Obchody Dnia Flagi

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bezledach przystąpiono do realizacji kolejnego zadania w ramach przygotowań do 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. W piątek 30 kwietnia  2018roku najmłodsi uczniowie naszej szkoły uroczyście świętowali  Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Atmosferę Święta czuliśmy od samego rana, a to za sprawą udekorowanych biało-czerwonymi flagami  klas, galowymi strojami dzieci. Uczniowie klas II i III zaprosili młodszych kolegów na okolicznościową, uroczystą lekcję , na której przedstawili legendę o historii państwa polskiego, przypomnieli wiadomości na temat symboli narodowych: flagi, godła i hymnu. Recytowali  okolicznościowe wiersze i wspólnie śpiewali piosenki. Następnie  uczniowie przemaszerowali ulicami Bezled niosąc dumnie wykonane przez siebie biało- czerwone flagi. Wręczali je napotkanym mieszkańcom, zachęcając do umieszczenia flagi  w widocznym miejscu  w swoich domach. Dzień ten był wspaniałą okazją do wyrażenia  dumy z tego, że jesteśmy Polakami, a Polska to nasza Ojczyzna.

Renata Rynkowska- Mężyńska

Link do galerii