• Informacja o rekrutacji do Punktu Przedszkolnego i Oddziału Przedszkolnego oraz do klasy I Szkoły Podstawowej

Uprzejmie informujemy, iż wyniki rekrutacji dzieci (zakwalifikowanych)
            do Punktu Przedszkolnego i Oddziału Przedszkolnego oraz do klasy I
            Szkoły Podstawowej im.20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej
            w Bezledach na rok szkolny 2022/2023 dostępne są w sekretariacie szkoły,
            na tablicy szkolnej i przedszkolnej oraz na drzwiach wejściowych budynków
            szkoły i przedszkola.

Przewodnicząca Komisji Rekrutacyjnej: Alina Dymek

• Zbiórka na rzecz ofiar wojny w Ukrainie

Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bezledach  działający w Szkolnym kole wolontariatu zorganizowali zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy ofiarom wojny w Ukrainie.

Uczniowie naszej szkoły, dzieci z punktu przedszkolnego i zerówki, przy wsparciu rodziców i wychowawców zebrali najpotrzebniejsze rzeczy zgodnie z wytycznymi.

Wszyscy zaangażowali się w pomoc, nie było w szkole ucznia, który pozostał obojętny.

Wszystkie zebrane rzeczy dostarczyliśmy do Centrum  Kultury Gminy Bartoszyce w Bezledach.

Szkolny Samorząd Uczniowski

• Tłusty Czwartek w Punkcie Przedszkolnym

Dzień, w którym nie liczy się zjedzonych kalorii

Tłusty czwartek, jak sama nazwa wskazuje powinien obfitować w tłuste i wysoko kaloryczne potrawy, dlatego w tym dniu wszyscy zajadają pączki, faworki i inne łakocie, zapominając o odchudzaniu, dietach i innych ograniczeniach. Tłusty czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału, w którym możemy się bawić, tańczyć oraz zajadać smakołyki tuż przed rozpoczęciem wielkiego postu. Ze zwyczajem jedzenia pączków wiąże się też przesąd mówiący o tym, że każdy musi tego dnia zjeść przynajmniej jednego pączka, aby mieć szczęście w życiu. W Punkcie Przedszkolnym w Bezledach odbyły się zajęcia i zabawy przybliżające dzieciom tę radosną tradycję i historię jej powstania. Przedszkolaki wysłuchały ciekawostek związanych z kultywowaniem tej tradycji w naszym kraju, poznały przepisy na pączki i faworki, nauczyły się wiersza o pączku, wykonały dekoracje i rysunki. Po krótkiej przerwie odbyły się zabawy kołowe ze śpiewem, pląsy oraz tańce przy skocznej i rytmicznej muzyce. Na zakończenie uroczystości dzieciom przygotowano poczęstunek i nagrody w postaci słodyczy. Dzień upłynął w radosnej i serdecznej atmosferze, a słodycze nikomu nie zaszkodziły.

Bożena Kiszło

• Bal karnawałowy w Oddziale Przedszkolnym

BAL KARNAWAŁOWY NAJSTARSZYCH PRZEDSZKOLAKÓW

Karnawał to czas balów i zabaw.Karnawał w Wenecji znany jest ze swoich słynnych masek, jeszcze inny karnawał to ten brazylijski w Rio de Janerio oraz we Francji z paradą kwiatową. A nasz przedszkolny bal…W tym roku ze względu na panujące obostrzenia w czasie pandemii w naszym przedszkolu zamiast jednego dużego balu karnawałowego ,każda grupa miała swój bal,który odbył się 20 stycznia. Dzieci z oddziału przedszkolnego z utęsknieniem oczekiwały na ten szczególny dzień. Rano pojawiły się w bajecznie kolorowych strojach ,aby przy skocznej, wesołej ale i nastrojowej muzyce miło spędzić wspólnie czas.Na tym balu można było spotkać różnych bohaterów bajek i nie tylko - od wróżek, księżniczek ,baletnic,rycerzy po dziwne postaci m.in. z „Gwiezdnych wojen”. Przedszkolaki z ochotą uczestniczyły w zabawach prowadzonych przez wychowawczynię. Labada, Kaczuchy, Stary Donald farmę miał, Krakowiaczek ,Ta Dorotka, Owocowe party i inne muzyczne przeboje z dziecięcego repertuaru muzycznego , królowały podczas tej zabawy. Rodzice nie zawiedli, bo oprócz zapewnienia swoim pociechom strojów karnawałowych ,postarali się o słodki poczęstunek. Miłą niespodziankę zrobiła także pani dyrektor szkoły, która odwiedziła rozbawione dzieci , nagradzając je słodkościami za przepiękne kreacje karnawałowe i wspaniałą zabawę. Bal był doskonałą okazją do zintegrowania dzieci. Ńa koniec na pamiątkę wykonano wspólne zdjęcie.

Alina Dymek

• Bal karnawałowy w Punkcie Przedszkolnym

• W karnawale dużo radości w naszych sercach gości

Bal karnawałowy w Punkcie Przedszkolnym w Bezledach odbył się 20 stycznia 2022r. tuż przed rozpoczęciem ferii zimowych. Już od samego rana sypał śnieg i zawiewało mroźnym wiatrem, jednak to nie przeszkodziło, żeby uczestniczyć w tak ważnym dla przedszkolaków wydarzeniu jakim jest bal karnawałowy. Karnawał to odpowiedni czas na zabawy, tańce, skoczną muzykę i wyrażanie pozytywnych emocji. Postanowiliśmy więc zabawić się w rytmach skocznych melodii, tańców i pląsów. Swoją radość wyrażaliśmy także śpiewając noworoczne piosenki i prezentując swoje przebrania. Podczas wspólnych zabaw nasza wyobraźnia pozwalała nam przenosić się w świat bajek i stawać się księżniczką, królem, królową, wróżką, Babą Jagą, Pszczółką Mają i innymi postaciami. Oczywiście nie zabrakło konkursów, wśród których najbardziej podobały się tańce z balonami, ze wstążkami, oraz swobodne interpretacje taneczne przy utworach z muzyki klasycznej. Po przerwie odbyła się dyskoteka, podczas której każdy z nas mógł wykazać się umiejętnościami tanecznymi indywidualnie, w parach, wężykach, spiralach i kołach. Naszą zabawę obserwował Mikołaj, który zgodnie z obietnicą odwiedził nas w ostatnim okresie już drugi raz i za dobre zachowanie podarował wspaniałe prezenty. Miłym gościem na balu była również pani dyrektor Jadwiga Bloch, która bardzo aktywnie włączyła się do wspólnych zabaw z nami, pochwaliła naszą grupę za dobrą energię podczas balu i wszystkim uczestnikom wręczyła niespodzianki. Tegoroczny karnawał zostanie na długo w naszej pamięci, ponieważ wszyscy mieliśmy uśmiechnięte buzie, słodkości i mięciutkie Misie do przytulania.

Bożena Kiszło