•  

  INSPEKTOR OCHRONY DANYCH W ZESPOLE SZKOLNO- PRZEDSZKOLNYM W BEZLEDACH:

  Pan Daniel Mierzyński - e-mail - danielmierzyński@bodo24.pl

   adres e- mail: zsp-bezledy@gmina-bartoszyce.pl         Telefon: 89 761 60 06

       

  administrator: Helena Gut

 • 14.11.2018

   Bohaterom tamtych dni pokłon dziś składamy!!! .

  100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości - to historyczne i wyjątkowe święto przedszkolaki z Bezled uczciły poprzez różnorodne działania tj. zajęcia edukacyjne, gazetki, dekoracje pomieszczeń, śpiewanie pieśni patriotycznych i żołnierskich, prace plastyczne, biało - czerwone kotyliony. Podczas uroczystej akademii 9 listopada dzieci pod kierunkiem nauczycielek zaprezentowały inscenizacje, wiersze i piosenki nawiązujące do historii naszej Ojczyzny, symboli narodowych i polskich obyczajów. "Mazurek Dąbrowskiego" w wykonaniu przedszkolaków, rodziców, dyrektora placówki p. Marzeny Wasyluk i pracowników przedszkola wybrzmiał wyjątkowo uroczyście, a znajomość słów, melodii, prawidłowa postawa podczas śpiewania były godne naśladowania. Wspólna recytacja wiersza "Katechizm polskiego dziecka" i radosna piosenka "Jesteśmy Polką i Polakiem" uświadomiły wychowankom kim są i gdzie jest ich miejsce. Na zakończenie uroczystości wszyscy zaśpiewaliśmy pieśni , które towarzyszyły żołnierzom podczas wojennych szlaków i walk o naszą wolność. Obchody 11 Listopada roku 2018 upamiętniła fotografia, która może przetrwa następne 100 lat.

                                                                                                                                  Bożena Kiszło  Beata Złonkiewicz

   

 • 12.11.2018

  Dla Niepodległej 

  „ 100 okrążeń na 100- lecie odzyskania niepodległości”

   W środę 07.11.2018 r. społeczność uczniowska zgromadziła się  w Gminnej Hali Sportowej, aby kontynuować działania upamiętniające odzyskanie niepodległości przez naszą ojczyznę. W symbolicznym biegu wzięło udział stu uczniów naszej szkoły, którzy sto razy okrążyli płytę boiska, tworząc biało- czerwoną, żywą flagę biegaczy. Chcieli oni  przez pasję do sportu, życia i wolności uczcić 100 lat niepodległości.  W tym uroczystym dniu, sportowym wysiłkiem oddali również cześć ludziom, którzy poświęcili życie, abyśmy cieszyli się wolnością, a bieg, jako najbardziej naturalna forma ruchu, doskonale to wyraził.

 • 28.10.2018

   „Kawiarniane wspomnienia”.

  Uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Bezledach uczcili pamięć Papieża Polaka, przygotowując montaż słowno - muzyczny „Kawiarniane wspomnienia”.

  Wcieleni w znajomych i przyjaciół z lat szkolnych, wspominali Jana Pawła II jako dobrego kolegę, aktora, księdza kochającego młodzież, biskupa i kardynała,  pełnego humoru papieża. Wspominali jego nauczanie, najważniejsze wydarzenia z pontyfikatu, upamiętniając wybór na Stolicę Piotrową, od którego minęło 40 lat.

  Całość była przeplatana piosenkami, wierszami oraz fragmentami homilii, a wspomnieniom towarzyszyły liczne zdjęcia.

  Można też było obejrzeć wystawę poświęconą jego Osobie, a także zapoznać się z korespondencją uczniów naszej szkoły z Janem Pawłem II, gdy przebywał w Watykanie.

   

                                                                                  Jolanta Siej

 • 20.10.2018

   „Bezpieczni”.

  Jednym z priorytetów w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Bezledach jest bezpieczeństwo naszych uczniów. W związku z tym 18 października br. zaprosiliśmy do szkoły pana aspiranta Wojciecha Bałdygę z miejscowego Posterunku Policji, aby przypomniał naszym podopiecznym podstawowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące w szkole oraz podczas drogi do i ze szkoły.

  Zbliżają się szare i ciemne jesienne dni, dlatego dbałość o bezpieczeństwo w tym czasie jest niezmiernie ważna. Szczególną uwagę pan policjant  zwrócił więc na widoczność na drodze oraz stosunek do nieznajomych. Przypomniał również, jakie niebezpieczne sytuacje mogą mieć miejsce na naszych podwórkach, podczas sezonowych prac polowych a nawet zabaw.

