• Piknik rodzinny z mamą i tatą w Bezledach

• Sołtysowy Gaj w Bezledach 16 czerwca po raz kolejny gościł przedszkolaków wraz z ich rodzicami.

Dzieci specjalnie na tę okazję przygotowały piosenki dla mamy i taty, których wykonanie bardzo rozczuliło zebranych gości. Po występie dzieci wręczyły mamom i tatom laurki, złożyły życzenia i wspólnie z rodzicami zajęły się pieczeniem kiełbasek. Czas upłynął nam na dobrej zabawie.

• Wycieczka do Olsztyna

• Wycieczka integracyjna klas IV i VI

12 czerwca 2023 r. uczniowie klas IV i VI wybrali się wycieczkę do Parku Trampolin i Multikina w Olsztynie. Pierwszym etapem wycieczki była ekranizacja filmu, pt” Cudowny Chłopak” zgodnie z nurtem wychowania do wartości. Film poprzedzony był wykładem edukacyjnym, promującym postawy pozytywne, niesienia pomocy innym i otwartości na tolerancję. Kolejnym etapem była zabawa w parku trampolin, która oprócz oczywistej frajdy, przyczynia się do poprawy kondycji, wspomaga koordynację ruchową. Na koniec uczniowie spędzali czas wolny w swoim towarzystwie, konsumując ulubione przekąski. Droga powrotna minęła w śpiewie i radości dzieci- Uczniowie na medal
            J.Rojek

• Wycieczka do Giżycka

• Jak przygoda to tylko w „ Krainie Tysiąca Jezior”…
            06 czerwca 2023r. uczniowie klasy VII, V i VIII pod opieką p. Marzenny Nowickiej i uczniowie klas VII i VIII ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wojciechach z opiekunami uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Giżycka.
            Wspólną przygodę rozpoczął rejs statkiem po jeziorze Niegocin. Była to dla niektórych szczególna frajda, tym bardziej, że nie każdy jeszcze pływał prawdziwym statkiem. Kolejnym etapem wycieczki było wejście na wieżę widokową. Giżycka wieża ciśnień została zbudowana w 1900 roku, a obecnie po wykonanym remoncie, w budynku urządzono muzeum, w którym zgromadzone są eksponaty związane z historią miasta oraz Mazur. Stąd można było podziwiać przepiękny mazurski kra jobraz. Potem wszyscy udali się na zasłużony obiad, pyszne lody i leniwy spacer brzegiem jeziora. Ostatnim punktem szkolnej wyprawy była Twierdza Boyen. Tam czekała na nas pani przewodnik, która oprowadziła nas po obiekcie i przekazała wiele cennych informacji. Dowiedzieliśmy się, że Twierdza Boyen powstała w latach 1843- 1855 i był to obiekt blokujący strategiczny przesmyk pomiędzy jeziorami Niegocin i Kisajno. To prawdziwa skarbnica wiedzy, szczególnie dla miłośników historii.
            Wróciliśmy do domu zadowoleni, szczęśliwi i pełni wrażeń, choć trzeba przyznać bardzo
            zmęczeni.

• Nasze sukcesy.

22 maja 2023 r. Gminne Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Bezledach zorganizowało Gminne
            Eliminacje do XXXIX Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „ Spotkanie z poezją”. Naszą szkołę
            reprezentowali zwycięzcy Szkolnego Konkursu Recytatorskiego: Antonina Zwierko i Oliwia Oramus w
            kategorii klas IV- VI i Jakub Borowy w kategorii klas VII-VIII. Dzięki swojej pracy i talentowi wszyscy
            odnieśli sukces: tytuł laureata: Antonina Zwierko i Jakub Borowy, wyróżnienie Oliwia Oramus.

Laureaci reprezentowali naszą szkołę podczas Powiatowego Konkursu Recytatorskiego
            zorganizowanego przez Bartoszycki Dom Kultury. Tytuł laureatka zdobyła Antonina Zwierko, która
            będzie reprezentowała naszą szkołę na kolejnym etapie, podczas XXXIX Wojewódzkiego Konkursu
            Recytatorskiego. Gratulujemy. Życzymy kolejnych sukcesów!

• Lekcja biblioteczna

•  28 kwietnia 2023 w Domu Kultury w Bezledach odbyła się lekcja biblioteczna pod hasłem "Łączy naspamięć".

W akcji tej wzięli udział starsi uczniowie naszej szkoły. W ramach zajęć obejrzeli dwa filmy edukacyjne- opowieści Marka Edelmana- ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej, który w każdą rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim dostawał  żonkile od anonimowej osoby przez co dzisiaj stały się symbolem pamięci i szacunku.
            Dodatkowo  uczniowie wykonali papierowe żonkile .
            Włączając się do akcji chcemy, aby pamięć o Powstaniu stała się jednym z elementów kształtujących tożsamość młodych Polaków.

• Wizyta w Piekarni

• Przedszkolaki 2 czerwca odwiedziły Piekarnię w Bezledach.

Dzieci poznały bliżej pracę piekarza, zobaczyły, jak powstaje pieczywo, jak wygląda piec.

Na koniec każde dziecko zostało poczęstowane pysznymi bułeczkami.

Dziękujemy za tak ciepłe przyjęcie!

• Relaks, kocyki i smakołyki

W Dzień Dziecka dopisała nam pogoda. Przedszkolaki przenieśli kocyki i piknikowali na słonecznym trawniku. W międzyczasie były gry i zabawy, rysowanie kolorową kredą i lody.

Piękną niespodziankę przygotowali dzieciom rodzice Ksawerego - mogli głaskać, a nawet prowadzić na smyczy kozę!

Natomiast starsze klasy wybrały się na pieszą wycieczkę na jezioro Solno. Były gry i zabawy terenowe, a na koniec pyszna kiełbaska upieczona na ognnisku.

Dzieci były zachwycone.

• Wizyta w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach.

• W poniedziałek 22 maja dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do sali edukacyjnej Ognik w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach.

Przedszkolaki poznały m.in. pracę strażaka, dowiedziały się, jak postępować podczas pożaru w szkole lub w domu.

Ciekawą atrakcją była imitacja pożaru mieszkania, gdzie duże wrażenie na dzieciach zrobił wszechobecny dym.

Dziękujemy za miłe spotkanie.

• Konkurs plastyczny "Moja, twoja biblioteka"

• W ramach obchodów Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, Gminne Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Bezledach zorganizowało konkurs plastyczny "Moja, twoja biblioteka".

Miło nam poinformować, że Oliwia Monkiewicz zajęła w tym konkursie 2. miejsce, a Malwina Sitek 3. miejsce. Obie dziewczynki uczęszczają do oddziału przedszkolnego.

Gratulujemy!