano Gminne Dni Sportu (na cześć  oddania do użytku hali sportowej),  w ramach których uczniowie naszej gminy rywalizowali ze sobą  w Turnieju Rekreacyjno- Sportowym.

  Imprezę otworzyła Pani Jadwiga Gut - Wójt Gminy Bartoszyce.

  Po części wstępnej,  Pan Tomasz Zaremba zachęcił wszystkich uczestników Turnieju do wspólnej rozgrzewki, co było nie lada frajdą!.
  Wszystkie szkoły zaprezentowały przygotowane  banery, hasła reklamujące swoje szkoły.

  Turniej Rekreacyjno- Sportowy rozgrywany był w trzech kategoriach:  

  -  w kategorii klas  – I – III,

   - kategorii klas  – IV – VI,

   -  kategorii gimnazjów

  Uczniowie biorący udział  z klas I- III 

  KLASA I

  1. Elwira Emilianów
  2. Maciej Nowicki 

  KLASA II

  1. Malwina Martul 
  2. Sebastian Hamryga

  KLASA III

  1. Ala Hercer 
  2. Daniel  Reluga 

          Opiekę nad uczniami sprawowały: Wioletta Kowalik, Izabella Majchrzak

  Z kl. IV – VI

  Reprezentacja klas IV - VI

  KLASA IV

  1. Zuzanna Boras
  2. Jakub Marks

  KLASA V

  1. Julia Niemas 
  2. Błażej Koziar

  KLASA VI

  1. Paulina Zacharenko
  2. Olaf Pawelczyk

  KLASA VII

  1. Julia Ikier
  2. Dawid Kaplewski  

                        Opiekun:   Helena Gut

  NASI UCZNIOWIE ZAJĘLI:

           I MIEJSCE W KATEGORII KLAS – I – III,

           III MIEJSCE W KATEGORII KLAS – IV – VI,

           III MIEJSCE W KATEGORII KLAS GIMNAZJALNYCH

  Zwycięskie zespoły otrzymały puchary z rąk Pani Wójt.

  Turniej okazał się wesołą zabawą dla wszystkich  grup wiekowych. 

                                                  Helena Gut

 • 24.09.2017

  Uczniowie kl. IV – VII wybierali opiekuna SU.

  22 września 2017r.  zgodnie z zapisami w Regulaminie  Szkolnego Samorządu Uczniowskiego klas IV-VII odbyło się referendum dotyczącego wyborów na opiekuna SU.

   W przeprowadzenie referendum zostali  zaangażowani uczniowie klasy VI, wśród nich została powołana komisja która czuwała nad prawidłowością przebiegu anonimowego głosowania. W wyznaczonym miejscu i godzinie do głosowania przystąpili uczniowie klas IV-VII  W  głosowaniu wzięło udział 48 uczniów.

  Propagowanie idei działalności Samorządu Uczniowskiego pozwala uczniom podejmować demokratyczne decyzje, a także kształtuje w nich świadomość odpowiedzialności.

                    Opiekun SU klas IV-VII

                           Justyna Rojek

 • 06.09.2017

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018.

    4 września 2017 roku kolejny raz zabrzmiał dzwonek. Po dwóch miesiącach wakacyjnego odpoczynku, uczniowie zawitali do szkoły, by kontynuować lub rozpocząć naukę. W naszej placówce uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego odbyła się bezpośrednio po mszy. Galę inauguracyjną prowadziła na hali sportowej w towarzystwie  rodziców i przyjaciół szkoły  wicedyrektor  Z. Baranowska, która życzyła uczniom i nauczycielom, by czas spędzony w szkole był radosny, pracowity i pełen sukcesów.  Specjalne powitanie skierowała do najmłodszych, którzy pierwszy raz przekroczyli progi naszej szkoły.  

 • 27.08.2017

  POCZĄTEK ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

 • 20.06.2017

  BEZPIECZNE WAKACJE!!!!

           

 • 20.06.2017

  Szkolny Zestaw Podręczników w Zespole Szkolno- Przedszkolnym

  Szkolny_zestaw_podrecznikow_i_materialow_cwiczeniowych1_(1).docx

 • 26.06.2017

  Zakończenie roku szkolnego 2016/2017.