  Spotkanie przebiegało w dwóch grupach wiekowych: klasy I-III oraz IV-VI. Oprócz słuchania, zwłaszcza najmłodsi, mieli do gościa wiele pytań. Ten zaś z uśmiechem i cierpliwością na wszystkie chętnie odpowiadał.

  Joanna Borys

 • 19.10.2018

   Dzień Edukacji Narodowej.

  W poniedziałek 15 października 2018r. w Domu Kultury w Bezledach odbył się  apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością goście: ppłk Marek Pieniak z 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej, mjr Wiesław Kokoszka funkcjonariusz Straży Granicznej w Bezledach, asp. Wojciech Bałdyga z Posterunku Policji w Bezledach, Tomasz Zaremba menadżer Gminnej Hali Sportowej, pani Ewa Makarewicz Przewodnicząca Rady Rodziców, emerytowani pracownicy szkoły, rodzice i mieszkańcy Bezled. Ze sceny popłynęło wiele ciepłych słów i życzeń. Pani Dyrektor Marzena Wasyluk wręczyła nagrody szczególnie wyróżniającym się pracownikom szkoły, a społeczność uczniowska przekazała tort, dziękując za trud włożony w edukację i wychowanie młodzieży. Niezwykle wzruszające chwile zakończył występ uczniów klas I i V pod kierunkiem pani J. Borys i p. A. Dziwińskiej.

  Uczniowie klas I – III uczcili Dzień Edukacji Narodowej na sportowo. Przeprowadzili tego dnia zawody sportowe, podczas których oprócz zdrowej rywalizacji uczyli się współdziałania w grupie, wspierania młodszych oraz sportowego dialogu. Ćwiczyli skoczność, wytrzymałość, zwinność, a wszystko pod czujnym okiem nauczycieli wychowawców oraz nauczyciela wychowania fizycznego. Halę sportową opuścili w dobrych humorach i z hasłem na ustach: „ W zdrowym ciele – zdrowy duch!”.

 • 19.10.2018

   „Ślubujemy…”.

  Rozpoczęcie nauki w szkole jest ważnym momentem życia każdego dziecka. Z niecierpliwością dziecko czeka każdego dnia na spotkanie ze szkołą, z nowymi wiadomościami, przygodami. Czeka ono na dzień, w którym stanie się prawdziwym uczniem i poprzez pasowanie zostanie włączone do społeczności szkolnej…

   

  W myśl tych słów, 17 października br. , w przepiękny poranek, w Szkole Podstawowej im. 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej w Bezledach miała miejsce doniosła uroczystość - uczniowie pierwszej klasy złożyli ślubowanie i oficjalnie zostali przyjęci do grona uczniów szkoły.

   Cała, dość liczna pierwsza  klasa oraz ich nieco starsi koledzy zgromadzili się w sali konferencyjnej bezledzkiego Domu Kultury. Część oficjalną rozpoczęła Dyrektor szkoły – Pani Marzena Wasyluk. Przywitała bohaterów spotkania, rodziców oraz wszystkich przybyłych. Wśród gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością znaleźli się: Zastępca Wójta Gminy Bartoszyce – Pan Bogusław Miluski,  Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Gminy Bartoszyce  – Pani  Beata Dubrowna, w zastępstwie  Dowódcy 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej -  Pan ppłk Marek Pieniak, reprezentant Komendanta  Placówki Straży Granicznej w Bezledach - Pan major – Robert Wink, zaś Posterunku Policji w Bezledach -  Pan asp. Wojciech Bałdyga, Ponadto na uroczystości gościli również: Zastępca Przewodniczącej Rady Rodziców – Pani Agnieszka Martul oraz Menager hali sportowej w Bezledach – Pan Tomasz Zaremba. Po wielu miłych słowach  wygłoszonych przez zaproszonych odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów, którego dokonała pani dyrektor w asyście pana Bogusława Miluskiego, pani Beaty Dubrownej, wychowawcy klasy pierwszej – pani Joanny Borys oraz rodziców.

  Po ślubowaniu, obdarowani upominkami,  pamiątkowymi znaczkami
  i dyplomami pierwszoklasiści  ustąpili miejsca starszej koleżance – Karolinie Dedo – uczennicy V klasy, która uświetniła swoim występem wokalnym uroczystość pasowania. Nie zabrakło też podziękowań ze strony rodziców bohaterów uroczystości.

