• Precz Zimo zła!

• W dniu dzisiejszym przedszkolaki pożegnały zimę i przywitały wiosnę.Z tej okazji zrobiły piękne wiosenne prace, wspólnie wykonały Panią Wiosnę i  wybrały się na spacer z kolorowymi wstęgami.A w naszym przedszkolu pojawiły się wiosenne dekoracje.Nie zapomnieliśmy tez o Światowym Dniu Osób z Zespołem Downa. Symbolicznie dzieci ubrały kolorowe skarpetki, aby okazać solidarność osobom z Zespołem Downa i ich rodzinom.

M. Uklejska, M. Królikowska

• Misterium Wielkopostne

• Trwamy w czasie Wielkiego Postu.

W Szkole Podstawowej im. 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej w Bezledach zostało przedstawione Misterium Wielkopostne. Jego celem było przedstawienie i przeżycie wydarzeń związanych z Męką, Śmiercią i Zmartwychwstaniem Jezusa Chrystusa. Teksty przedstawianych rozważań nawiązywały do Męki Pańskiej oraz zachęcały do przemiany życia i czynienia dobra.

Wymownej całości dopełniły wzruszające treścią pieśni śpiewane przez uczniów naszej szkoły oraz ciekawa i bogata w treść scenografia i prezentacja.

Misterium to pozwoliło uczniom i dorosłym dobrze przygotować się do zbliżających się Świąt Zmartwychwstania Pańskiego oraz przeżyć wspólne chwile rekolekcji wielkopostnych.

Jolanta Siej

• Spotkania z Poezją

• 7 marca 2024 r.  w Domu Kultury w Wojciechach odbyły się eliminacje do XL Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego. Naszą szkołę reprezentowało 5 uczniów w różnych kategoriach wiekowych. Konkurs zakończył się sukcesem we wszystkich kategoriach. Oto wyniki:
            I miejsce w kategorii klas I- III zajęła-  Milena Zwierko,
            wyróżnienie w kategorii klas IV-VII-  Igor Kaplewski,
            I miejsce w kategorii klas VII- VIII-  Antonina Zwierko

Gratulujemy i życzymy sukcesów laureatom, którzy będą reprezentowali szkołę w eliminacjach powiatowych.

• Gminne Dyktando Ortograficzne

• 26 lutego 2024 r. odbyło się II dyktando " O pióro Wójta Gminy Bartoszyce". W konkursie wzięło udział 25 uczniów ze szkół gminnych.  Naszą szkołę reprezentowali: Antonina Zwierko, Elwira Emilianów, Karolina Szczepanik, Piotr Kuliński, Konrad Kret.

Efekt zmagań przyniósł naszej szkole wielki sukces. Dwóch uczniów stanęło na podium:

I miejsce: Konrad Kret,

III miejsce- Piotr Kuliński.

Uczniowie otrzymali z rąk Wójta Gminy Bartoszyce Andrzeja Dycha dyplomy i nagrody rzeczowe. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.