  Jak we wszystkich szkołach kraju, tak i w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Bezledach pożegnaliśmy uroczyście rok szkolny 2016/2017. Uroczystość rozpoczęła Msza św. w parafialnym kościele, a następnie odbył się uroczysty apel, na którym uczniowie otrzymali 41 świadectw z wyróżnieniem, nagrody książkowe i dyplomy za bardzo dobre wyniki w nauce, osiągnięcia w sporcie, konkursach pozaszkolnych, za pracę na rzecz szkoły. Najlepsi dokonali wpisów do Złotej Księgi. Rodzice otrzymali listy gratulacyjne i podziękowania za wspaniałe osiągnięcia w nauce ich dzieci oraz pracę na rzecz szkoły.

  Uczniowie udali się na wakacyjny odpoczynek w dobrych nastrojach, ponieważ wszyscy zostali promowani i klasyfikowani.

  Wakacje, to czas wymarzonego odpoczynku, ale też czas szczególnej troski o własne bezpieczeństwo.

  Policjant przypomniał uczniom o zasadach poruszania się po drodze, bezpieczeństwie nad wodą i w domu. Uczniom kl. IV wręczył Kartę rowerową.

   

                                                                                                                                         Jolanta Siej

 • 23.06.2017

  „ Życie składa się z powitań i pożegnań ”.

  22 czerwca 2017 r. w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Bezledach odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas III gimnazjum. Trzydziestu pięciu absolwentów po raz ostatni spotkało się w Domu Kultury w Bezledach, aby  podziękować rodzicom i nauczycielom za troskę i wparcie.

  Na początku uroczystości pani Dyrektor Marzena Wasyluk powitała gości: Sekretarza Gminy Bartoszyce W. Kowalika, ppor. Straży Granicznej K. Matejunasa, Kierownika Domu Kultury w Bezledach J. Makowskiego, Menedżera Gminnej Hali Sportowej T. Zarembę, Przewodniczącą Rady Rodziców A. Białą oraz rodziców i pracowników szkoły.

  Trzecioklasiści z rąk pani Dyrektor Marzeny Wasyluk i pani Wicedyrektor Zenony Baranowskiej otrzymali Dyplomy Absolwenta z życzeniami powodzenia na nowym etapie życia. Młodzież odwdzięczyła się wszystkim zebranym piosenkami, wierszami i prezentacją zdjęć z trzyletniej nauki w gimnazjum. Nie zabrakło również wzruszających chwil pożegnań z wychowawcami, którzy nie kryli wzruszenia, rozstając się ze swoimi wychowankami.

  Również drugoklasiści wyróżnili swoich starszych kolegów drobnymi upominkami i gratulacjami z okazji ukończenia szkoły.

  Ten szczególny dzień był także niezapomniany dla gimnazjalistów, którzy otrzymali wyróżnienia i pochwały za wysokie wyniki w nauce i godną postawę ucznia. Do „ Złotej Księgi” wpisali się: Aleksandra Kraśniewicz z kl. I, Wiktoria Bloch z klasy II a, Katarzyna Gładkowska z kl. II b  i Zuzanna Sófczyńska z kl. III.

  Życzymy wszystkim absolwentom spełnienia marzeń, sukcesów w nowych szkołach i wytrwałości w realizacji życiowych planów. 

 • 10.06.2017

  Ekologiczne spotkanie przedszkolaków .

  8 czerwca 2017r.  grupa dzieci z oddziału przedszkolnego brała udział w XVI Gminnym Spotkaniu Przedszkolaków w Galinach pod  hasłem „ Każdy z nas zyska na ochronie środowiska”. Wcześniej  kilkoro dzieci wykonało piękne prace przestrzenne z odpadów na gminny konkurs plastyczny „Przyjaciele leśnych  zwierząt”. Prace te  z innymi  zdobiły  scenę. Nasze eko-skrzaty  zaprezentowały wiersz „Strażnicy przyrody” i „Przyjaciele przyrody”. Atrakcją tegorocznej imprezy była praca w grupach polegająca na wykonaniu przez dzieci dowolnego zwierzęcia z eko-odpadów. Ogólnie impreza była udana, przedszkolaki spotkały swoich rówieśników z innych oddziałów naszej gminy i bawiąc się  pogłębiały wiedzę o ochronie  środowiska. 