  Po części oficjalnej zaś uczniowie pierwszej klasy wystąpili w montażu słowno – muzycznym, który przygotowali wspólnie z wychowawcą. Nie obyło się bez piosenek, testu wiedzy z działań matematycznych, znajomości symboli narodowych czy zasad bezpieczeństwa na drodze. Zaraz po wyczerpującej artystycznej ekspresji uczniowie, rodzice, zaproszeni goście udali się na poczęstunek przygotowany przez zawsze zaangażowanych rodziców.

  Cytując słowa kończące apel: „Dlatego nowych zadań czekamy. Teraz już się z wami pożegnamy.” wszyscy wrócili do siebie, by dalej świętować
  w domowym zaciszu.  Czekamy na kolejne równie wyśmienite uroczystości…

                                                           Joanna Borys

 • 18.10.2018

  Wybory do Samorządu Uczniowskiego 

  Dnia 15.10.2018r. zostały przeprowadzone wybory do Samorządu Uczniowskiego wśród  klas IV-VIII. W Sali nr 22 uczniowie oddawali swoje głosy, wybierając spośród siebie kandydatów do Samorządu Uczniowskiego, Nad  prawidłowością głosowania czuwała powołana komisja wyborcza. Wyniki zostały ogłoszone na terenie szkoły.

  Gratuluję!!!!!!!!!!

                                                                                                                              +Opiekun SU

                                                                                                                               Justyna Rojek

 • 15.10.2018

   Gminny Turniej Tenisa Stołowego.

  Brawo nasi uczniowie !!!.

   

  Dzisiaj  tj. 10.10.2018 r. na Hali Sportowej w Bezledach odbył się Gminny Turniej Tenisa Stołowego szkół podstawowych i gimnazjów.

  Zawody były rozgrywane w kategorii dziewcząt i chłopców, w dwóch grupach wiekowych. Każda szkoła mogła wystawić po 1 zawodniku z każdej grupy.

   

  Grupa młodsza- rocznik 2006 i młodsi,

  Grupa starsza – kl. VII, VIII i gimnazjum

   

  Grupę młodszą reprezentowali:

  1. Aleksandra Gralewska,

  2. Wojciech Groszyk,

   

   Grupę starszą reprezentowali:

  1. Julia Ikier,

  2. Tomasz Dedo

   

  Nasze uczniowie odnieśli sukcesy:

   W grupie młodszej:

  I miejsce – Aleksandra Gralewska

  I miejsceWojciech Groszyk

   

   W grupie starszej:

   I miejsceJulia Ikier

   II miejsceTomasz Dedo

   

  Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!!!   

                                                                             Helena Gut

 • 10.10.2018

   Dzień Pieczonego Ziemniaka

  W ubiegły czwartek, tj. 4 października 2018r., przedszkolaki grupy „Żabki” i „Biedronki” z oddziału i punktu  przedszkolnego w Bezledach świętowały „Dzień Pieczonego Ziemniaka” oraz „Dzień Chłopaka”.

  Z tej okazji wszystkie dzieci wraz z wychowawczyniami i chętnymi rodzicami, udali się do „Sołtysowego Gaju”, gdzie przy płonącym ognisku mogli upiec przyniesione kiełbaski i ziemniaki. Po smakowitej degustacji pieczonych potraw, dzieci bawiły się wspólnie przy skocznych rytmach muzyki oraz wykonywały ćwiczenia na plenerowych przyrządach gimnastycznych. Tego dnia, wszyscy chłopcy otrzymali prezenty z okazji Dnia Chłopaka, a uczestnicy zabawy mogli skosztować pysznych cukierków. To był udany dzień!!

 • 08.10.2018

  „Narodowe Czytanie z SKO”.

  Ceniąc sobie wieloletnią współpracę z jednym z bartoszyckich banków, uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bezledach spotkali się z dyrektorem tegoż banku panem Radosławem Wójcikiem - na zorganizowanej przez opiekuna SKO lekcji bibliotecznej w ramach akcji „Narodowe Czytanie 2018”. Całemu spotkaniu przyświecały dwa cele: zachęcenie najmłodszych i nieco starszych do czytania, jak również propagowanie przedsiębiorczości i oszczędzania w SKO.

