• Święto Straży Granicznej

• Dnia 16.05.2022 r. Pani Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bezledach Jadwiga Bloch uczestniczyła w obchodach Święta Straży Granicznej. Uroczystość rozpoczęto Mszą Świętą w kościele pw. Świętego Maksymiliana Marii Kolbe w Bezledach. Dalsza część obchodów odbyła się w Domu Kultury, gdzie po uroczystym apelu wręczono wyróżnienia i akty mianowania na wyższy stopień.

Jadwiga Bloch

• Święto Konstytucji 3 Maja

• Było patriotycznie i przede wszystkim edukacyjnie, a to w związku z majowymi świętami. Apel, wspólne odśpiewanie hymnu i część artystyczna uczniów to już tradycja obchodów  Święta Konstytucji 3 Maja i Święta Flagi  wśród społeczności naszej szkoły. ​​​​​​​

• Najlepszy przyjaciel człowieka – realizacja programu profilaktycznego  „Na  ratunek  Poli” w przedszkolu w Bezledach

• Najlepszy przyjaciel człowieka – realizacja programu profilaktycznego

„Na  ratunek  Poli” w przedszkolu w Bezledach

27 kwietnia  przedszkolaki z oddziału i punktu przedszkolnego  wzięły  udział w  zajęciu  – kolejnym spotkaniu   z paniami policjantkami .Pani prowadząca  przedstawiła  kolejną  wierszowaną opowiastkę  o przygodzie   głównej  bohaterki –niefrasobliwej  Poli. Dziewczynka doświadcza wielu przygód, z których każda obrazuje inny problem z zakresu bezpieczeństwa dzieci  i młodzieży. Tym razem  tematem  był „najlepszy przyjaciel człowieka”- pies. Historia  przedstawiona  w formie wierszyka zakończona jest morałem, opisana w  sposób zrozumiały dla małych dzieci. Supermen w mundurze…-jak zwykle  we właściwym miejscu i czasie – ratuje Polę  z opresji. Poucza dziewczynkę, jak powinna się zachować  w kontakcie z psem. Uświadamia , co może się wydarzyć, kiedy będziemy go drażnić. Przedszkolaki   z zainteresowaniem słuchały wierszyka o Poli. Demonstrowały także bezpieczną pozycję, jaką należy przyjąć podczas spotkania  z nieznanym  psem. To spotkanie było bardzo wychowawcze, pobudzało do  analizy zachowania w danej sytuacji, inspirowało do zadawania pytań ,uczyło odpowiedzialnego  i  bezpiecznego zachowania małych dzieci. Na koniec  zrobiono  wspólne pamiątkowe zdjęcie przedszkolaków   z  paniami prowadzącymi.

Alina Dymek

• Dzień Ziemi w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Bezledach

Międzynarodowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto obchodzone na całym świecie od 1970roku. W tym roku szkolnym obchodziliśmy je zupełnie inaczej niż w ubiegłych latach.

Uczniowie klas IV- VIII spotkali się z Panem Leszkiem Darskim- geografem, podróżnikiem  i kolekcjonerem minerałów, okazów z całego świata, które gromadził w ciągu ponad 30 lat. Przedstawił on nam Ziemię, jako źródło pozyskiwania cennych zasobów.  Uczniowie dowiedzieli się, że zasoby naturalne, jakie daje nam Ziemia to przede wszystkim naturalne dobra możliwe do wykorzystania przez człowieka. Podziwiali też bogatą kolekcję minerałów, która była prawdziwą  przyjemnością dla oka.