• "Mali Wielcy Ratownicy"

• Stowarzyszenie "Mali Wielcy Ratownicy" zagościło w  naszym przedszkolu, aby poprowadzić pierwsze zajęcia z pierwszej pomocy.Dzieci mogły dowiedzieć się w jaki sposób opatrzeć ranę. Wszystkie z miłą chęcią wykonywały ćwiczenia i miały dużo frajdy z wykonywanych zadań. Pan Piotr Kłosowski i Rafał Wasek dali dużo cennych informacji i radości na dzisiejszych zajęciach.Dziękujemy za zabawę i cenne szkolenie.Do zobaczenia :) 💪

M. Uklejska

• Walentynki w przedszkolu

• Walentynki były doskonałym dniem dla wszystkich przedszkolaków-prawdziwym dniem przyjaźni.Całe przedszkole zamieniło się w serduszkową krainę, pełną radosnej atmosfery i uśmiechu. Dzieci miały okazję poznać tradycję tego święta.W czerwonych strojach i wspaniałych humorach dzieci rozpoczęły ten dzień smacznymi tostami, wzięły udział w różnych zabawach walentynkowych (m.in. "Mam serduszko", "Łap balonik"), wykonały piękne serduszkowe prace plastyczne, pozowały do pamiątkowych zdjęć, ale przede wszystkim obdarowywały wszystkich miłym uśmiechem.Na zakończenie odwiedziliśmy w szkole Panią Dyrektor Jadwigę Bloch, aby podarować jej Walentynkę od wszystkich dzieci z przedszkola.Był to dzień miłych wrażeń i niespodzianek.

• Wręczenie uczniom Stypendium Wójta Gminy Bartoszyce

• 09.02.2024 r. w naszej szkole odbyło się ważne i uroczyste wydarzenie.

Wójt Gminy Bartoszyce, Pan Andrzej Dycha po raz kolejny wręczył stypendia najzdolniejszym uczniom w naszej szkolnej społeczności.

W gronie stypendystów w I półroczu roku szkolnego 2023/2024 znajdują się:

klasa VII

Elwira Emilianów -5,57 wzorowe

Antonina Zwierko- 5,50 wzorowe

Oliwia Oramus- 5,29 wzorowe

klasa V

Igor Mączyński- 5,42 wzorowe

Stanisław Sulej- 5,33 wzorowe

Ksawery Kret- 5,25 wzorowe

STYPENDYSTOM serdecznie gratulujemy wyników i dziękujemy za ich ciężką pracę.

RODZICOM gratulujemy tak wspaniałych pociech.

Zachęcamy do nauki wszystkich uczniów naszej szkoły.

BRAWO!!!!!!

• Dzień Babci i Dziadka

• W dniu dzisiejszym Przedszkolaki świętowały Dzień Babci i Dziadka.Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor  słowami skierowanymi do wszystkich gości i dzieci. Następnie zaprezentowane występy artystyczne przedszkolaków wprawiły w miłą i wzruszającą atmosferę. Mimo stresu, dzieci poradziły sobie doskonale, o czym świadczyły gromkie brawa i zachwyt.Na zakończenie czekał na wszystkich słodki poczęstunek i wspólne zdjęcia.Frekwencja była imponująca.Podziękowania wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowaniu uroczystości.ŻYCZYMY BABCIOM I DZIADKOM ZDROWIA I CUDOWNYCH CHWIL Z WNUKAMI.

M. Królikowska, M.Uklejska

• Bal karnawałowy w klasach I - III

• W hali sportowej w dniu 8 lutego 2024r. rozbrzmiewały dźwięki muzyki. To bal karnawałowy, który zorganizowano specjalnie dla uczniów klas 1-3. Dzieci, przebrane w piękne kostiumy, z uśmiechami na twarzach wchodziły do sali, gotowe na zabawy i tańce.
            Uczennice klasy 3 – Milena i Zosia, postanowiły nauczyć pozostałe dzieci tradycyjnego tańca - belgijki. Dziewczynki cierpliwie tłumaczyły kroki, a reszta uczniów z entuzjazmem próbowała je odtwarzać.
            Pod koniec zabawy na parkiecie pojawił się Święty Mikołaj! Uczniowie przywitali go piosenką i otrzymali upominek.
            Dzieci były bardzo zadowolone z zabawy i nie mogą się doczekać kolejnej uroczystości.

• Pasowanie na ucznia. Dzień Edukacji Narodowej

• Ślubowanie to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia. W naszej szkole tegoroczne pasowanie na ucznia świętowaliśmy razem z 250. rocznicą uchwalenia Komisji Edukacji Narodowej. Obok Pani dyrektor Jadwigi Bloch, na uroczystości pojawili się zaproszeni goście – Wójt Gminy Bartoszyce, Pan Andrzej Dycha, przedstawiciel Straży Granicznej w Bezledach, major Grzegorz Sipko, kapitan Damian Łazurkiewicz, który reprezentował dowódcę 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej płk. dpl. Tomasza Biedziaka oraz przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Kamila Choszcz.

W pierwszej części uroczystości Pani dyrektor Jadwiga Bloch, tradycyjnie podziękowała wszystkim nauczycielom i pozostałym pracownikom szkoły oraz złożyła serdeczne życzenia. Na scenę zostali zaproszeni wyróżnieni nauczyciele i pracownicy szkoły, którzy otrzymali nagrodę Pani dyrektor. Kolejnym punktem wydarzeń było wręczenie Nagrody Wójta Gminy Bartoszyce.

Po części związanej z Dniem Edukacji Narodowej nastąpiło uroczyste wprowadzenie na scenę uczniów klasy pierwszej przez starszych kolegów z siódmej i ósmej klasy. To właśnie Wójt Gminy Bartoszyce, Pan Andrzej Dycha dokonał pasowania dzieci oraz wręczył im prezenty. Uroczystość zwieńczył program artystyczny, który został przygotowany przez uczniów pierwszej klasy.

Dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom za przybycie oraz telewizji Bart-Sat, która relacjonowała to ważne dla nas wydarzenie.