  Spotkanie miało miejsce 3 października br. w siedzibie szkoły. Zaproszony gość przeczytał najmłodszym fragment książki o przygodach bociana Kajtka. Zapoznał również słuchaczy ze współczesną rolą pieniądza w gospodarce i życiu każdego człowieka. Przedstawił też wizję niedalekiej przyszłości, w której może nie być miejsca dla papierowej wersji pieniądza. Dodatkowo uzmysłowił dzieciom, że pieniądze są w nieustannym obiegu pomiędzy firmami i gospodarstwami domowymi. Nie obyło się też bez pytań od naszych podopiecznych, na które zaproszony gość w wyczerpujący i dostosowany do  słuchaczy sposób odpowiadał.  W trakcie trwania lekcji pan Radosław obdarował najmłodszych słodkościami oraz książeczkami informacyjnymi PKO.

  Punktem kulminacyjnym wizyty było spotkanie z naszym ostatnim rocznikiem gimnazjalistów w ramach doradztwa zawodowego. Pan Radosław również przeczytał fragment książki – tym razem „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Opowiedział o swojej drodze kariery zawodowej, obowiązkach w pracy na stanowisku dyrektora oraz na innych stanowiskach w banku. Mówił o wymaganiach i oczywiście o profitach związanych z pracą w sektorze finansowym. Uczniowie mieli okazję uzmysłowić sobie, jak ważna jest edukacja oraz upór w dążeniu do celu. Zadawali wiele pytań, na które nasz gość wyczerpująco odpowiadał. Nie zabrakło również akcentu promocji oszczędzania wśród młodzieży na spełnianie swoich zawodowych i nie tylko marzeń.

  Całe spotkanie zwieńczono podziękowaniem dla gościa za przybycie oraz zaproszeniem do dalszej współpracy z równie niegasnącym zapałem.  

                                                                       Joanna Borys

 • 08.10.2018

  Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego.

  Dnia 18.10.2018 r. nasi uczniowie (Wojciech Groszyk i Olaf Pawelczyk) brali udział w Powiatowych Mistrzostwach w Tenisie Stołowym (w Kandytach), w których odnieśli wielki sukces. Chłopcy nie mieli sobie równych przeciwników, przez co wywalczyli I miejsce drużynowo, zdobywając Puchar dla szkoły. Jednocześnie uzyskali możliwość udziału w Rejonowych Mistrzostwach Tenisa Stołowego.

   

  Wszyscy jesteśmy z nich bardzo dumni i trzymamy za nich kciuki w dalszych rozgrywkach!

                                 

     Helena Gut

 • 05.10.2018

   „ŻEGNAJ LATO NA ROK !!!”.

  We czwartek, 27 września 2018 r. uczniowie klas I-III Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Bezledach uroczyście  pożegnali  wyjątkowo piękne, ciepłe i słoneczne tego roku lato. Aby nadać wyjątkowy charakter temu dniowi,  wybraliśmy się wszyscy do pobliskiego parku, znanego bliżej jako ,,Sołtysowy Gaj”, gdzie czekało na nas płonące ognisko.

  Jeszcze letnia pogoda tego dnia pozwoliła dzieciom na zdjęcie kurtek, aby wygodnie było piec i …zajadać kiełbaski, ciepły chlebek i pieczone jabłka. Po sytym posiłku ułożyliśmy piękne bukiety z kolorowych liści, gałązek jarzębiny i głogu po to,  aby Pani Jesieni było miło. Kolejnym punktem naszej szkolnej imprezy były zmagania sportowe. Najwięcej miłośników miał  mecz w piłkę nożną. Nie zabrakło chętnych do ćwiczeń na przyrządach w plenerowej siłowni. Na hasło pań wychowawczyń, że wracamy do szkoły, wszyscy posmutnieli, ale wcześniejsza porcja atrakcji nie popsuła nikomu humoru. W wyśmienitych nastrojach wróciliśmy do szkoły.

  Dziękujemy za przygotowanie ogniska panu sołtysowi Wiesławowi Błachnio oraz  rodzicom za obecność i wspólną zabawę. ŻEGNAJ LATO NA ROK, PAMIĘTAJ NAS I WRACAJ ZNÓW !!!!!

                                                                              Renata Rynkowska- Mężyńska

 • 02.10.2018

   "Wielkie porządki - akcja sprzątania świata”

  Jak co roku, tak i w tym uczniowie Szkoły Podstawowej im. 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej w Bezledach posprzątali teren wokół szkoły w ramach ogólnopolskiej akcji sprzątania świata.

