• Szkolny Konkurs Recytatorski „ Czarowanie słowem”

W poniedziałek 11.04.2022r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „ Czarowanie słowem”. Konkurs służył  rozbudzeniu zainteresowań sztuką pięknego wysławiania się, kształtowania wrażliwości na piękno poezji w języku ojczystym.

W konkursie udział wzięli reprezentanci kl. I – III oraz kl. V i VIII. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników. Recytatorzy byli bardzo dobrze przygotowani, swoimi interpretacjami przenieśli zebranych do świata piękna i wdzięku.

Jury w składzie : przewodnicząca – p. J. Bloch, członkowie – p. D. Senkbeil, p. A. Tyszewska wyłoniło następujących zwycięzców:

Klasy I – III

I miejsce – Igor Kaplewski – uczeń kl. II

II miejsce – Zofia Złonkiewicz – uczennica kl. I

III miejsce – Milena Zwierko – uczennica kl. I

Klasy IV – VIII

I miejsce – Antonina Zwierko – uczennica kl. V

II miejsce – Oliwia Oramus – uczennica kl. V

III miejsce – Wiktoria Złonkiewicz – uczennica kl. VIII

Zwycięscy otrzymali nagrody książkowe oraz wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i drobne upominki.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

• Najpiękniejsze wiosenno- wielkanocne drzwi

Tuż przed świętami wielkanocnymi uczniowie klas I- VIII i dzieci z Oddziału i Punktu Przedszkolnego naszej szkoły zostali zaproszeni do udekorowania drzwi do swoich pracowni lekcyjnych.

Dzięki pięknym i kolorowym dekoracjom zapanowała ciepła i wiosenna atmosfera w naszej szkole.

Komisja konkursowa przyznała wszystkim uczestnikom konkursu nagrody, które uroczyście wręczyła Pani Dyrektor Szkoły Jadwiga Bloch na apelu.

Dziękujemy wszystkim uczniom i dzieciom z Oddziału i Punktu Przedszkolnego oraz ich  wychowawcom za udział w konkursie i stworzenie świąteczno- wiosennego klimatu.

• Gminny Turniej Młodzież Zapobiega Pożarom

• Dznia 05.03.2022r. w Domu Kultury w Bezledach odbył się Gminny Turniej Młodzież Zapobiega Pożarom. Uczniowie mogli wykazać się ogólną wiedzą pożarniczą pisząc test. W przerwie mogli zobaczyć wyposażenie wozu bojowego, który udostępniony został przez jednostkę OSP Bezledy. Strażacy zapoznawali uczniów ze sprzętem, jaki jest używany w czasie akcji gaśniczych. Z naszej szkoły w turnieju brał udział Maciej Skrzypa i zajął 6 miejsce. Zakończeniem Turnieju było wręczenia przez Wójta Gminy Bartoszyce dyplomów oraz cennych nagród rzeczowych. Uczniowie, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca, wezmą udział w eliminacjach powiatowych.

• Czy to prawda, że wiosna już do nas przybyła?

Wszystko na to wskazuje, że wiosna nadeszła, chociaż jest jeszcze kapryśna. Dzieci z punktu przedszkolnego zaobserwowały w przyrodzie zmiany, charakterystyczne dla wiosny, pożegnały zimę i powitały nową porę roku. W grupie Biedronki rozpoczęły się zajęcia edukacyjne, dzięki którym wychowankowie poznają różne zjawiska atmosferyczne, gatunki roślin i zwierząt, ich funkcjonowanie w przyrodzie, pracę rolnika, ogrodnika, działania proekologiczne na rzecz otaczającej przyrody. W sali zajęć zmieniły się dekoracje, na tablicach pojawiły się bociany, żabki, jaskółki, wiosenne kwiaty, zielenią się roślinki wyhodowane przez dzieci, tylko jeszcze za oknem widać duże zachmurzenie, deszcz ze śniegiem i silne wiatry. Wszyscy czekamy na nadejście prawdziwej, słonecznej wiosny dla poprawy nastroju i lepszej energii do zabawy na świeżym powietrzu. Na pochmurne dni na szczęście mamy wspaniałe zabawki, które otrzymaliśmy od pani dyrektor Jadwigi Bloch, dzięki czemu miło spędzamy czas w  naszej sali.

Bożena Kiszło

• Misterium Wielkanocne „Śladami Chrystusa”

Rekolekcje wielkopostne to czas, który pozwala lepiej i głębiej przygotować się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, czas, który pozwala lepiej zrozumieć istotę tych świąt.

Uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Bezledach przygotowali Misterium Wielkanocne „Śladami Chrystusa”, które przybliżyło wydarzenia śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa oraz pozwoliło uczniom i dorosłym dobrze przygotować się do zbliżających się Świąt Zmartwychwstania Pańskiego oraz przeżyć wspólne chwile rekolekcji wielkopostnych.

Jolanta Siej