• „Cud Świętej Nocy”

Jak co roku, w Szkole Podstawowej im. 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej w Bezledach w obecności Pani Dyrektor Jadwigi Bloch, wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły, rodziców, dzieci z przedszkola i uczniów klas starszych, rozważaliśmy tajemnicę Bożego Narodzenia. Przenieśliśmy się myślą i sercem do Ziemi Świętej snując głębokie refleksje nad Cudem Świętej Nocy, gdzie w ubogiej stajence narodził się Jezus.

Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć wydarzenia z życia nowonarodzonego Dzieciątka, Marii i Józefa, pasterzy, mędrców, aniołów, Heroda, Adama i Ewy.

Uczniowie z wielkim przeżyciem odgrywali swoje role, dbając o prawdziwe przeżycie Tajemnicy Betlejemskiej Nocy, a piękna scenografia pomogła wszystkim w szczególny sposób przeżyć te chwile. Śpiewaliśmy również wspólnie kolędy, a w klasach miało miejsce wigilijne świętowanie.

Bożonarodzeniowe świętowanie wprowadziło nas w rodzinną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia i pozwoliło rozpocząć wspólne świętowanie narodzin Zbawiciela.

Jolanta Siej

• Warsztaty bożonarodzeniowe klas I - III.

• W naszej szkole w 19 grudnia odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe, podczas których uczniowie klas 1-3 dekorowali pierniczki i ozdoby choinkowe. Powstało mnóstwo pięknych prac. Kolorowe bombki, urocze bałwanki i przepyszne pierniki, które zniknęły w okamgnieniu, wypełniając brzuszki dzieciaków.
            Swoje siły połączyły mamy naszych podopiecznych, wykonując wspaniałe wianki na drzwi i stroiki.
            Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i dzieciom za świetnie wykonane zadanie. Wesołych Świąt!

• Spotkanie z policjantem

• 4 grudnia 2023 r, w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas VI - VIII z funkcjonariuszami Policji, p. A. Wojciechowską i p. W. Szerejko.

Spotkanie  wraz z prezentacją dotyczyło uświadomienie młodzieży konsekwencji czynów zabronionych, ukazanie jaką odpowiedzialność ponoszą nieletni, funkcjonariusze tłumaczyli młodzieży konsekwencje niepożądanych zachowań. Uczniowie klas starszych zapoznali się z prezentacją i obejrzeli filmy ukazujące historię nastolatków, które wkroczyły na drogę przestępczą.

• Mikołajkowy Turniej Sportowy

• Jak wiadomo, mikołajki są ważnym wydarzeniem dla każdego dziecka. W naszej szkole uczniowie klas 1-3 spędzili ten dzień na sportowo.
            Liczne konkurencje i zabawy przygotowane specjalnie na Mikołajkowy Turniej Sportowysprawiły dzieciom wiele radości.
            Nie zabrakło oczywiście odwiedzin Świętego Mikołaja, który pozytywnie zaskoczył uczniów i podarował każdemu słodki upominek.

To były bardzo udane obchody szkolnych mikołajek w sportowym stylu!

• Mikołajki w przedszkolu

• 6 grudnia przedszkolaki obchodziły "Mikołajki".Z tej okazji, polewały pierniki słodkim, kolorowym lukrem i ozdobiły cukrowymi ozdobami. Po ciężkiej pracy czekał na nich Mikołaj przy kominku z prezentami. Wszystkie dzieci były grzeczne, więc dostały prezenty i zrobiły zdjęcia z Mikołajem.Dzisiejszy dzień był wyjątkowy i magiczny :)

M.Uklejska

• Przedszkolne Andrzejki' 2023

• Dnia 30.11.2023 r.w naszym przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowane były Andrzejki. Temu wydarzeniu towarzyszyły kostiumy, konkursy, zabawy i wróżby andrzejkowe, słodki poczęstunek oraz tematyczna praca plastyczna. Wszystko to odbywało się w rytm tańców i śpiewów. Nie zabrakło m.in. lania wosku przez klucz, przekłuwania serca z imionami, losowanie przyszłego śmiesznego zawodu i innych wróżb związanych z tym świętem. Przedszkolaki z uśmiechem na twarzy chętnie brały udział w magicznym rytuale andrzejkowym.Dzień ten dostarczył przedszkolakom wielu przeżyć i emocji.

• Zabawa andrzejkowa w klasach młodszych

• Zabawa andrzejowa klas 1-3 była pełna radości, uśmiechu i sportu. Tego dnia, oprócz tradycyjnych wróżb i zabawy tanecznej nie zabrakło sportowego szaleństwa. Uczniowie brali udział w przeróżnych konkurencjach sportowych. Dzieci miały okazję wykazać się nie tylko zręcznością, ale również kreatywnością, dostosowując swoje umiejętności do poszczególnych konkurencji.

Miłą niespodziankę sprawiły nam Panie policjantki, które odwiedziły nas podczas zabawy i rozmawiały z dziećmi o tym, jak ważne jest noszenie odblasków.

Sportowy charakter imprezy w połączeniu z andrzejkowym klimatem sprawił, że zabawa była wyjątkowa i pełna energii.