• Pasowanie na przedszkolaka

• Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która w Przedszkolu w Bezledach odbyła się 26.10.2023 r. Od samego rana w grupie „Pszczółek” trwały przygotowania, a w sali gromadzili się goście.

Uroczystość piosenką rozpoczęły dzieci z zerówki. Mali artyści z Punktu Przedszkolnego zaprezentowali przygotowane piosenki, tańce oraz wierszyki. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez Panią Dyrektor Jadwigę Bloch. Na pamiątkę pasowania dzieci otrzymały dyplomy i upominki. Ostatnim punktem uroczystości był słodki poczęstunek.

Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech.

Małgorzata Królikowska

• Kariera zawodowa

• W ramach doradztwa zawodowego, naszą szkołę odwiedził Pan Michał Zaremba. Bartoszycki przedsiębiorca dziedziny jubilerekiej z pasją opowiadał, o tym jak odnieść sukces w życiu zawodowym. Przybliżył uczniom klas 7 i 8 tajniki bycia najlepszym przedsiębiorcą.  Uczniowie, mogli porównać wyroby ze złota z wyrobami pozłacanymi. Chętnie zadawali pytania, a na koniec nagrodzili gromkimi brawami.Dziękujemy za profesjonalne wystąpienie, miłe spotkanie i zdobytą wiedzę!M. Uklejska

• O Karolu, który został Papieżem

• W Szkole Podstawowej im. 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej w Bezledach oddaliśmy hołd Św. Janowi Pawłowi II poprzez wspólne spotkanie, skupienie, śpiew i wsłuchanie się w treści montażu słowno - muzycznego, przygotowanego przez uczniów kl. VI i VII.

Była to okazja do podziękowania Bogu za posługę Papieża Jana Pawła II. Przeżywaliśmy to spotkanie w łączności z Nim, upamiętniając Jego pontyfikat i przypominając to, czego nauczał.

Był to czas refleksji nad przesłaniem, które nam pozostawił Św. Jan Paweł II oraz nad wprowadzeniem go we własne życie.

Uczniowie swoją postawą pokazali, że są uczniami Pana Jezusa i Św. Jana Pawła II.

Jolanta Siej

• Dzień drzewa

• Z okazji "Dnia drzewa" dnia 10-11 października 2023 r. dzieci z Punktu Przedszkolnego i Oddziału Przedszkolnego odwiedziły Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Bezledach. Zajęcia dla przedszkolaków przygotowała pani Danuta Senkbeil. Dzieci uczyły się rozpoznawać drzewa po liściach, wykonywały prace plastyczne, a na zakończenie obejrzały w galerii wystawę obrazów.

• Zdrowe tosty

• Po raz drugi byliśmy w "Laboratorium Przyszłości". Wykonywaliśmy zdrowe tosty z ulubionych składników.  Każdy uczeń przygotował chleb tostowy, wędlinę, ser oraz świeże warzywa. Nasi uczniowie samodzielnie wykonali kolorowe tosty, które zjedli na drugie śniadanie, Bardzo nam się podobało i już czekamy na kolejne spotkanie.

Uczniowie klasy drugiej z wychowawcą

• Ogólnopolski Tydzień Kariery Zawodowej

• W ramach doradztwa zawodowego i zbliżającego się Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery pt. "Talent, praca to się opłaca", w dniu 06.10.2023 naszą szkołę odwiedził behawiorysta, treser psów p. Marek ze Szkoły dla psów  Canum Amicus FCI .Jest on specjalistą, którego praca ułatwia znalezienie porozumienia, pomiędzy właścicielem a jego pupilem.Uczniowie klas III-VIII mogli poznać zawód  behawiorysty, tresera psów.Pan Marek podzielił się ogromną wiedzą dotyczącą swojej pracy. A także udzielił cennych informacji.Na zakończenie, wszystkich zachwycił  pokaz obrony sportowej. Śmiałkowie mogli poczuć siłę psa podczas ataku.Niesamowite doznania,  pełne emocji.Zadowolenie uczniów było najlepszym podziękowaniem za miłe spotkanie i zdobytą wiedzę.M.Uklejska

• Ćwiczenia ewakuacji dzieci w punkcie przedszkolnym

• W dniu 03.10.2023 r. w Oddziale i Punkcie Przedszkolnym w Bezledach zostały przeprowadzone praktyczne ćwiczenia ewakuacji dzieci i pracowników z budynku przedszkola. Ewakuacja odbyła się w obecności i nadzorem strażaków OSP w Bezledach pod czujnym okiem Dowódcy JRG bryg. Bogusława Krajewskiego oraz Pani dyrektor Jadwigi Bloch.   Na umówiony sygnał dźwiękowy, zgodnie z procedurą ewakuacji wszyscy opuścili budynek przedszkola wyjściami ewakuacyjnymi oraz udali się na miejsce zbiórki.   Cała akcja przebiegała sprawnie i bez zakłóceń. Na zakończenie dzieci skorzystały z okazji i zrobiły pamiątkowe zdjęcia.   Dziękujemy strażakom za poświęcony czas i chęć niesienia pomocy.

Małgorzata Królikowska

• PRÓBNY ALARM PRZECIWPOŻAROWY

Dnia 03.10.2023 r., pod nadzorem Dowódcy Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej
            bryg. Bogusława Krajewskiego z  Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach, Kamila Moczulskiego - Dowódcy Oddziału Ochotniczej Straży Pożarnej w Bezledach, odbył się próbny alarm pożarowy. Wszystko przebiegło zgodnie z procedurami. BRAWO!!! Uczniowie i pracownicy Szkoły Podstawowej im.20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej w Bezledach WZOROWO wywiązali się z zadania.