• Stypendium za wyniki w nauce i sukcesy sportowe

Dnia 09.02.2023-10.02.2023 w naszej szkole odbyło się rozdawanie stypendium przez Wójta  Gminy Bartoszyce Pana Andrzeja Dycha. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników innych kolegów i koleżanek.

Stypendium uzależniona jest od średniej ocen z obowiązkowych przedmiotów nauczania i oceny z zachowania oraz za osiągnięcia sportowe.

Stypendium za wysokie wyniki w nauce:

1. Elwira Emilianów

2. Oliwia Oramus

3. Antonina Zwierko

Stypendium za osiągnięcia sportowe:

1. Marcel Kaczmarek

2. Aleksandra Jakutowicz

3. Olaf Emilianów

4. Angelika Karpińska

5. Paweł Bloch

6. Antonina Zwierko- kl. VI.

Tego dnia też ogłoszono wyniki dla najlepszych czytelników.

1.Pola Romanowska z klasy I

2.Jakub Skrzypa z klasy VIII

„Cieszy mnie fakt, że program ten zdobył uznanie wśród uczniów i ich rodziców, a ja ze swojej strony mogę Was zapewnić, że program stypendialny będzie kontynuowany w następnych latach” – Andrzej Dycha Wójt Gminy Bartoszyce.

Gratulujemy! Niech Wasze stypendia staną się motywacją w podtrzymywaniu tego edukacyjnego sukcesu.

Tekst  Manuela Prajs - klasa 5

• Kolonia letnia w Tatrach z wypadem na Słowację

Zapraszamy dzieci i młodzież na wspaniałą wakacyjną przygodę w górach.

Mnóstwo atrakcji, aktywności, integracja, odpoczynek.

Udział w kolonii niesie dla dzieci wielką wartość wychowawczą i społeczną.

Przywiązujemy dużą wagę do aspektów wychowawczych, dobrej atmosfery panującej wśród całej kolonii i przede wszystkim bezpieczeństwa powierzonych nam dzieci.

Zakwaterowanie: Willa pod Tatrami, Murzasichle, ul. Budzowa 4 c

Organizator: Uczniowski Klub Sportowy Jedynka – Danuta Koman - wieloletni organizator i pilot wycieczek, kolonii i obozów, zarówno w kraju i za granicą, licencjonowany przewodnik terenowy PTTK po województwie warmińsko – mazurskim.

Termin: 28.07. – 08.08.2023 r.

Uczestnicy: dzieci 7 ( samodzielne) – 16 lat.

Cena: 1990 zł.

Rezerwacja: telefonicznie 602271299 ( po godz. 15) wraz z wpłatą zaliczki w kwocie 500 zł ,

do 10.02. 2023 r. lub do wyczerpania wolnych miejsc , na konto bankowe:

UKS ,, Jedynka’’ Bartoszyce

25124056021111001085527152

W tytule proszę podać : opłata za kolonię oraz imię i nazwisko dziecka. Pozostała kwota płatna jednorazowo lub w ratach do 31 maja 2023 r. na w/w konto bankowe.

Kolonia zgłaszana do Kuratorium.

Wydajemy dokumenty uprawniające do refundacji kosztów z funduszu socjalnego.

Cena zawiera:

• Opiekę pedagogiczną , medyczną – pielęgniarka na miejscu i w czasie podróży, opiekę ratownika podczas kąpieli w basenie.

• Zakwaterowanie i wyżywienie – pokoje 2, 3, 4 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym, 4 posiłki dziennie: śniadania i kolacje w formie bufetu, obiad i podwieczorek serwowane, suchy prowiant na wycieczki wyjazdowe i drogę powrotną

• Ubezpieczenie NNW i KL za granicą.

• Transport autokarem ( klimatyzacja, w c ).

• Opłaty za bilety wstępu, miejscowych przewodników, parkingi, opłaty drogowe, podstawowe leki i środki sanitarne, taksę klimatyczną, materiały do realizacji zajęć warsztatowych, plastycznych, sportowych, ….. .

Oferowane atrakcje:

Wycieczki piesze i autokarowe: Dolina Strążyska, Dolina Kościeliska, Morskie Oko, wycieczki do Zakopanego: Muzeum Figur Woskowych, Muzeum Kornela Makuszyńskiego, Mała, Średnia i Wielka Krokiew, Sanktuarium na Krzeptówkach, Cmentarz na Pęksowym Brzyzku, Krupówki, Gubałówka, Jaszczurówka, wycieczka na Słowację: Jaskinia Bielańska, zapoznanie z kulturą górali : spektakl w Izbie Regionalnej, spotkanie z gawędziarzem, wizyta w bacówce: poznanie sposobu wyrobu oscypków, rozgrywki sportowe, konkursy plastyczne, muzyczne ( karaoke), fotograficzne, ogniska, kąpiele słoneczne i wodne, chrzty i śluby kolonijne, kolonia da.

Dokumenty ( karta kwalifikacyjna, informacje dla rodziców), zostaną umieszczone na stronie internetowej SP nr 1 w Bartoszycach od 1 marca 2023 r.

Składanie prawidłowo wypełnionych dokumentów w sekretariacie SP nr 1 w Bartoszycach, ul. Traugutta 23

Zapraszam. D.K