• Ważny komunikat

• Zmiana organizacji pracy szkoły

od dnia 12.02.2021 r. do 19.02.2021 r.

kl. 1 i 3 – nauczanie zdalne,

kl. 2 – nauczanie hybrydowe

Dwie przyjemności w jednym dniu

Bal karnawałowy w oddziale przedszkolnym w Bezledach odbył się 11 lutego 2021r. w Tłusty czwartek. W tym dniu wszyscy zajadają pączki, faworki i inne łakocie, nie zwracając uwagi na nadmiar kalorii. Ze zwyczajem jedzenia pączków wiąże się przesąd mówiący o tym, że każdy musi tego dnia zjeść przynajmniej jednego pączka, aby mieć szczęście w życiu. Tłusty czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału – czyli czas zabaw, tańców, maskarad i ogólnej wesołości. Postanowiliśmy więc zabawić się w rytmach skocznych melodii i wesołych pląsów. Swoją radość wyrażaliśmy także poprzez śpiewanie ulubionych piosenek, recytację humorystycznych wierszyków i rymowanek.Oczywiście nie zabrakło degustacji pączków i innych słodkości. Po poczęstunku odbyła się „dyskoteka”, podczas której każdy z nas mógł wykazać się umiejętnościami tanecznymi indywidualnie, w parach, wężykach, spiralach, kołach. Połączenie balu karnawałowego z obchodami tłustego czwartku wszystkim bardzo się podobało, ponieważ lubimy tańce i smakołyki, a w szczególności przepyszne pączusie.

Bożena Kiszło

• Dzień Bezpiecznego Internetu

• 9 lutego 2021 roku obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym roku, z uwagi na okoliczności związane z pandemią, świętowanie odbędzie się głównie zdalnie.

Celem wydarzenia, które w tym roku odbędzie się już 9 lutego, jest przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Hasło akcji,  „Działajmy razem!”, nabiera w tym roku szczególnego znaczenia, gdyż jedynie wspólny wysiłek zarówno dorosłych – rodziców i profesjonalistów, jak i samych dzieci i młodzieży, zapewnić może bezpieczeństwo w czasie zintensyfikowanego korzystania z sieci podczas pandemii i zdalnej edukacji.

Dzień Bezpiecznego Internetu powstał z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku i świętowany jest obecnie na całym świecie. W Polsce organizatorem wydarzenia od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, wspólnie realizujący program unijny „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility - CEF). Organizatorami DBI w Polsce są Państwowy Instytut Badawczy NASK i Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.Dzień Bezpiecznego Internetu został objęty patronatem honorowym Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange, a partnerami są:  Google Polska,  Facebook Polska,  Samsung,  Librus oraz Elektrownia Powiśle.

• Starsi uczniowie zostają w domach

• Uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych będą kontynuować naukę stacjonarną. Starsi uczniowie w dalszym ciągu uczyć się będą w trybie zdalnym.

Nauka zdalna dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych oraz wszystkich klas szkół ponadpodstawowych zostaje przedłużona do 14 lutego br.

Źródło:

• Konferencja prasowa Ministra Zdrowia z dn. 28.01.2021 r.
            • Konferencja prasowa Ministra Edukacji i Nauki z dn. 27.01.2021 r.
          • Powrót uczniów SP 1-3 do szkół

• Od 18 stycznia br. uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych wrócą do szkół. Starsi uczniowie będą kontynuować naukę w trybie zdalnym.

Nauka zdalna dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych oraz wszystkich klas szkół ponadpodstawowych zostaje przedłużona do 31 stycznia br.

Nauczanie stacjonarne najmłodszych uczniów będzie się odbywać w reżimie sanitarnym - wytyczne MEiN, MZ i GIS – pobierz tutaj.

Źródło:

Konferencja prasowa Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministra Zdrowia z dn. 11.01.2021 r.

• Ferie po królewsku w Rezydencjach Królewskich

• MUZYCZNE SPACERY PO REZYDENCJACH KRÓLEWSKICH

Do wspólnego śpiewania w cyklu "Muzyczne spacery po Rezydencjach Królewskich" zapraszamy od 11 do 17 stycznia 2021 r. Codziennie będzie miała miejsce premiera nowego odcinka warsztatów, na których Piotr Rubik nauczy dzieci wykonania piosenki "Niech mówią, że to nie miłość".

Zaśpiewajcie ją także i Wy! A jeśli chcielibyście wziąć udział we wspólnej akcji, to prześlijcie filmik z Waszym wykonaniem piosenki "Niech mówią, że to nie miłość" na adres: feriepokrolewsku@zamek-krolewski.pl, zgodnie z Regulaminem.

Powstanie w ten sposób wyjątkowy królewski teledysk akcji "Ferie po królewsku". Tekst piosenki do pobrania tutaj.