• Wycieczka Przedszkolaków

• W 27 listopada 2023 roku Przedszkolaki odwiedziły Konsulat Świętego Mikołaja w Kętrzynie. W Konsulacie dzieci wydmuchały ze szkła własną bombkę i nauczyły się, jak ją pięknie ozdobić. Zobaczyły tysiące ręcznie wykonanych ozdób choinkowych. Dzisiejsza pogoda za oknem i odwiedziny w takim miejscu wprowadziły nas w świąteczny nastrój :) M.Uklejska

• Warsztaty kulinarne

• Dnia 08.11.2023 roku po raz kolejny odbyły się warsztaty kulinarne w Laboratorium Przyszłości. Tematem zajęć były "gofry". Uczniowie według własnego pomysłu samodzielnie dekorowały pyszne wypieki, a następnie degustowali swoje wyroby kulinarne.

Dziękujemy pani Małgosi Haraf za pomoc w przygotowaniu gofrów.

• Święto Dyni

• W naszym przedszkolu "Święto Dyni" obchodziliśmy w we wtorek 31 października, wtedy to wśród dzieci z grupy "Pszczółki" ubranych na pomarańczowo, można było poczuć się jak na dyniowej grządce.Dzieci poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i, że można z niej przygotować wiele dań tj.: pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory i soki. Dzieci  miały okazję przekonać się jak wygląda  dynia w środku, jak smakuje jej miąższ i pestki.Przystąpiliśmy także do dyniowych zabaw, m.in. taniec przy "Dynia Dana", poszukiwanie dyń  w sali przedszkolnej, klasyfikowania dyń wg wielkości, koloru i kształtu, szeregowanie od największej dyni do najmniejszej.Dzieci z zapałem zabrały się również do prac plastycznych- powstałe piękne obrazki dyń.