  W wielkim sprzątaniu wzięli udział uczniowie klas I-III. Zaopatrzeni w jednorazowe rękawice i worki na śmieci, pod kierownictwem swoich wychowawców, udali się 21 września br. na boisko szkolne oraz w okolice stadionu w Bezledach. Przed akcją wychowawcy udzielili podopiecznym instrukcji dotyczących bezpieczeństwa podczas zbierania śmieci. Ci zaś cierpliwie i z wielkim zapałem oczyścili teren z papierów, butelek, puszek oraz innych odpadów, pamiętając o wskazówkach. Całej akcji sprzątania świata przyświecał jeden cel: wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za losy naszej Ziemi i wszyscy powinniśmy chronić jej środowisko naturalne.

  Tę proekologiczną akcję wsparł również jeden z bartoszyckich banków. Zaopatrzył on opiekuna SKO w szkole  w gadżety banku  i drobne nagrody, dzięki którym mogliśmy docenić uczniów najbardziej zaangażowanych w sprzątanie. W związku z tym, że wszyscy nasi uczniowie uczciwie pracowali tego dnia nad dobrem naszej Ziemi, postanowiliśmy nagrodzić wszystkich odblaskowymi opaskami. Tym przydatnym u progu jesieni gadżetem ucieszyliśmy wszystkich uczniów – zwłaszcza najmłodszych.

  Po satysfakcjonującej akcji wszyscy wrócili na lekcje. Mając nadzieję, że takie akcje zaszczepią w najmłodszych ducha ekologii, czekamy na kolejne.

                                                                                       Joanna Borys

 • 01.10.2018

  Myśląc o przyszłości

  27 września 2018 r. uczniowie klasy VIII i klasy III gimnazjum wzięli udział w „ Targach edukacji i pracy” organizowanych przez Młodzieżowe Centrum Kariery OHP oraz Powiatowy Urząd Pracy w  Bartoszycach.                 

  Młodzież, która niedługo stanie przed ważnym wyborem przyszłej szkoły i zawodu, miała okazję poznać oferty kierunków kształcenia ponadpodstawowego, skonsultować się z pośrednikiem pracy, wziąć udział w warsztatach edukacyjno- zawodowych a także zapoznać się z zapotrzebowaniem określonych zawodów na lokalnym rynku pracy. Była to niezapomniana i ciekawa lekcja wspomagająca integrację uczniów z wyborem przyszłego zawodu.

 • 27.09.2018

    „Powiatowy Turniej PN” w Bartoszycach .

  W dniu  21. 09. 2018 r. chłopcy kl. IV, V i VI z naszej szkoły brali udział w „Powiatowym Turnieju PN” w Bartoszycach.

  Reprezentowali nas godnie:  Groszyk Wojciech – kl. VII,  Pawelczyk Olaf – kl. VII, Błażejewski Kamil – kl. VI, Wąsik Błażej- kl. VIIKoziar Błażej – kl. VI, Marks Jakub – kl. V, Zwierko Wiktor – kl. V, Reluga Michał - kl. IV, Reluga Daniel - kl. IV,

  Mimo, iż nie zajęli medalowych pozycji, wiemy, że chłopcy dzielnie walczyli i wielokrotnie okazywali się trudnym przeciwnikiem dla innych kolegów. Głowy do góry chłopcy, będzie okazja do rewanżu!

  Nasi chłopcy zajęli V miejsce

                         Helena Gut

 •                                                                               

   - Obrazek 1

   

 • 10.06.2018

   OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA BEZ PAPIEROSA.

  Światowy Dzień Bez Papierosa pod hasłem: „Zdrowie człowieka tkwi od pokoleń w tym co ma w głowie i co na stole” odbył się 06 czerwca 2018 roku w Szkole Podstawowej im. 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej w Bezledach.

  Impreza ta stała się już tradycją naszej szkoły. W tym roku obchody połączyliśmy razem ze Światowym Dniem Zdrowia, rozszerzając tematykę o zdrowe odżywianie i zdrowy styl życia. W obchodach brali udział  uczniowie kl. IV – VI ( 55 uczniów). 

  Głównym celem imprezy było:

  • Poszerzenie wiedzy na temat szkodliwości i skutków palenia tytoniu.
  • Wdrażanie do  dbałości o zdrowie,
  • Utrwalenie zasad  zdrowego stylu życia,
  • Zasad zdrowego odżywiania ,
  • Integracja  zespołów  klasowych.

   

  W związku z obchodami Światowego Dnia Bez Papierosa ogłoszone zostały 2 konkursy:

  • Szkolny konkurs na fraszkę lub wiersz,
  • Szkolny konkurs na  prezentację multimedialną : „Wpływ warzyw i owoców na nasze zdrowie”, których wyniki ogłoszone zostały w dniu obchodów.