 • 06.06.2017

  Gminne Zawody Lekkoatletyczne.

  W dniu 06.06.2017 r. braliśmy udział w Gminnych Zawodach Lekkoatletycznych. Pomimo upalnej pogody nasi uczniowie odnieśli wiele sukcesów:

  II miejsce  w Turnieju Rekreacyjno- Sportowym klas IV,

  I miejsce w biegu na 100 m dz.- –  Wiktoria Biała

  I miejsce w biegu na 100 m chł. – Jakub Jakutowicz

  I miejsce  w biegu na 200 m dz. – Amelia Marks

  II miejsce  w biegu na 200 m chł. –  Dawid Kaplewski

  II miejsce w biegu na 600 m dz. – Wiktoria Żylińska

  III miejsce w biegu na 600 m chł. –  Maksymilian Ładosz 

  I miejsce w sztafecie olimpijskiej 4 X  200 m

  I miejsce w skoku w dal chł. – Michał Dwinów

  I miejsce w Sztafecie olimpijskiej 4 x 200 m – (Wiktoria Biała, Dawid Kaplewski, Agata Marks, Jacek Rzeźnik)

  I miejsce w Turnieju Rekreacyno  - Sportowym klas IV

                                 Helena Gut

 • 06.06.2017

  Szkoła Podstawowa im. 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej w Bezledach na podium..

  Dnia 31 maja 2017 r., już drugi rok z kolei, w Żywkowie odbyła się XII edycja Powiatowego Konkursu Ekologicznego, zorganizowana przez Wydział Rolnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Bartoszycach, przy współudziale Nadleśnictwa Górowo Iławeckie oraz Szkoły Podstawowej w Kandytach.

  Nasi uczniowie rywalizowali w trzech kategoriach:

  1.rozwiązywanie testu z zakresu ochrony środowiska: Michał Woliński, Sandra Meresta, Dominik Worsowicz

  2.wykonanie pracy plastycznej o treści ekologicznej: Julia Mikusek i Zuzanna Ziemacka,

  3.prezentacja piosenki i scenki rodzajowej o treści ekologicznej: Julia Ikier, Roksana Jurkowska, Dominik Worsowicz, Jakub Jakutowicz.

  Przedstawili oni scenkę pt. „Paweł i Gaweł” oraz piosenkę „Ratujmy świat”. Celem inscenizacji było zwrócenie uwagi na problem segregacji śmieci. Na koniec uczniowie zwrócili się z następującym apelem do publiczności:

  „Żyjemy w wielkim smrodzie,

  Myjemy się w brudnej wodzie!

  Wokoło wszędzie śmieci, 

  Rozrzucają je dorośli i dzieci.

  Trzeba to w końcu zmienić,

  by świat nasz całkiem odmienić!

  Jeśli nie chcecie żyć na śmietniku –

  Pomyślcie o kompostowniku,

  O odpadków właściwym segregowaniu

  I surowców wtórnych zbieraniu.

  Wyrzucona butelka, puszka czy reklamówka

  To zmarnowana nie jedna złotówka!

  Segregujcie śmieci, bo od tego zależy życie waszych dzieci!

   

  Efektem pracy nauczycieli i zaangażowania uczniów było zajęcie drugiego miejsca w Powiatowym Konkursie Ekologicznym „Edukacja ekologiczna podstawą poprawy stanu środowiska”, dodatkowo

  zdobycie wyróżnienia w konkursie plastycznym oraz zajęcie IV miejsca w quizie „Jeden z dwunastu”. Nagrodą za zajęcie zaszczytnego II miejsca jest bon o wartości 800 zł. Ponadto uczestnicy otrzymali upominki, sadzonki drzewek i pamiątkowe dyplomy.

   

  Nauczyciele przygotowujący:

  Zenona Baranowska, Anna Dziwińska 

strona:

Galeria zdjęć

Kontakt

 • Zespół Szkolno - Przedszkolny
  Bezledy 13 a
  11-200 Bartoszyce
 • + 48 89 761 60 06

  zsp-bezledy@gmina-bartoszyce.pl