• Święto pieczonego ziemniaka

• 29 września przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej im. 20 Brygady Zmechanizowanej w w Bezledach obchodziły Święto pieczonego ziemniaka. Z tej okazji udali się  z wychowawcami do Sołtysowego gaju i upiekli wspólnie z rodzicami kiełbaski, które zostały podarowane przez Pana Wiesława Błachnio sołtysa Bezled. Po posiłku dzieci mogły pobawić się w parku i placu zabaw. Na zakończenie skosztowali ziemniaków z ogniska. Pogoda i uśmiechy na twarzach dzieci dopisywały przez cały dzień.

• Szkoła dostępna dla wszystkich

• Szkoła Podstawowa im. 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej w Bezledach zgłosiła się do projektu "Szkoła dostępna dla wszystkich". Program na na celu podniesienie kwalifikacji i kompetencji nauczycieli i wychowawców.

• "Laboratorium Przyszłości"

• Po raz pierwszy byliśmy dziś w "Laboratorium Przyszłości". Wykonywaliśmy szejki z produktów mlecznych i owoców. Bardzo nam się podobało i już czekamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się w październiku!

Dziękujemy Panu Fabianowi za pomoc w przygotowaniu szejków.

Uczniowie klasy drugiej z wychowawcą

• 13 rocznica nadania imienia i sztandaru szkole

24 września 2010 r. Szkoła Podstawowa w Bezledach obchodziła uroczystość nadania  imienia i sztandaru. Od tego dnia nasza szkoła nosi imię  20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej w Bezledach.

W 13 rocznicę tego święta społeczność szkolna wyjechała na wycieczkę do Bartoszyc uczestnicząc  w obchodach święta brygady. Kolejnym etapem było przedstawienie uczniom wizerunku sztandaru szkoły.

Uczniowie  usłyszeli historię tworzenia sztandaru, dowiedzieli się co symbolizuje każdy symbol na sztandarze a także jakich jest wymiarów i dlaczego na przedniej stronie widać tarczę- symbol miejscowości w której mieści się nasza szkoła.

Uwieńczeniem obchodów naszego święta został ogłoszony konkurs  plastyczny dla  uczniów,

pt- „ Moja szkoła za 13 lat-  ze sztandarem w tle”, którego inicjatorem jest  Szkolny samorząd uczniowski.

J. Rojek

• Zaproszenie

• 26 września 2023 roku Szkołę Podstawową im. 20 Brygady Zmechanizowanej w Bezledach odwiedziły harcerki z 24 Gminnej Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej "Andromeda" z Hufca ZHP Bartoszyce im. Szarych Szeregów. Były to: HO Martyna Muzyka, HO Ania Krysińska oraz dh Iga Muzyka. Harcerki zaprosiły naszych uczniów z klas 1-8 na spotkanie, które odbędzie się 29-09-2023r. (piątek) o godzinie 16.30 w Sołtysowym Gaju w Bezledach. Zapaszamy.

• Spotkanie z policjantką w przedszkolu.

• Dnia 21.09.2023 r. dzieci z oddziału i punktu przedszkolnego naszego Przedszkola odwiedziła pani Dzielnicowa asp. Anna Wojciechowska z Posterunku Policji w Bezledach. Przeprowadziła rozmowę dotycząca zasad bezpiecznego poruszania się pieszych po drodze oraz prawidłowego przewożenia dzieci w aucie i autobusie.Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem wysłuchały pani policjantki i równie chętnie włączały się do rozmowy prezentując swoją wiedzę na ww. temat.Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci wraz z panią asp. Anną Wojciechowską miały okazję do pamiątkowej fotografii.

Małgorzata Królikowska

• Dzień Przedszkolaka

• 20 września to Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej im. 20 Brygady Zmechanizowanej w Bezledach wybrały się na stadion, gdzie Pan Marian Żerebny i  Rafał Sobolewski trenerzy Gminnego Klubu Sportowego "Granica"  poprowadzili zajęcia sportowe. Dzieci przedszkolne mogły poczuć się jak zawodnicy piłki nożnej, spróbować swoich sił w profesjonalnym treningu na murawie stadionu. Podczas przerwy czekała również na dzieci zabawa z  chustą i tunelem animacyjnym. Po wszystkim mogły poczęstować się lodami, które ufundował  Klub"Granica".Szczere uśmiechy i radość  były dowodem super zabawy!

• Sprzątanie Świata

• W dniu 2023.09.18 uczniowie Szkoły Podstawowej w Bezledach im 20 Bartoszyckiej Brygady  Zmechanizowanej wzięli udział w 30 Akcji Sprzątanie świata-Polska.  Tegoroczne działania przebiegały pod hasłem,, Sprzątanie łączy ludzi”. Uprzątnięto teren znajdujący się naprzeciwko szkoły-park ,,Sołtysowy Gaj” – miejsce odpoczynku i rekreacji dla mieszańców Bezled. Zebrano 4 worki śmieci przyłączając się w ten sposób do manifestu nieśmiecenia.

• SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW!!!!!!!!!

• Szkolny Samorząd Uczniowski naszej szkoły przyłącza się do akcji

sieci sklepów LIDL.

Przynoście do szkoły talenciki, a za 4 talenciki -  otrzymasz +5 pkt , i zwiększysz szansę naszej szkoły na otrzymanie super nagród dla wszystkich uczniówJ

Działamy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!111

Opiekun SU@@

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

• 4 września 2023r. uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Z radością spotkaliśmy się po wakacjach witając w szkole nowych kolegów, koleżanki i nauczycieli.

Drodzy uczniowie! Życzymy Wam, abyście dobrze czuli się w naszej szkole, abyście rozwijali swoje umiejętności, pasje i talenty. Niech ten etap będzie nową białą kartą, którą zapiszecie jak najlepiej i jak najpiękniej. Mamy nadzieję, że to wśród Was są przyszli stypendyści, sportowcy, talenty artystyczne, samorządowcy i wolontariusze, z którymi będziemy tworzyć naszą szkolną społeczność i którzy będą godnie reprezentować naszą szkołę w konkursach, zawodach i podczas wydarzeń kulturalnych. WITAJ SZKOŁO!