   W szkolnym konkursie na fraszkę, wiersz (o szkodliwości palenia tytoniu):

  I m zajęła – Zuzanna Zwierko (kl. V),

  II m zajęła – Julia Tełeńko (kl. IV)

  III m zajęła – Wiktoria Żylińska (kl. VI)

   

  W szkolnym konkursie na prezentację multimedialną : „Wpływ warzyw i owoców na nasze zdrowie”   

  I m zajęła – Aniela Balcer (kl. V),

  II m zajęła – Robert Ruczyński (kl. V)

  III m zajęła – Zuzanna Boras (kl. IV)

  Zwycięzcy uczniowie otrzymali dyplomy!! przygotowane przez p. Helenę Gut.

  W imprezie czynnie wzięły udział: klasa czwarta, piąta i szósta (53 uczniów). 

  Zadania wykonywane przez uczniów w „Turnieju międzyklasowym” oceniane były przez komisję w składzie:

  • p. H. Turowska (nauczyciel),
  • p. J. Rojek (nauczyciel),
  • p. I. Majchrzak (nauczyciel)

   

  Turniej międzyklasowy (pomiędzy kl. IV – VI): polegał na wykonaniu następujących zadań:

  *Teleturniej „Jeden z dziesięciu”- szkodliwość palenia tytoniu,

  *Konkurs o zdrowym odżywianiu i zdrowym stylu życia”,

  *Zgadnij co to? – „Czarodziejskie Pudełko” (znajomość wartości odżywczych warzyw i owoców),

  *Krzyżówka o naszym regionie.

  Wyniki między klasowej rywalizacji w turnieju:

   I m – klasa V

   II m – klasa VI

   III m – klasa IV

  Uczniowie poszczególnych klas otrzymali pamiątkowe dyplomy

  Ponadto uczennice kl. V i IV (członkowie SK PCK) zaprezentowały o tematyce profilaktycznej pt: „Kopciuszek – wersja antynikotynowa”.

   

  Obchody „Światowych Dni Bez Papierosa” w Szkole Podstawowej w Bezledach zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów.

  Uważam, że takie  akcje przyczyniają się do pozytywnego myślenia i właściwego działania a także budzą w młodym człowieku głęboką refleksję nad swoim postępowaniem.

   

                                                                 Imprezę przygotowała i przeprowadziła:

                                                                                                                                                      

                                                                                         Helena Gut   

                                                                                        ( koord. ds. ośw.zdr.)

   

   

 • 05.06.2018

   Uczymy odpowiedzialności za siebie i innych.

  29 maja 2018 roku uczniowie klasy IV uczestniczyli w warsztatach dotyczących udzielania pierwszej pomocy, które przeprowadził Bartłomiej Chilmanowicz, starszy ratownik specjalista, z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach.

  Prowadzący rozpoczął spotkanie od sprawdzenia wiedzy i praktycznych umiejętności uczestników szkolenia. Następnie wyjaśnił, kiedy i dlaczego należy rozpocząć reanimację, gdzie znaleźć defibrylator. Zademonstrował jak prawidłowo wezwać pomoc, jakich udzielić informacji dyspozytorowi.

  Kolejnym etapem było udzielanie pomocy praktycznej, czyli właściwe zastosowanie ucisków,  wdechy ratownicze i obsługa defibrylatora.

  Następnie pod czujnym okiem specjalisty, każdy  uczeń mógł wykorzystać zdobyte informacje podczas ćwiczeń z użyciem fantomów oraz specjalistycznego sprzętu medycznego.

  Na koniec  uczestnicy szkolenia otrzymali dyplom oraz drobne upominki,  które pozyskał jeden z rodziców.

  W efekcie uczniowie objęci powyższym szkoleniem już od najmłodszych lat oswajają się ze świadomością konieczności niesienia pomocy poszkodowanym. Uczą się odpowiedniego zachowania w obliczu wypadku, potrafią wezwać prawidłowo pomoc przez telefon oraz wykonać najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej. Dzięki powyższym zajęciom uczymy odpowiedzialności za siebie i innych.

                                                                                                                                                                 Anna Dziwińska

strona:

Galeria zdjęć

Kontakt

 • Zespół Szkolno - Przedszkolny
  Bezledy 13 a
  11-200 Bartoszyce
 • + 48 89 761 60 06

  zsp-bezledy@gmina-bartoszyce.pl

Aktualności